Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Įdomybės

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Vokiečių meilės tvarkai šaknys glūdi chaotiškoje istorijoje Rusijos sporto žvaigždė Isinbajeva nori išvykti iš "skurdžiojo" Volgogrado į Monaką Grįžtančius paukščius pasitinka iškeltos lizdavietės Katalikų maištininkas Kuengas galvoja apie savižudybę su pagalba

Ar nuskridę į Marsą sulauktumėte Kalėdų?
Iš tikrųjų beveik nepajustumėte laiko skirtumo, nes marsietiškos paros ilgis panašus į mūsiškį – 25 valandos. Tačiau metai Marse bus ilgesni, nes Marso planeta apskrieja aplink Saulę per 687 dienas, todėl Marse sulauksite Kalėdų tik kartą per dvejus mūsų metus. Tačiau norėdami sutikti Kalėdas kas 365 dienas, galėsite jas švęsti du kartus per Marso metus.
Kodėl žmonės negali savęs pakutenti?
Kutenimas jaudina nervų galūnes, esančias po odos paviršiumi. Vienus žmones tai prajuokina, kiti atšoka nuo prisilietimo. 
Ar labai kutena priklauso nuo to, kas kutena! Naujausi tyrimai parodė, kad žmonių, kuriuos kuteno kiti, smegenų skenavimo rezultatai skyrėsi nuo rezultatų kurie buvo gauti, kai žmonės kuteno patys save. Pasirodo, kad tada, kai kutename patys save, smegenys tai numato ir nurodo į tai nekreipti dėmesio. Save kutenančių žmonių skenavimas rodo, jog smegenų dalis, kuri yra naudojama planavimui siunčia skubias žinutes kitai smegenų daliai, įspėdama ją apie artėjančius pojūčius. Antraip būtų neįmanoma gyventi, jei kaskart pastačius kojas ant žemės mums kutentų pėdas. Taigi, smegenys tai “supranta” ir atsirenka, kurie dirgikliai yra svarbūs.
Ar žuvys miega?
Taip, kai kurios žuvys atrodo tarsi miegotų, bet tai greičiau primena ramybės būseną, o ne snūduriavimą  ar “miegojimą lovoje užsivilkus pižamą ir užgesinus šviesą”.  Žinoma, jos akių neužmerkia, nes neturi akių vokų.
Kai kurios žuvys labai gerai moka pasirūpinti savo “miegu”. Pavyzdžiui, dalis tropinių papūgžuvių išskiria drebučių pavidalo medžiagą, kuri sureagavusi su jūros vandeniu, išsiplečia ir apgaubia visą žuvies kūną, kad apsaugotų ją, kol ji yra ramybės būsenoje arba “miega”.
Tačiau greitai plaukiojančioms žuvims, tokioms kaip tunas, miegas gali būti labai didelė problema. Į priekį varanti jėga, kuri spaudžia orą pro žuvų žiaunas, leidžia tokioms žuvims tik sulėtinti greitį, bet niekada neleidžia joms sustoti. 
Kodėl geniams neskauda galvos?
Iš tikrųjų genių smegenys yra labai mažos ir plaukioja skystyje. Be to, genio snapas slopina smūgius ir dėl šių dviejų priežasčių nuolatinis kalimas greičiausiai mažai veikia jo kaukolę.
Kodėl senstant atrodo, jog laikas bėga greičiau?
    Mes lyginame kaip bėga laikas, susiedami jį su ankstesne patirtimi. Kuo ilgiau gyvename, tuo daugiau būname patyrę. Kai mums penkeri metai, savaitė atrodo ilgesnė, nei tada, kai sulaukiame dvidešimties. Nenuostabu, juk penkiametis dar negyveno tiek laiko kaip dvidešimtmetis. Lyginant su laiku, kuris buvo nugyventas anksčiau, savaitė dvidešimtmečiui atrodo santykinai trumpesnė negu penkiamečiui, kuriam savaitė vis dar yra reikšminga gyvenimo dalis.
Kodėl pingvinai vaikšto vorele?
Tikriausiai dėl tos pačios priežasties dėl kurios ir mes sektume vienas kito pėdomis, jei tektų bristi sniegu.Tas, kuris eina pirmas, sumina sniegą, kad kitiems būtų lengviau sekti iš paskos. Be to, taip galima apsisaugoti nuo vėjo, išskyrus, žinoma, tą vargšelį pingviną eilės pradžioje. 
Pagal Paul Heiney  “Can cows walk down stairs?”, 2005.