Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Didžioji Britanija rizikuoja tapti prostitučių ir sutenerių magnetu

12/12/2013

Taip pat skaitykite

Bangladeše susirgo 450 drabužių siuvyklos darbuotojų, įtariamas užterštas vanduo Katy Perry ir Eminemas triumfavo per MTV EMA ceremoniją po "Google" iššūkio Aprangos ir tekstilės įmonių asociacija siūlo reguliuoti dėvėtos aprangos įvežimą į Lietuvą Palangoje poilsiautojams teks mokėti du litus už televizorių?

Didžioji Britanija rizikuoja tapti prostitučių ir sutenerių magnetu, rašo theguardian.com. Jungtinės Karalystės politikos liberalumas sekso paslaugų atžvilgiu gerokai lenkia kitas Europos Sąjungos šalis. 

Mary Honeyball, Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos narė iš Didžiosios Britanijos, ragina vyriausybę pritaikyti "šiaurietišką modelį", vadovaujantis Prancūzijos pavyzdžiu.

Praėjusią savaitę Prancūzijos politikų dauguma balsavo už tai, kad būtų imtasi griežtų priemonių prostitucijos rinkoje, patvirtindami įstatymo projektą, kuris leistų neteisėtai mokėti už seksą, t.y. kaltas būtų ne seksualinių paslaugų teikėjas, o pirkėjas. 

Tačiau, anot Britanijos policijos atstovų, tokios priemonės kovojant su prostitucija sukeltų tik didesnį pavojų moterims, siūlančios seksualines paslaugas. Prekyba seksualinėmis paslaugomis nėra neteisėta Jungtinėje Karalystėje, neteisėtas tik tarpininkavimas, veikla bordeliuose ir pan. 

Didžiosios Britanijos Vidaus reikalų ministerijos atstovė teigia, kad planų peržiūrėti įstatymus, reglamentuojančius prostituciją, nėra. Anot Mary Honeyball taip Jungtinė Karalystė atsiduria Europos priešpriešoje, kur ryškėja aiški politika prostitucijos klausimu.

"Akivaizdu, kad Europoje didėja palaikymas schemai, kur nusikaltimu laikomas seksualinių paslaugų pirkimas. Europos Sąjungai būtinas bendras modelis šiuo klausimu. Kitu atveju bus paskatintas sekso turizmas ir Didžioji Britanija gali tapti realiu taikiniu."

Europos Sąjunga keičia savo nuomonę dėl prostitucijos pastaraisiais metais, kadangi atsiranda vis daugiau prekybos žmonėmis aukų iš užsienio. Neseniai pateiktoje Europos Parlamento ataskaitoje esama duomenų, kad šiuo metu Europoje vergiškomis sąlygomis gyvena apie 880 tūkst. žmonių, iš kurių 270 tūkst. yra sekso vergijoje. 

Švedija buvo "šiaurietiško modelio" pionierė - ji pirmoji kriminalizavo seksualinių paslaugų vartotoją. Švedų policijos duomenimis, įvykus šiam pokyčiui, gatvėse dirbančių prostitučių skaičius sumažėjo dviem trečdaliais. Vėliau šiuo pavyzdžiu pasekė Norvegija, praėjusią savaitę - Prancūzija. Belgija ir Airija taip pat svarsto galimybę prisidėti prie "šiaurietiško modelio" iniciatyvos. Net liberalieji Nyderlandai, garsėjantys savo raudonųjų žibintų kvartalu prakalbos apie įstatymų, reglamentuojančių prostituciją, griežtinimą.

 

EuroPlius.com