Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Jaunimą verslo pradžiai įkvėps ir sėkmingi verslininkai ir pramogų pasaulio banginiai

16/09/2013

Taip pat skaitykite

Gezi parkas: protestų "atrakcionai" Turkijos neramumų širdyje Nepaisant nuogąstavimų dėl Fukušimos 2020-ųjų olimpiadą rengs Tokijas Britanijoje bedarbiams - privalomi anglų kalbos ir matematikos testai Lietuviai triumfavo 2013 Startuolių (Startups) apdovanojimuose

Praktiniais mokymais ir žinomų žmonių konsultacijomis kelius į nuosavą verslą jaunimui atveriantis nemokamų renginių ciklas „Verslas veža“ grįžta po vasaros atostogų. LR Ūkio ministerijos ir VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyva, skatinanti jaunuolius kurti savo ateitį patiems,  iš naujo startuos dešimtyje Lietuvos miestų. Pirmasis ciklo renginys vyks rugsėjo 20 d. Kaune. Čia su jaunuoliais bendraus ir patirtimi dalinsis net 12 pranešėjų – nuo pramogų verslo banginių iki restoranų, internetinės prekybos, kosmetikos gamybos ir kitų sričių įmonių įkūrėjų.

„Verslas veža“ jau spėjo įrodyti, kad tokie praktiniai mokymai yra reikalingi, o patraukliai ir suprantamai pateikiama informacija apie galimybes rasti ir gauti visapusišką paramą pradedant verslą yra aktuali tūkstančiams ambicingų jaunuolių. Džiugina jaunų žmonių noras ieškoti nišų bei įdomių sprendimų, kuriant savo verslą. Tokie iniciatyvos renginiai yra labai svarbūs jauno žmogaus motyvacijai“, − sakė Ūkio ministras Evaldas Gustas.

Anot VšĮ „Versli Lietuva“ Generalinės direktorės Linos Vaitkevičienės, jaunimui netrūksta idėjų ir entuziazmo, tačiau norint pradėti verslą „nuo nulio“, reikia ne tik tvirto žinių bagažo, bet ir pasitikėjimo savimi, o jį gali įkvėpti šį kelią jau nuėjusios ir daug pasiekusios asmenybės.

„Tarptautiniai tyrimai rodo, kad per trejus metus pradėti savo verslą planuoja ar nori daugiau 20-24 metų amžiaus lietuvių negu estų, vokiečių, danų, suomių ar švedų. Tačiau noras – tai dar ne viskas. efektyvią pagalbą gali suteikti praktiniai mokymai ir konsultacijos, o įkvėpti - sėkmės istorijos“, − teigė Lina Vaitkevičienė.

Pirmajame šį rudenį „Verslas veža“ renginyje Kaune, Žalgirio arenoje, jaunimui paruošta itin plati programa. Bus skaitomi verslo lyderių ir žinomų žmonių pranešimai, veiks verslumo įgūdžių lavinimo zona, kur bus galima pasisemti žinių, kaip įkurti konkretų verslą – nuo grožio salono ir viešbučio iki automobilių remonto dirbtuvių ir restorano. Renginio dalyviai galės dalyvauti įvairiuose seminaruose apie lyderystę, viešą kalbėjimą, derybas, pardavimus bei pabendrauti su įvairių organizacijų, teikiančių konsultacinę ir finansinę paramą pradedantiesiems verslininkams, atstovais. Atsipūsti nuo žinių lavinos padės pramogos – šaškių turnyras, kovos menų pasirodymai ar protų kovos.

„Ne paslaptis, kad šiais laikais jaunam žmogui „užsikabinti“ ir atrasti save nėra paprasta. Už rankutės į darbo vietą nuveda labai retą. Todėl bet koks teigiamas postūmis iš šalies yra ypač vertingas ir galbūt leis rasti savęs vertą užsiėmimą. Prisidėjau prie šio renginio, nes tikiuosi, kad galėsiu įkvėpti didiems darbams bent keletą žmonių“, − sakė vienas iš „Verslas veža“ pranešėjų, televizijos prodiuseris ir muzikantas Saulius Urbonavičius-Samas.

Be jo renginyje „Verslas veža“ pranešimus skaitys ir su jaunimu bendraus Milda Mitkutė, manodrabužiai.lt įkūrėja, Liucina Rimgailė, „Liu Patty“ savininkė, Deivydas Praspaliauskas, restorano „Bistro 1 dublis“ įkūrėjas, virtuvės šefas, Adomas Bulavas, „PM Screen“ vadovas, Rolandas Mackevičius, radijo laidų vedėjas, Lena Skolovska, UAB „Uoga uoga“ bendrasavininkė, Linas Zareckas-Choras muzikantas ir kelionių organizatorius bei kiti.

Analogiški „Verslas veža“ renginiai aplankys beveik visus šalies regionus ir tęsis iki pat žiemos pradžios. Renginiai vyks rugsėjo 27 d. Marijampolėje, spalio 4 d. Klaipėdoje, spalio 11 d. Mažeikiuose, spalio 18 d. Šiauliuose, spalio 25 d. Utenoje, lapkričio 8 d. Telšiuose, lapkričio 22 d. Ukmergėje ir lapkričio 27 d. Šilutėje.

Šių metų pavasarį startavęs LR Ūkio ministerijos ir VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamas renginių ciklas „Verslas veža“ jau yra aplankęs Radviliškį, Kėdainius, Šalčininkus, Pasvalį. Alytų ir Vilnių. Jų metu specialistų konsultacijomis ir mokymais pasinaudojo beveik 3 tūkst. jaunų žmonių.

Daugiau informacijos apie renginių ciklą rasitečia

Jorūnė Juodžbalytė