Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Susikompromitavęs Kinijos politikas Bo Xilai kaltinamas korupcija ir piktnaudžiavimu valdžia

25/07/2013

Taip pat skaitykite

Rusijos teismas nutarė nesutrumpinti laisvės atėmimo bausmės "Pussy Riot" narei Naftos kainos Azijoje kopia aukštyn Ankaroje policija vėl vaikė demonstrantus ašarinėmis dujomis Japonijos policija sulaikė dviračių balnelius vogdavusį keistuolį

Pekinas, liepos 25 d. (AFP-BNS). Buvęs įtakingas Kinijos politikas Bo Xilai (Bo Silai) buvo apkaltintas kyšininkavimu, korupcija ir piktnaudžiavimu valdžia, ketvirtadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra "Xinhua".

Buvęs pietvakarinio Čongčingo miesto komunistų partijos vadovas jau ilgiau nei metus nebuvo matomas viešumoje nuo tada, kai įsiplieskė su juo susijęs politinis skandalas, tapęs vienu iš didžiausiu šalyje per kelis pastaruosius dešimtmečius.

"Buvo pateiktas kaltinamasis dokumentas" Dzinano miesto teismui rytinėje Šandongo provincijoje, "Xinhua", citavo šio miesto prokurorus.

Bo Xilai, anksčiau priklausiusio 25 narius turinčiam Kinijos valdančiosios Komunistų partijos Politiniam biurui, nuopuolis atskleidė įtariamą korupciją ir gilų susipriešinimą aukščiausiuose šalies valdžios sluoksniuose.

Pareigūnas kaltinamas ėmęs "stambius" kyšius ir pažeidinėjęs įstatymus, o jo žmona Gu Kailai anksčiau buvo nuteista už vieno verslo partnerio iš Didžiosios Britanijos nužudymą.

Šis skandalas įsiplieskė praeitais metais, kai Bo Xilai pavaldus policijos vadovas ir jo dešinioji ranka Wang Lijunas(Vang Lidzunas) pabėgo į JAV konsulatą, kad, kaip pranešama, pasiprašytų prieglobsčio.

Ta sumaištis kilo prieš pernai lapkritį įvykusį kartą per dešimtmetį rengiamą aukščiausių vyriausybės postų perskirstymą, kai Bo Xilai buvo laikomas kandidatu į Politinio biuro nuolatinį komitetą, šiuo metu turintį septynis narius. Ši institucijas yra vienas iš aukščiausių Kinijos valdžios organų.

Žinia apie šio pareigūno teismą buvo paskelbta tuo metu, kai Komunistų partija stengiasi pademonstruoti kovojanti su korupcija ir valstybės lėšų švaistymu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS