Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

JAV sušvelnino prekybos apribojimus Sirijos opozicijai

13/06/2013

Taip pat skaitykite

R. Zemkauskas vaikščiojo su kanadiečiu rašytoju, kuris kepa „napoleonus“ Popiežius Brazilijoje parėmė jaunimo permainų siekį Vašingtono karinių jūrų pajėgų centre siautėjęs užpuolikas buvo ūmaus būdo veteranas Tornadui nubloškus JAV orų televizijos automobilį nukentėjo vienas žmogus

Vašingtonas, birželio 13 d. (AFP-BNS). Jungtinės Valstijos trečiadienį sušvelnino apribojimus prekybai su Sirijos opozicija, siekdamos padėti patenkinti būtiniausius sirų poreikius "išvaduotose teritorijose".

Naujos išlygos bendrosioms sankcijoms leis bendrovėms tiekti programinę įrangą, technologijas, atstatymo ir energetikos priemones, taip pat žemės ūkio ir maisto gamybos įrangą į opozicijos kontroliuojamas teritorijas.

Tiekėjai galės prašyti eksporto licencijų kiekvienu atskiru atveju, nurodė Valstybės departamentas, Jungtinėms Valstijoms siekiant prisidėti prie atkūrimo karo nuniokotos šalies teritorijose, kurių nekontroliuoja Sirijos vyriausybės pajėgos.

Bendrovėms jau anksčiau leista nevaržomai gabenti maistą ir vaistus į opozicijos valdomas teritorijas, tačiau kitokios prekės ir įranga buvo griežtai kontroliuojamos.

"Numatoma, kad šios prekės padės patenkinti kritinius Sirijos žmonių poreikius ir pagelbės atkūrimui išvaduotose teritorijose", - sakoma departamento pranešime.

Naujos išimtys taip pat leidžia bendrovėms pirkti naftą iš opozicijos ir pardavinėti įrangą naftos bei dujų gavybai.

Tačiau kol kas neaišku, kada opozicija taps pajėgi pardavinėti naftą.

Kita vertus, į šią naująją politiką nebuvo įtraukti privatūs ginklų pardavimai sukilėliams.

"Kalbame apie ekonominių sankcijų sušvelninimą, palaikant opoziciją. Bet kokie veiksmai, kurių ėmėmės šiandien, nepaveikia esamų taisyklių, susijusių su ginklų tiekimu", - sakė vienas pareigūnas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS