Muzikantai

PradžiaEuropa

Po Europos Žmogaus teisių teismo sprendimo Italija turi keisti šimtametes tradicijas

09/01/2014

Taip pat skaitykite

Sveikindamas Janukovyčių Putinas pareiškė esąs pasirengęs stiprinti bendradarbiavimą Bukarešte pradedama nagrinėti byla dėl meno šedevrų vagystės Nyderlanduose Norvegija pasuko dešinėn, vyriausybėje tikriausiai dirbs populistai Latvijai leista tapti 18-ąja euro zonos nare

BBC prenešė, kad Italiją Europos Žmogaus teisių teismas (EŽTT) įpareigojo pakeisti šalies įstatymus. Vaikai nuo šiol galės turėti ir motinos pavardę. Tai sukėlė nemažą pasipiktinimą šalyje, nes išskirtinė teisė suteikti gimusiam vaikui tik tėvo pavardę galiojo nuo Romos imperijos laikų.

 Į EŽTT kreipėsi pora, kuri susilaukė mergaitės ir norėjo jai suteikti motinos pavardę, tačiau to padaryti neleido valstybės tarnautojai. Jie rėmėsi Italijoje galiojančiu įstatymu, kad vaikui privalo būti skirta tėvo pavardė. 1999-aisiais metais Alessandra Cusan ir Luigi Fazzo kreipėsi į teismą, tačiau skundas nebuvo patenkintasTeismo išvadoje buvo teigiama, kad vaikui negalima suteikti motinos pavardės, nes tai garantuotų atžalai neigiamas socialines pasekmes. Taip pat argumentuota senomis Italijos tradicijomis, kurių laužyt nevalia. 

Tėvai taip lengvai nepasidavė. Galiausiai 2012 metais Milano teisme jie pasiekė pergalę. Po metų pora nusprendė dar kreiptis ir į EŽTT. Šis teismas konstatavo, kad byloje yra aiški moters diskriminacija, kai vyrui suteikiama viršenybė. 
 
EŽTT nurodymus privalu įvykdyti per tris mėnesius, tačiau Italijos atstovai šį verdiktą dar gali apskųsti.
 
Parengta pagal bbc.co.uk informaciją
 
EuroPlius.com
 
Nuotrauka: morguefile.com