Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Irano spauda išrinktąjį prezidentą vadina "vilties šeichu"

16/06/2013

Taip pat skaitykite

Afganistanas dėl opijaus antplūdžio kaltina didėjančią pasaulinę paklausą Kipras atidėjo debatus dėl prieštaringai vertinamos ESfinansinės pagalbos Sprogusiame Indijos povandeniniame laive dirbantys narai ištraukė pirmuosius aukų kūnus Į Rusiją atvykusį Kinijos prezidentą Xi Jinpingą prašmatniai sutiko Putinas

Teheranas, birželio 16 d. (AFP-BNS). Nuosaikių pažiūrų dvasininko Hassano Rouhani (Hasano Rouhanio) išrinkimas Irano prezidentu signalizuoja vilties ir reformų sugrįžimą, tai, kad žmonės trokšta nuosaikumo, o ne ekstremizmo politikos, sekmadienį rašo šalies laikraščiai.

"Pasveikinimas Iranui ir vilties šeichui", - savo pirmajame puslapyje skelbia reformas remiantis dienraštis "Etemad", virš besišypsančio ir pergalės ženklą rodančio H.Rouhani nuotraukos.

"Nuosaikumo saulė patekėjo", - rašė kitas reformas remiantis leidinys "Arman".

Po aštuonerius metus trukusio konservatoriaus Mahmoudo Ahmadinejado (Mahmudo Ahmadinedžado) valdymo, kuris izoliavo Iraną tarptautinėje bendrijoje, H.Rouhani šeštadienį buvo paskelbtas naujuoju Irano prezidentu.

Kitas reformoms pritariantis dienraštis "Shargh" rašė, kad H.Rouhani išrinkimas reiškia "vilties ir pergalės sugrįžimą reformų šalininkams ir nuosaikiesiems", kurie penktadienio rinkimuose rėmė jo, o ne konservatorių, kandidatūrą.

Konservatyvūs laikraščiai rašė, kad 64 metų H.Rouhani pergalė yra "Irano liaudies pergalė".

Jie pakartojo aukščiausiojo lyderio ajatolos Ali Khamenei (Alio Chamenėjaus) pagyras tam, kaip vyko rinkimai, kuriuose dalyvavo 72,7 proc. rinkėjų.

"Tikrasis laimėtojas yra Irano liaudis", - sakė Tehranas Emroozas (Tehranas Emruzas), agitavęs už konservatyvų sostinės merą Mohammadą Baqerą Qalibafą (Mohamadą Bakerą Kalibafą), kuris, smarkiai atsilikęs nuo H.Rowhani, rinkimuose liko antroje vietoje.

Konservatyvus dienraštis "Jomhuri Eslami" rašė, kad H.Rouhani pasirinkimas yra "Irano "taip" nuosaikumui, o ne ekstremizmui".

H.Rouhani "pasiunčia žinią, kad iraniečiai nekenčia ekstremistinės minties ir nori nuosaikumo (kaip politikos), kuris vadovautų šaliai".

Tačiau straipsnyje priduriama, kad "nuosaikumas nereiškia kompromiso su dominuojančiomis galiomis ir Irano liaudies teisių pamiršimo".

"Prezidentas privalo naudotis protu ir logika jų teisių pripažinimui", - rašė "Jomhuri Eslami".

H.Rouhani, buvęs vyriausiasis derybininkas branduoliniais klausimais, kuris propagavo konstruktyvesnį bendravimą su pasaulio galiomis, buvo paskelbtas rinkimų laimėtoju jau po pirmojo rato, kuriame surinko 50,68 proc. balsų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS