Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAtradimai

Japonijos naujoji raketa pakilo valdoma iš nešiojamojo kompiuterio

15/09/2013

Taip pat skaitykite

Energetinės mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ įdomybės Išbandytas 1896 metų rentgeno aparatas Vonia ‒ ne tik higienos, bet ir intymių žaidimų bei mobiliųjų pramogų erdvė? Kas greičiau pirmąsyk susintetins sunkiausią cheminį elementą visatoje?

Tokijas, rugsėjo 14 d. (AFP-BNS). Japonijos naujoji, kietuoju kuru varoma raketa, kuri gabena teleskopą planetoms stebėti, šeštadienį pakilo valdoma iš skrydžių valdymo centro, kurio centrinis elementas - nešiojamieji kompiuteriai.

Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra (JAXA) raketą "Epsilon" paleido iš Učinuros kosmoso tyrimų centro Kagošimoje Japonijos pietvakariuose, 14 val. vietos (8 val. Lietuvos) laiku. Startas buvo tiesiogiai transliuojamas.

Iš pradžių raketą buvo planuojama paleisti rugpjūčio 27 dieną, bet pirmasis bandymas paskutinę sekundę buvo atidėtas, nes valdymo centro Žemėje kompiuteris klaidingai užfiksavo pozicinę anomaliją.

Japonija viliasi, kad ši raketa, paleista naudojantis vos dviem nešiojamaisiais kompiuteriais itin paprastame valdymo centre, taps konkurencinga pasauliniame kosmoso tyrimų versle.

Valdymo centre raketos paleidimu buvo užsiėmę tik aštuoni asmenys, kai anksčiau tokiam darbui prireikdavo apie 150 žmonių.

Trijų pakopų "Epsilon", kuri yra 24 m ilgio ir sveria 91 toną, į 1 tūkst. km aukštį turi iškelti teleskopą SPRINT-A.

Ar paleidimas buvo sėkmingas, JAXA turi paskelbti patvirtinusi teleskopo paleidimą.

SPRINT-A yra pirmasis pasaulyje kosminis teleskopas nuotoliniam planetų, tarp jų - Veneros, Marso ir Jupiterio, stebėjimui, nurodo JAXA.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS