Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiÅ¡kos naujienos

Archeologinis atradimas rodo, kad senovės Kinijoje būdavo aukojamos moterys

02/12/2013

Taip pat skaitykite

Australijos anglikonai išsirinko pirmąją vyskupę moterį Sofia Vergara paskelbta turtingiausia televizijos aktore Lietuvos didžiuosius kunigaikščius istorikas siūlo pervadinti karaliais Įdomybės

Pekinas, gruodžio 2 d. (AFP-BNS). Archeologai Kinijoje atkasÄ— daugiau kaip 80-ies jaunų moterų, kurios prieš daugiau kaip 4 tÅ«kst. metų galÄ—jo bÅ«ti paaukotos, kaukoles, pirmadienį pranešÄ— valstybinÄ— žiniasklaida.

KaukolÄ—s buvo rastos bendrÄ… kapÄ… primenančioje vietoje neolito akmeninio miesto Šimao griuvÄ—siuose šiaurinÄ—je Šaansi provincijoje.

Buvo rastos tik tų moterų kaukolÄ—s, kÅ«nų nebuvo, pranešÄ— oficialioji naujienų agentÅ«ra "Xinhua". Pranešime priduriama, jog archeologai padarÄ— išvadÄ…, kad tos kaukolÄ—s "tikriausiai sietinos su miesto sienos statyba" per "senovines religines apeigas ar įkÅ«rimo ceremonijÄ…" prieš statybų pradžiÄ….

Tuo metu tame regione galÄ—jo bÅ«ti koks nors masinio smurto protrÅ«kis ar etninis konfliktas, nes "senovÄ—je žmonÄ—s bÅ«davo linkÄ™ aukoti savo priešus ar belaisvius", priduriama pranešime.

Minimas atradimas nėra pirmasis, siejamas su žmonių aukojimu senovės Kinijoje. Karaliai ir imperatoriai nuolat būdavo laidojami drauge su savo tarnais ir sugulovėmis, kurie kartais pirma būdavo nužudomi, o kartais - palaidojami gyvi.

Šimao griuvÄ—siai užima daugiau kaip 4 kv.km ir buvo atrasti 1976 metais.

40 iš minimų kaukolių čia buvo atrastos dar pernai.

Šaansi provincijos Archeologijos instituto direktoriaus pavaduotojas Sun Zhouyongas (Sun Džoujongas) valstybiniam transliuotojui CCTV sakÄ—, kad ant pirma atrastų kaukolių yra smÅ«gių ir deginimo žymių.

"Šis kolektyvinis palaidojimas taip pat gali turÄ—ti kÄ… nors bendra su miesto įkÅ«rimo ceremonija", - sakÄ— jis.

Archeologai šiame senovÄ—s mieste Geltonosios upÄ—s baseine taip pat rado daugiau kaip 100 freskų liekanas ir daug nefrito dirbinių. Manoma, kad šis miestas atsirado 2000-aisiais metais prieš mÅ«sų esÄ….

2005 metais archeologai Hongdziange centrinėje Hunano provincijoje atrado altorių, ant kurio būdavo aukojami žmonės, ir vienos aukos griaučius.

Toje 7 tūkst. metų senumo vietoje, kuri laikoma ankstyviausiu žmonių aukojimo įrodymu Kinijoje, buvo ir kitas altorius, ant kurio būdavo aukojami gyvuliai.

 

BNS informacija

Nuotrauka: morguefile.com