Norėdama paskatinti mažesnes įmones samdyti daugiau darbuotojų, Britanijos Vyriausybė darbdaviams teikia mokestinę lengvatą už darbuotojus ir galimybę susigrąžinti privalomąją nacionalinę draudimo įmoką, jeigu ši per metus neviršija 2 tūkst. svarų. BBC „urbi et orbi“ skelbia, esą čia įžvelgusi ir atskleidusi didelio masto mokesčių vengimo schemą.
Paskleistoje informacijoje teigiama, jog „viena didžiausių įdarbinimo agentūrų laikoma „Anderson Group“ rengė „agresyvią“ mokesčių vengimo schemą, kurią ekspertai net pavadino „įžeidžiama“. Dėl sukčiavimo Britanijos iždas galėjo prarasti dešimtis milijonų svarų nacionalinio draudimo įmokų“.
Tuo tarpu pati „Anderson Group“ teigia, kad visos jos teikiamos paslaugos vykdomos laikantis Britanijoje galiojančių įstatymų. Bendrovės atstovai nurodo, kad „visiškai neteisinga sakyti, jog „Anderson Group“ skatina naudotis schema“.
BBC slapta įrašė, kaip „Anderson Group“ pardavimų vadybininkas A. Moranas esą ragina naudotis mokesčių vengimo schema darbuotojus samdančią agentūrą, per kurią įsidarbino ir mažai apmokamus darbus dirbo 300 darbuotojų.
Tariamu vadybininko skatinimu/raginimu pavadintas jo priminimas apie Britanijoje, galiojantį įstatymą ir aiškinimas, kaip jis gali ir turi būti taikomas. Anot A. Morano, jeigu agentūra įsteigtų daugiau kaip 100 akcinių bendrovių, kuriose dirbtų vos po kelis darbuotojus, kiekviena tokia įmonė galėtų susigrąžinti 2 tūkst. svarų įmoką, o agentūros kasmet sumokamos 300 tūkst. nacionalinio draudimo įmokos sumažėtų iki nulio.
„Anderson Group“ darbuotojas sutiko, kad Britanijoje lengvata verslininkai naudojasi. „Nebuvo planuojama, kad ji bus naudojama būtent taip, – kalbėjo A. Moranas. – Bet kalbėkime atvirai, jie (įstatymų leidėjai, - aut.) nustato taisykles, mes pagal jas kuriame produktą.“
Vadovaujantis elementaria logika, jei, pasak BBC, ši mokestinė lengvata darbdaviams teikia galimybę grobstyti iš valstybės iždo, sukčiais derėtų vadinti ir tokią galimybę suteikusiuosius. Tik niekaip negaliu patikėti ir netikiu, kad Britanijos Vyriausybėje sėdi neišmanėliai, kad prieš suteikiant lengvatą nebuvo apsvarstyti įmanomi jos panaudojimo variantai ir galimos tokios lengvatos pasekmės.
Greičiau priešingai – iki lengvatos įteisinimo Vyriausybėje ne kartą buvo skaičiuoti galimi biudžeto praradimai ir nauda valstybei, visuomenei, verslui bei jame triūsiantiems. Esant neigiamam balansui, vargu ar ši mokestinė lengvata būtų palaiminta ir išvydusi dienos šviesą.
Matomai sensacingo „atskleidimo“ autoriai nei skaitliukais barškino, nei kalkuliatorių minkė.
Kažkas yra pasakęs, kad įstatymas yra stulpas kiekvieno veiklos kelyje. Prie jo arba naudingai ar bent be žalos prisitaikoma, arba apeinama. Ir tai vyksta nuolat, nes, neišskiriant Britanijos, Lietuvos, bet kurios kitos šalies, visur įstatymai anksčiau ar vėliau kinta, keičiasi, „apželia“ papildymais, pataisomis, pataisų pataisomis.
Asociatyvi nuotr., Reuters/Scanpix
Šarūnas PREIKŠAS,
europlius.com
Visos teisės saugomos v2. © 2013 europlius.com Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką sutikimą. Sprendimas Onefuzz |
Mus rasite: |