Muzikantai

PradžiaAfrika

Egipte archeologai aptiko prieš 4 000 metų gyvenusio faraonų gydytojo kapą

23/10/2013

Taip pat skaitykite

Streikas Tunise turistų ir turizmo bendrovių iš Lietuvos paveikti neturėtų Nuversto Egipto prezidento Mursi šalininkai planuoja naujas demonstracijas Afrikoje savanoriškai dirbususios moters smegenyse apsigyveno kirminas Egipto kovotojai nukovė 24 policininkus per ataką Sinajuje

Kairas, spalio 23 d. (AFP-BNS). Archeologai netoli Egipto sostinės atkasė 4 tūkst. metų senumo kapą, kuriame, jų nuomone, palaidotas garsus faraonų gydytojas, antradienį pranešė pareigūnai.

Kapas, kuris yra 21 m ilgio ir 14 m pločio sklype su 4 m aukščio sienomis, atrastas Abusyre į pietvakarius nuo Kairo, sakė Kultūros ministerijos aukšto rango pareigūnas Ali al Asfaras (Alis Asfaras).

"Šis atradimas yra svarbus, nes tai yra vieno garsiausių gydytojų iš piramidžių statytojų laikų kapas - vieno iš tų gydytojų, kurie buvo labai artimi karaliui", - sakoma ministro Ibrahimo Ali (Ibrahimo Alio) pareiškime.

A.al Asfaras sakė, kad vieta, kurioje buvo atrastas kapas, tikriausiai yra bendrame šeimos kape ir kad čekų archeologų komanda dabar ieško jo giminaičių mumijų.

Abusyre - didžiuliame Senosios karalystės laikų nekropolyje - yra kelių 5-osios dinastijos faraonų piramidės. Ta dinastija valdė 2494-2345 metais prieš mūsų erą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS