MuzikantaiMuzikantai

PradžiaPikantiškos naujienos

Rašytojas D.Kajokas pelnė Baltijos Asamblėjos literatūros premiją

30/10/2013

Taip pat skaitykite

Papua Naujojoje Gvinėjoje mergina nukirto galvą ją išžaginusiam tėvui Didžiosios Britanijos aukcione bus parduotas "Titaniko" orkestro vadovo smuikas Skandalingoji popmuzikos žvaigždutė Miley Cyrus provokuoja prognozes apie jai gresiantį nuopuolį Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis: „Lūšys grįžta į Lietuvos miškus“

Vilnius, spalio 28 d. (BNS). Įsimintiniausiu 2012 metų Kauno menininku išrinktas rašytojas Donaldas Kajokas už romaną "Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys" tapo iršių metų Baltijos Asamblėjos literatūros premijos laureatu, pranešė Kauno savivaldybė.

D.Kajokui Baltijos Asamblėjos literatūros premija skiriamauž lyrinio kalbėjimo ir prozinio pasakojimo įtaigą, ryškią etinę poziciją, kūrybišką vakarų ir rytų tradicijų sintezę.

Apdovanojimas rašytojui bus įteiktas specialios ceremonijos metu Rygoje lapkričio 28 dieną.

Per tris dešimtmečius D.Kajokas išleido keliolika įvairaus žanro knygų: poezijos, esė rinktinių, romanų.

Rašytojas yra Jotvingių, Poezijos pavasario, Lietuvos rašytojų sąjungos, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Poeto kūryba išversta į daugelį užsienio kalbų.

Baltijos Asamblėjos apdovanojimai už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus įsteigti remiantis 1993 metų spalio 31 dienos Baltijos Asamblėjos priimta rezoliucija.

Apdovanojimai teikiami Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentinio bendradarbiavimo srityse, remiantis Jungtinės žiuri sprendimu. Baltijos valstybės skiria ne mažiau kaip 5tūkst. eurų (17 tūkst. litų) kiekvienam apdovanojimui.

Apdovanojimas už literatūros laimėjimus skiriamas kartą per metus romano, pjesės, eilėraščių, apsakymų, esė rinkinio ar kito panašaus kūrinio, parašyto lietuvių, estų ar latvių kalba, autoriui.

Darbas pirmą kartą turi būti išleistas per pastaruosius trejus metus.

 

BNS informacija

Nuotraukos šaltinis:http://flinger.blogas.lt/files/2009/08/donaldas_kajokas.jpg