Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaGyvenimo ritmu

„Mes visi detektyvus įsivaizduojame taip...“

11/12/2013

Taip pat skaitykite

Įspėjimas mokykloms: vien tik žiniomis sotus nebūsi Velykos Mėlynasis pirmadienis - prasčiausia metų diena? Jaunoji atlikėja GJan – pirmasis pasirodymas Londone

 

Šį kartą „EuroPlius“ komanda apsilankė Forest Gate policijos nuovadoje, kurioje kalbino detektyvą John Reynolds, jis mielai sutiko pasidalinti savo dvidešimt penkerių metų patirtimi ir plačiau papasakoti apie tai, kaip dirba Metropolitano detektyvai.

Kas slypi po paslaptinga detektyvo profesija?

„Dauguma žmonių detektyvus įsivaizduoja būtent taip, kaip televizija ar filmai juos pateikia, vienas žymiausių pavyzdžių būtų Šerlokas Holmsas, bet tai yra visiškai klaidinga nuomonė. Visi, kurie pradėjo dirbti Metropolitano policijoje savo karjerą pradėjo nuo žemiausio rango, vėliau tu pats renkiesi, kokiu keliu nori pasukti. Asmeniškai aš pradėjau dirbti kaip Police uniform constable (vert. Konsteblis yra asmuo, turintis tam tikrą įstaigą, dažniausiai teisėsaugos. Konsteblio biuras gali labai būti skirtingas įvairiose jurisdikcijose). Vėliau pasirinkau kriminalinio tyrimo sritį. Šiuo metu mano pareigos aukštesnės, esu detektyvas - inspektorius, atsakingas už keturiasdešimties žmonių komandą. Žinoma, detektyvai skiriasi nuo uniformuotų policininkų, visi jie vilki kostiumus, taip siekiame geriau integruotis į bendruomenę. Tikriausiai jei aš šiandien būčiau stovėjęs šalia tavęs autobuse, tu tikriausiai net nebūtum supratusi, kas aš toks esu ir kokie darbą atlieku.“

Tikriausiai komandą, sudaryta iš keturiasdešimties žmonių, yra ganėtai sudėtinga koordinuoti?

„Na taip, iš dalies, bet aš turiu tam pakankamai patirties ir žinių. Visu pirma mano komandoje yra seržantai, kurie koordinuoja konsteblius bei tyria nusikaltimus. Tačiau jei kas nors įvyksta, aš visuomet būnu apie tai informuotas. Dažniausiai aš paskiriu vieną iš seržantų ištirti nusikaltimą, tačiau jeigu byla papuola ypač rimta ir sudėtinga, tuomet pats važiuoju jos ištirti.“

Kaip atrodo jūsų darbo diena?

„Į darbą atvykstu 7:00 ryto ir pradedu nagrinėti ataskaitas, kas įvyko per naktį. Taip pat pasitaiko, kad policijos nuovadoje turime sulaikytu asmenų, kurie būna uždaryti į kameras ir privalo būti apklausti, kaip įmanoma greičiau, mes privalome griežtai laikytis žmogaus teisių, siekiant nelaikyti įtariamojo ilgiau negu privaloma. Dažnai turiu ir rytinių susitikimų, daugelis žmonių ateina paklausti patarimo, kaip būtų efektyviau ir geriau ištirti tam tikras bylas. Būdamas detektyvu neturėjau tokios valdymo sistemos kaip dabar. Tuomet eidavau pats kalbėtis su įtariamaisiais ar nusikaltėliais, nagrinėjau bylas. Tuo laiku taip pat dažnai susidurdavau su juodaodžių grupuotėmis ir policininkų korupcija, kai nusikaltėliai ar gaujos nariai bandydavo juos papirkti.“

Kas sudėtingiausia Jūsų darbe?

„Per ateinančius trejus metus mūsų biudžetas bus apkarpytas 20 procentų ir tai turės didelės įtakos mūsų darbui ir darbo sistemai. Asmeniškai man, tai reiškia, kad aš galėsiu ištirti tam tikra kiekį  bylų ir pateikti aukščiausios klasės paslaugas visuomenei su labai ribotu biudžetu, nes mes prarandame ganėtinai daug policininkų, komandos narių. Tokių, kaip analitikai, tyrėjai, nusikaltimų kartografavimo specialistai. Tai labai atsiliepia mūsų darbui, nes mes rimtai žiūrime į visus nusikaltimus ir siekiame būti geriausiais. Norint atlikti darbą nepriekaištingai man reikalingi tokie žmonės.“

Gal turite kokią bylą, kuri jums padarė didžiulę įtaką?

„Aš prisimenu, kuomet prieš keletą mėnesių mano komandą sudarė tik keli detektyvai ir mes turėjome viena labai skausmingą bylą. Vienai garbaus amžiaus moteriai veidas buvo apipiltas rūgštimi. Ji tuo metu keliavo namo su savo sūnumi iš mokyklos, kai susidūrė su juodaodžiu vyriškiu, kuris išpylė rūgštį nukentėjusiai ant galvos, auka nudegė galvą, veidą bei rankas. Vykstant tyrimui, paaiškėjo, kad moters vyresnis sūnus turėjo reikalų su narkotikų prekeivių grupuote ir dėl šios priežasties moteriškė buvo pasirinkta, kaip savotiškas taikinys. Galiausiai didelėmis pastangomis mums pavyko sugauti nusikaltėlį, kuris už tai susilaukė šešiolikos metų kalėjimo, tačiau nukentėjusiai moteriai vis dar reikalingas specialus gydymas. Galiu pripažinti, kad dar iki dabar mes palaikome ryšį su nukentėjusią  ir stengiamės, kaip įmanoma geriau ja pasirūpinti.“

Kokių įgūdžių reikia norint tapti geru detektyvu?

„Atvirumo ir atsidavimo. Tu visada turi būti atviras  kalbėdamas su aukomis, paaiškinti, ką mes norime pasiekti ir kiek mes galime toli nueiti tiriant nusikaltimą. Taip pat turi mokėti pastebėti net pačias smulkiausias detales, kurios tau gali padėti ištirti nusikaltimą, svarbu analizuoti parodymus, tikrinti informaciją, bet svarbiausia, kad žmonės tikėtų tavimi ir tavo darbu.“

Ar jums teko susidurti su lietuvių nusikaltėliais? Teko girdėti, kad lietuviai būna agresyvesni...

„Tiesa pasakius nemanau, kad lietuviai yra agresyvesni už kitų kultūrų atstovus, tačiau lietuvių bendruomenėje pagrindinė problema ─ alkoholis ir jo besaikis vartojimas dideliais kiekiais. Tai savaime suprantama iššaukia smurtą. Daug kam turi įtakos parduotuvės, kurios nelegaliai pardavinėja itin stiprius alkoholinius gėrimus ir mano tikslas būtų surasti tas parduotuves ir taip išvengti žalos.“

Gal galėtumėte atskleisti keletą profesinių triukų, kuriuos būtų galima panaudoti ir kasdieniame gyvenime?

„Vienas iš pagrindinių faktorių, kurį gali „perskaityti“ kiekvienas akylas žmogus, yra kūno kalba. Iš esmės, jei žmonės tau sako tiesą, jie palaiko akių kontaktą su tavimi, nevengia tavo žvilgsnio ir nesistengia žiūrėti kur nors į grindis ar į šoną. Jei žmogus tavęs nesiklauso dažniausiai jis būna sukryžiavęs rankas ar kojas, taip blokuodamas informaciją.“

„EuroPlius“ komanda dėkoja Forest Gate policijos nuovadai ir inspektoriui John Reynolds už malonų pokalbį ir linki skaitytojams būti atsakingais piliečiais.

Parengė Karolina Rauličkytė