Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Indijoje nuo ciklono nukentėję gyventojai grįžta į sugriautus namus

14/10/2013

Taip pat skaitykite

Musulmonų brolija grasina nuversti "perversmininkus kariškius" Kinija sako neturinti ką pranešti apie JAV paslaptis paviešinusį žvalgybos darbuotoją Snowdeną Madagaskare dėl trijų asmenų nulinčiavimo suimti 26 žmonės Rusija nuo 2017-ųjų planuoja dislokuoti "žvaigždžių karų" raketų sistemą

Gopalpuras, Indija, spalio 14 d. (AFP-BNS). Šimtai tūkstančių žmonių, kurie buvo pabėgę nuo stipriausio per 14 metų ciklono Indijoje, pirmadienį grįžo prie savo sugriautų namų ir verslų, o didžiulio masto pagalbos operacija ima įsibėgėti.

Vienas milijonas žmonių buvo priversti glaustis laikinose prieglaudose ir vyriausybiniuose pastatuose, kai baisus ciklonas šeštadienį pasiekė Indijos rytinę pakrantę, kur pareikalavo mažiausiai 18 gyvybių ir paliko didžiulį sugriovimų ruožą.

Ciklonas "Phailin", kurio vėjų greitis viršijo 200 km per val., Orisos ir Andhra Pradešo valstijose vartė medžius, sunkvežimius ir elektros stulpus, bet dabar sparčiai slopsta.

Gyventojai, kurių kai kurie nešėsi vaikus ir mantą, iš prieglaudų grįžo į savo miestelius ir kaimus baimindamiesi to, kas tik gali būti blogiausia.

"Viską palikau, o kai grįžau, čia nieko nebebuvo", - sakė 50 metų kokosų pardavėjas Bhagwanas (Bhagvanas) iš Orisos Gopalpuro miesto, sėdėdamas ant žemės priešais savo sugriautą parduotuvę.

Orisoje be namų liko maždaug 600 tūkst. žmonių tūkstančiuose kaimų, sakė valstijos specialusis pagalbos komisaras Pradipta Kumaras Mohapatra.

Daugelis jų yra neturtingi žvejai ir ūkininkai, gyvenę moliniuose, šiaudais dengtuose nameliuose.

"Netekau savo namų ir kirpyklėlės, netekau visko", - Gopalpure sakė 32 metų Janardanas (Džanardanas). Ciklonas sugriovė jo namo stogą, jis su žmona valė nuolaužas.

Rajonas aplink Gopalpurą nukentėjo labiausiai, nes čia krantą pasiekė ciklono "akis".

17 žmonių žuvo Orisoje, o dar vienas žmogus - labiau į pietus esančioje Andhra Pradešo valstijoje, pranešė pareigūnai.

"Tie 17 žmonių žuvo prispausti virtusių medžių, sienų, stogų", - sakė gelbėjimo operacijas Orisoje koordinuojantis valstijos vyriausybės pareigūnas R.S.Gopalanas.

1999 metais šiame regione per cikloną žuvo daugiau kaip 8 tūkst. žmonių, buvo nuniokoti pasėliai, pražuvo daug gyvulių. Regionui prireikė ne vienų metų atsigauti.

Šį kartą didžiulė evakuacija, kuri, pasak pareigūnų, yra didžiausia per Indijos istoriją, regis, padėjo iki minimumo sumažinti aukų skaičių.

Tačiau nepaisant mažo aukų skaičiaus, ciklonas padarė didžiulę žalą. Šimtai Nacionalinių reagavimo į nelaimes pajėgų darbuotojų pasklido po regioną valyti išvartų, sumaitotų stulpų ir kitų nuolaužų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS