Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Reaguodama į šnipinėjimo skandalą, ES žada naujas duomenų apsaugos taisykles

19/07/2013

Taip pat skaitykite

Paryžiuje mokykloje pensininkas nusišovė mokinių akivaizdoje ES ministrai patvirtino vieningą bankų priežiūros mechanizmą Dėl streiko antrą dieną uždarytas Eiffelio bokštas Airijos ūkis 2012 metais priaugo 0,9 proc.

Vilnius, liepos 19 d. (BNS). Reaguodama į pranešimus apie amerikiečių šnipinėjimą, Europos Sąjunga (ES) spartins derybas dėl griežtesnių duomenų apsaugos standartų, penktadienį pranešė Vilniuje šiuos klausimus aptarę aukšto rango pareigūnai.

Po ESteisingumo ministrų susitikimo eurokomisarė Viviane Reding (Vivjana Reding) pareiškė, kad derybos galėtų būti baigtos dar šiemet, bet Vokietija tuo suabejojo, sakydama, kad naujų teisės aktų teks palaukti iki kitų metų.

"Kalbant apie naujus teisės aktus, šiandien tapo akivaizdu, kad įstatymų leidėjai - Taryba ir Europos Parlamentas - nori pabaigti šį darbą ir derybas per (Lietuvos)pirmininkavimą artimiausius šešis mėnesius", - spaudos konferencijoje sakė teisingumo komisarė.

Ji teigė, kad pranešimai apie JAVsekimo internete programą PRISM Europaibuvo "žadinantis skambutis". "Duomenų apsauga de facto yra anti-PRISMveiksmas", - teigė V.Reding.

"Pirmiausia, kalbant apie teritoriškumą, svarbu užtikrinti, kad taisyklės taikomos visiems, veikiantiems Europos teritorijoje, taip pat ne Europos įmonėms. Antra, vykdymo klausimas - mums reikia tvirtų sankcijų (...). Trečia, mums reikia teisinio aiškumo dėl duomenų perdavimo", - sakė Liuksemburgo politikė, kuri taip pat yra EKpirmininko pavaduotoja.

V.Reding pabrėžė, kad naujiems teisės aktams priimti nereikės vienbalsiškumo, o pakaks valstybių narių daugumos paramos.

Duomenų apsaugos klausimai ESdarbotvarkėje tapo ypač aktualūs, žiniasklaidai pranešus apie JAVmasinio sekimo internete programą ir galimą šnipinėjimą ESinstitucijose.

Penktadienį, Vilniaus susitikimo metu, Vokietija ir Prancūzija paskelbė bendrą pareiškimą, kuriuo paragino kuo greičiau susitarti dėl saugiklių, kurie užtikrintų piliečių duomenų apsaugą.

Vis dėlto Vokietijos teisingumo ministrė Sabine Leutheusser-Schnarrenberger (Sabinė Loithoiser-Šnarenberg) po susitikimo sakė, kad naujos taisyklės turbūt bus priimtos kitąmet.

"Manau, kad procesas gali būti baigtas ir direktyvos priimtos 2014 metais. Kai kurie kolegos Taryboje nori baigti ir priimti šiemet. Manau, kad tai gali būti problematiška, nes yra daug pataisų. Todėl, tikiuosi, 2014-aisiais", - BNSsakė ministrė.

Susitikimui pirmininkavęs Lietuvos teisingumo ministras Juozas Bernatonis pabrėžė, kad svarstomi teisės aktai nėra nauji, bet sakė manantis, kad pastarieji įvykiai paspartins derybas.

"Apskritai reglamento ir direktyvos svarstymas nesusijęs su jūsų paminėtomis aktualijomis. Reglamentas parengtas ir svarstomas, kaip žinote, jau seniai, kai dar tie jūsų paminėti klausimai nebuvo iškilę", - teigė jis.

"Naujų aktualijų fone daugelis ministrų pasisakė, kad reglamentas turėtų būti svarstomas greičiau", - pridūrė ministras.

Pranešimai apie JAVšnipinėjimą tapo rūpesčiu Vokietijos kanclerei Angelai Merkel prieš rugsėjo 22-ąją vyksiančius rinkimus. Ji tikina tik iš žiniasklaidos sužinojusi apie JAV vykdomą didžiulę šnipinėjimo programą.

Daugelis vokiečių pasipiktinę, kad jų elektroniniai laiškai, pokalbiai telefonu ir veikla internete buvo sekami pagal JAV Nacionalinės saugumo agentūros programą, apie kurią duomenų nutekino šiuo metu besislapstantis buvęs JAV žvalgybos darbuotojas Edwardas Snowdenas (Edvardas Snoudenas).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS