Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKrepšinis

Iš tarptautinių turnyrų Rusijos rinktines ištėškė kaip muses iš barščių

29/07/2015

Taip pat skaitykite

16-metė Daugilė Šarauskaitė - geriausia pasaulio 19-mečių čempionato krepšininkė pagal blokuotus varžovių metimus Ado Juškevičiaus indėlis į Vokietijos krepšinio klubo pergalę kontroliniame mače - dvidešimt taškų Rytų Londono krepšinio klubas BC "Medelynas" pasiryžęs nugalėti Švedijos krepšinio čempionui pirmenybių starte Mantas Griškėnas pelnė septyniolika taškų

Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) išmetė visas Rusijos krepšinio rinktines iš tarptautinių varžybų. Toks pat sprendimas galioja ir Rusijos krepšinio teisėjams.

Liepos 30-ą dieną Rusijos merginų iki 18 metų krepšinio rinktinė pradeda Europos pirmenybes ir dar galės jose žaisti, tačiau kitos nacionalinės komandos - vyrų bei vaikinų ir merginų iki 16 metų - Senojo žemyno pirmenybėse jau nedalyvaus. 

Europos vyrų čempionatą Rusijos komanda turėjo pradėti A grupėje Monpeljė (Prancūzija), kur jos varžovais turėjo būti Prancūzijos, Suomijos, Lenkijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Izraelio krepšininkai.

FIBA reikalavo Rusijos Sporto ministerijos pasiaiškinti apie situaciją šios šalies krepšinyje. Neaiškumų kelia byla, iškelta Rusijos krepšinio federacijai Maskvos Chamovnikų teisme. 

Dar birželio 18-ą dieną teismas Rusijos krepšinio federaciją (RKF) įpareigojo per 60 parų surengti konferenciją ir išrinkti naują šios organizacijos prezidentą, nes 2013 metais iš RKF prezidento pareigų atsistatydino Aleksandras Krasnenkovas, o jį pakeitusi Julija Anikejeva netrukus irgi neteko posto.

Garsus rusų krepšininkas Andrejus Kirilenka pats žadėjo tapti kandidatu į RKF prezidento pareigas ir ketino įvesti federacijoje tvarką, bet, pažado neištesėjo. 

Apie savo sprendimą Rusijos federacijai FIBA pranešė laiške. „FIBA vykdomasis komitetas nusprendė diskvalifikuoti Rusijos krepšinio federaciją“, - rašome FIBA laiške. Jame pabrėžiama, kad situacija Rusijos krepšinio federacijoje „tapo labai įtempta ir dabar pasiekė tokią ribą, kai senos federacijos atstovai kišasi į RKF veiklą ir, tuo labiau, menkina RKF autoritetą net vykdant reglamentuose numatytų varžybų reguliavimą.“

„Net ir tuo metu, kai Rusijoje esantis FIBA prezidentas organizuoja daug susitikimų, realių pokyčių federacijos veikloje nėra, ir, susidaro įspūdis, kad nė viena iš šalių nebando suvienyti RKF ir stabilizuoti jos veiklą“, - teigiama FIBA laiške. 

Anksčiau Maskvos miesto teismas atmetė vasario mėnesį pateiktą RKF apeliaciją dėl Maskvos, kurioje skundžiamas vieno Maskvos rajonų teismo sprendimas sušaukti ataskaitinę-rinkiminę konferenciją ir išrinkti naują organizacijos prezidentą ir vykdomąjį komitetą, įpareigojo federaciją per 60 dienų surengti konferenciją, kurioje būtų renkamas naujas prezidentas ir vykdomasis komitetas.

Liepos mėnesį FIBA svarstė galimybę perrinkti RKF prezidentą ir vykdomąjį komitetą ir apie tai laišku informavo šios šalies federaciją. 

„Informacija, kuri yra laiškuose, Maskvos miesto teismo sprendime ir viešuose suinteresuotų pusių pasisakymuose, dar labiau eskaluoja konfliktą. Visi šie įvykiai vyksta šiuo kritišku metu, kai Rusijos rinktinės ir teisėjai ruošiasi startuoti (ar dalyvauja) FIBA ir FIBA-Europe vykdomose varžybose“, - pažymima FIBA prezidento argentiniečio Horacio Muratore's ir generalinio sekretoriaus šveicaro Patricko Baumanno pasirašytame laiške.

Rusijos krepšinio rinktinė. A.Koroliovo nuotr.

 europlius.com inf.