Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaF1

Formula 1 lentynės Kinijoje – naujos strategijos ir akivaizdi dalyvių tarpusavio kova

23/04/2013

Taip pat skaitykite

Geriausių Formula1 lenktynininkų penketukas L.Hamiltonas: „Penktoji vieta viršijo lūkesčius“ P.Maldonado: „Vairuoti „Williams“ bolidą - neįmanoma“ „McLaren“ prie praėjusių metų bolido negrįš

 Neseniai pasibaigus Formula 1 varžybų etapui „Malaizijos GP“, Kinijoje balandžio 14-ą dieną startavo kitas varžybų etapas, kuris vyksta Šanchajaus trasoje. Ši trasa buvo sukurta kaip naujojo tūkstantmečio simbolis, pasižymi įspūdinga infrastruktūra ir architektūra, yra ypatingai moderni. Skirtingai nuo daugumos kitų trasų, šią trasą jau spėjo pamėgti ir žiūrovai, nes net iki 29 tūkstančių žmonių galinti sutalpinti trasa yra suplanuota taip, kad iš jos matytųsi apie 80% visos trasos.

   Šiais metais tiesiog pačiu tikriausiu strateginiu mūšiu virtusias Kinijos GP lenktynes laimėjo ir niekam abejonių nesukėlė „Ferrari“ komandos pilotas Fernando Alonso, palikęs už savęs „Lotus“ atstovą Kimi Raikkoneną ir Lewisą Hamiltoną iš „Mercedes“. Ispanas stebinančiai išsiveržė į priekį jau iš karto po pirmųjų sustojimų boksuose, kai pasigvelbė lyderio poziciją iš prieš tai pirmavusio „pole“ pozicijos laimėtojo L. Hamiltono, kuris po kitų apsilankymų techninio aptarnavimo juostoje prarado dar vieną poziciją formulės 1 vairuotojo K. Raikkoneno naudai. Lenktynių metu nedaug trūko ir iki skaudžių nelaimių. „Lotus“ komandą atstovaujančiam suomiui reikėjo vos keleto sekundžių dalelių, kad nepasiektų finišo, kadangi jis vos nesitrenkė į Sergio Perezo vairuojamo „McLaren“ bolidą galą. Šio, visų džiaugsmui tik smulkaus incidento metu, bolidas nukentėjo nežymiai, buvo tik truputį apgadintas jo priekis, tačiau tai vėliau neturėjo didelės įtakos jo greičiau.

   Absoliučiai kitokią strategiją, negu kiti pagrindiniai varžovai dar kvalifikacijoje pasirinko „Red Bull“ pilotas Sebastianas Vertelis. Skirtingais lenktynių momentais jis neretai pirmaudavo, tačiau finišo liniją visgi kirto ketvirtas. Prieš pat finišą jis atliko visiems žiūrovams bei konkurentams įspūdingu pasirodžiusį spurtą su minkštesnėmis padangomis, tačiau aplenkti L. Hamiltono jam, deja, bet nepasisekė. Iki šios laimės S. Verteliui pritrūko tik keleto šimtų metrų. Kitokia taktika lenktynių trasoje buvo naudojama ne tik „Red Bull“ komandos piloto. Išskirtinė strategija geriau pasirodyti padėjo ir „McLaren“ lenktynininkui Jensonui Buttonui. Mažiau nei kiti varžovai kartų sustojęs britas sugebėjo finišuoti penktas, nors varžybose startavo iš aštuntosios pozicijos.

    Kaip ir įprastai, finišo ir vėl nepasiekė ganėtinai didelė dalis į aukščiausias pozicijas pretendavusių sportininkų. Iš paskutiniosios vietos startavęs „Red Bull“ pilotas Markas Webberis buvo spėjęs pakilti iki lyderių, tačiau varžovo lenkimo metu apgadino savo bolidą, kas jam smarkiai sukliudė, o ne gana to, vėliau turėjo sustoti šalikelėje dėl mechanikų aplaidumo - neprisukto rato. „Mercedes“ atstovas Nico Rosbergas taip pat neteko galimybės parodyti savo sugebėjimų bei įgūdžių, nes buvo priverstas pasitraukti dėl, pirminiais duomenimis, rimto bolido pakabos gedimo.

   Galutiniai lenktynių rezultatai paaiškėjo ne iš karto, nes varžybų metu teisėjai nustatė nemažai geltonų vėliavų zonoje DRS įtaisais besinaudojusių sportininkų, nes tai yra uždrausta. Į arbitrų akiratį buvo patekę net aštuoni lenktynininkai, kurie geltonų vėliavų mosavimo periodų metu buvo tariamai įjungę lenkimus palengvinančius įtaisus. Arbitrams „užkliuvo“ Sebastianas Vettelis, Markas Webberis (abu „Red Bull“), Jensonas Buttonas („McLaren“), Kimi Raikkonenas, Romainas Grosjeanas (abu „Lotus“), Danielis Ricciardo („Toro Rosso“), Valtteri Bottas („Williams“) ir Maxas Chiltonas („Marussia“). Išnagrinėję visus šiuos pažeidimus teisėjai nusprendė lenktynininkams netaikyti jokių sankcijų.

   Kaip ir kiekvienos, taip ir šios Formula1 lenktynės buvo savaip ypatingos ir išskirtinės. Netrūko nei gražių vaizdų, nei variklių gaudesio, nei įtampos, nei džiaugsmo bei liūdnų veidų paskelbus lenktynių rezultatus.

   Kitos „Formulės-1“ čempionato lenktynės vyks jau kitą sekmadienį, balandžio 21 d., Bahreine, Sakhiro trasoje, kur turėsime progą išvysti dar begalę nuostabių akimirkų.

 

Ramūnas Preikšas

„Euro Press Service“