Muzikantai

PradžiaKultūra

J.Meko vaikai metus laukia Lietuvos pilietybės

26/03/2013

Taip pat skaitykite

Londone pristatytas lietuvių skurtas robotas - voras Jaunimo teatras žada atsigręžti į jaunimą ir rinkti geriausią žiūrovų recenziją Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – Holivudo, muzikos bei verslo žvaigždės Vilniečiams ir miesto svečiams - jaunųjų atlikėjų dainos

Vilnius, kovo 26 d. (BNS). Pasaulyje žinomo filmų kūrėjo, poeto Jono Meko dukra Oona Mekas, su broliu prieš metus paprašiusi suteikti tėčio gimtosiosšalies pilietybę, lietuviško paso iki šiol negavo.

Migracijos departamento specialistai teigia patys turėję archyvuose ieškoti dokumentų, patvirtinančių menininką iki 1940-ųjų buvus Lietuvos piliečiu, rašo naujienų portalas "15min".

"Kartu su broliu pateikėme dokumentus prieš metus - kovą ar balandį - ir iki šiol laukiame", - sakė Vilniuje šiuo metu viešinti O.Mekas.

Migracijos departamento Pilietybės reikalų skyriaus vedėja Daiva Vežikauskaitė teigė, kad abiejų J.Meko vaikų prašymai gauti ir nagrinėjami.

"Mes patys archyvų klausėme apie (J.Meko) turėtą pilietybę, nes jokių dokumentų nebuvome gavę. Suradome senuosius dokumentus", - sakė ji.

Pernai 90-metį atšventęs J.Mekas yra vienas garsiausių šių laikų lietuvių kilmės menininkų. Jis gimė 1922 metais Semeniškių kaime netoli Biržų.1944-aisiais brolius Joną ir Adolfą naciai įkalino priverstinio darbo stovykloje Vokietijoje. Po karo J.Mekas studijavo filosofiją Mainco universitete, o 1949 metais apsistojo Niujorke, kur gyvena iki šiol.

Lietuvos pilietybę įstatymas leidžia atkurti kitos valstybės pasą turintiems asmenims, kurie buvo mūsų šalies piliečiai tarpukariu iki okupacijos ir pasitraukė į užsienį iki 1990 metų kovo 11 dienos, tai pat jų vaikai, anūkai ir proanūkiai. Norėdami atkurti ar gauti Lietuvos pilietybę, jie turi pateikti ne tik prašymą, bet ir dokumentus, kad iki 1940 metų birželio 15 dienos turėjo Lietuvos pasą. Jei pilietybės prašo palikuonys, reikia dokumentų, patvirtinančių giminystės ryšį su tėvais (seneliais, proseneliais).

 

 

bns.lt, - Lietuvos naujienų skyrius

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS