Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPinigai

Diskusijos dėl bankų priežiūros buvo "sekinančios", deramasi dėl didesnės integracijos

15/09/2013

Taip pat skaitykite

AB „Linas Agro Group“ pajamos viršijo 2 mlrd. litų, bendrasis pelnas išaugo iki 157 mln. litų Lietuva turi galimybę 2015 metais įsivesti eurą Įstatymų nepažeidė, bet sukčiais apšaukė Kokybės vadyba – tiems, kurie nori būti žingsniu priekyje

Vilnius, rugsėjo 14 d. (BNS). Europos Sąjungos finansų ministrų ir centrinių bankų valdytojų diskusijos dėl bankų priežiūros buvo "sekinančios", be to, buvo deramasi dėl didesnės bankų ir kapitalo rinkų integracijos, sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Anot ministro, Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai sutarimo dėl finansų sektoriaus priežiūros bus siekiama toliau.

"Diskutavome apie būsimą finansų sistemos formą. ESfinansų sistema turi tapti atsparesne. Sekinančią diskusiją turėjome ir penktadienį", - po šeštadienį Vilniuje vykusio neformalaus ES Ekonomikos ir finansų reikalų ("Ecofin") tarybos posėdžio spaudos konferencijoje sakė R.Šadžius.

Anot R.Šadžiaus, diskusijoje kalbėta apie tai, kad bankų ir kapitalo rinkos Europoje turėtų būti labiau integruotos.

"Tai yra tai, kas mus skiria nuo JAV, kur bankų sektorius - šiuo atžvilgiu - yra siauresnis. Mes turėtumėme sumažinti šią fragmentaciją", - teigė R.Šadžius.

Su juo sutiko Europos centrinio banko pirmininko pavaduotojas Vitoras Constancio 'us (Vitoras Kunstancijus).

"Yra didelė problema dėl fragmentacijos. Kapitalo rinkos turi skirtingą reguliavimą", - sakė vienas ECBvadovų.

Vidaus rinkos eurokomisaro Michelio Barnier (Mišelio Barnjė) siūlymai dėl vieningos probleminių bankų pertvarkymo sistemos Europoje diskusijų Vilniuje metu sulaukė pasipriešinimo iš Vokietijos ir kai kurių kitų šalių, kurios išreiškė abejones dėl siūlomo fondo, teisinių aspektų ir Komisijos vaidmens.

ES finansų ministrai su centrinių bankų valdytojais šeštadienį užbaigė dvi dienas Vilniuje trukusias diskusijas. Vilniuje siekta pažangos dėl bendros probleminių bankų pertvarkymo sistemos Europoje ir jai būtinų teisinių pakeitimų, savo siūlymus pristatė Briugelio kompetencijos centras.

Europos Sąjungoje svarstomas bankų priežiūros mechanizmas yra viena svarbiausių temų, Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai šių metų antrąjį pusmetį, dėl jo tikimasi susitarti iki metų pabaigos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS