Muzikantai

PradžiaDienos naujienos

Ortodoksai švenčia Kalėdas

07/01/2014

Taip pat skaitykite

Saudo Arabijoje patvirtinti keturi nauji užsikrėtimo į SARS panašiu virusu atvejai Trečiasis Anglijos lietuvių studentų krepšinio turnyras „Nottingham 2014“ Maskvoje per nuteisto opozicijos lyderio Navalno šalininkų demonstraciją sulaikyti per 200 žmonių Papua ir Naujojoje Gvinėjoje sulaikyti keturi grupiniu amerikietės išprievartavimu įtariami asmenys

Ortodoksų tikintieji antradienio naktį pradėjo švęsti Kalėdas.Dauguma tokių bažnyčių atmeta katalikų popiežiaus Grigaliaus XIII-ojo inicijuotą kalendoriaus reformą ir tebenaudoja Julijaus kalendorių. Dėl to stačiatikių religinių švenčių datos pasaulietiniame kalendoriuje nėra pastovios. Stačiatikiai Kalėdas švenčia sausio 7 d., o ne gruodžio 25 d. (iki 1900 m. tai buvo sausio 6 d., o po 2100 m. bus sausio 8 d.). 

Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas, pagal tradiciją, Kristaus Išganytojo katedroje celebravo pagrindines Kalėdų pamaldas.

Gimusį pasaulio Išganytoją šią naktį taip pat garbino Serbų, Gruzinų ir Jeruzalės Bažnyčios, kurios taip pat gyvena pagal Julijaus kalendorių. Vienos svarbiausių pamaldų vyko Betliejuje – bazilikoje, pastatytoje virš Kristaus Gimimo olos skliautų.

Parengta pagal Lietuvos spaudą ir lt.wikipedia.org informaciją

EuroPlius.com

Nuotrauka: morgufile.com