Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Afganistano įstatymų leidėjas liko gyvas per mirtininko ataką Kabule

18/06/2013

Taip pat skaitykite

Prancūzijoje dėl dispečerių streiko atšaukta apie 1,8 tūkst. skrydžių Tibete po žemės nuošliauža žuvo 21 ir dingo dar 62 žmonės Siūloma leisti pilietybę išimties tvarka suteikti už Lietuvos garsinimą Kinijoje nuo paukščių gripo mirus dar vienam žmogui, protrūkio aukų padidėjo iki 27

Kabulas, birželio 18 d. (AFP-BNS). Vienas iškilus Afganistano įstatymų leidėjas antradienį laimingai nenukentėjo per mirtininko ataką Kabule, nutaikytą prieš jį, pranešė deputato padėjėjai.

Šis trijų žmonių gyvybes nusinešęs išpuolis vakariniame sostinės Puli Surcho rajone buvo surengtas tą pačią dieną, kai NATO planuoja paskelbti atsakomybės už saugumą Afganistane perdavimą vietos pajėgoms.

"Mirtininko ataka buvo nukreipta prieš Haji Mohammadą Mohaqiqą (Hadžį Mohamadą Mohakiką). Ji įvyko priešais Nepriklausomos žmogaus teisių komisijos biurą. Jis nenukentėjo", - vienas aukštas padėjėjas, nenorėjęs viešinti savo vardo, sakė naujienų agentūrai AFP.

NATO planuoja perduoti afganų pajėgoms atsakomybė už saugumą paskutiniuose 95 rajonuose, įskaitant kai kurias neramiausias teritorijas Afganistano pietuose ir rytuose, kur Taliban atkakliai kovėsi su JAV palaikoma Kabulo vyriausybe nuo 2001 metų.

Po šio perdavimo apie 100 tūkst. NATO karių atliks pagalbinį ir mokymo vaidmenį, o afganų kariai ir policija perims vadovavimą kovoje su sukilėliais, kurių režimas buvo nuverstas per JAV vadovaujamą karinę intervenciją, surengtą po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakų Amerikoje.

Tačiau išlieka abejonių dėl Afganistano pajėgų, turinčių apie 350 tūkst. narių, atremti Talibaną, o NATO karinė koalicija pasiliks svarbų vaidmenį logistikoje bei palaikyme iš oro, taip pat dalyvaus kovinėse operacijose, jeigu prireiks.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS