Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKelionės

Kalėdinės Laplandijos ieškant...

07/12/2013

Taip pat skaitykite

Ką tepsime žiemą: slides ar kremą nuo saulės? Kur vasaros ieškoti rudenį? Kaip iš atostogų parsivežti kokybiškai įamžintus prisiminimus? Europinio firmos "Airbus" lėktuvo A350 pirmasis skrydis atveria kelią naujoms lenktynėms su JAV varžove "Boeing"

 

Kalėdos... Tai tas nuostabus metas, kai pildosi slapčiausi troškimai. Galvoje susikuriame idilišką vaizdelį: židinyje spragsi malkos, šalia stovi žibanti plačiaskarė eglutė, nusagstyta žėrinčiais papuošimais, kažkur netoliese krėsluose susirangiusi šeima su kvapnios arbatos puodeliais,o už lango iš lėto krenta didžiulės snaigės... Na, galbūt vaizdelis ir kiek kitoks, kiekvienas turime skirtingą tobulų Kalėdų suvokimą. O pasaulyje yra viena vieta, kur Kalėdos, turbūt, tęsiasi amžinai.

Laplandija, kitaip Sapmi - istorinis regionas Europoje. 95 % teritorijos yra saugomi nacionalinių parkų ir gamtos draustinių. EuroPlius girdėjo, kad šioje šiaurinėje Skandinavijos pusiasalio dalyje gyvena kalėdinė dvasia. Todėl patraukėme jos ieškoti...

Tiesą sakant, Laplandija labiausiai ir žavi kalėdiniu laikotarpiu. Būtent šiuo metu ji sulaukia daugiausiai turistų. Kelionių organizatoriai į Laplandiją išvykas pradeda rengti jau lapkričio pabaigoje. Tokią kelionę įsigyti galima iki sausio mėnesio vidurio. Žinoma, pats įspūdingiausias periodas - per pačią Kalėdų šventę. Tačiau norintiems Šventas Kalėdas sutikti Laplandijoje teks plačiau nei įprastai atverti pinigines, nes kelionių kainos šiuo laikotarpiu žymiai didesnės.

Jolupukio kaimas - Kalėdų senelio gimtinė

Kalėdų Senelio gimtinė yra Jolupukio kaimas, įsikūręs tiesiog ant poliarinio rato ribos. Suomių kalba „Joulupukki“ reiškia „Kalėdų ožys“. Skaičiuojama, kad per metus Kalėdų Senelį aplanko apie pusę milijono vaikų ir suaugusiųjų iš viso pasaulio. Lankytojų čia netrūksta, todėl norintiems patekti pas Senelį, tenka palūkėti eilėje. 

Jolupukio kaime be susitikimo su Kalėdų seneliu galima pasinaudoti ir paštu: išsiųsti atvirlaiškį artimiesiems su Senelio antspaudu. Beje, būtent čia suplaukia visų pasaulio vaikų laiškai su jų kalėdiniais norais. Kaime yra ir Kalėdų žaislais prekiaujančių parduotuvių, kur, apsilankius prieš Kalėdas, galima rasti puikių dovanų. Čia pat stūkso ir ledo pilis, sušilti kviečia karštus gėrimus siūlanti kavinė. Keliautojai siūlo būtinai paskanauti įvairiausiais būdais paruoštos žuvies, elnienos ar tekšių deserto (uogos, panašios į avietes). Jolupukio kaime pramogų atras tiek mažyliai, tiek jų tėveliai.

Aktyvios pramogos

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjams Laplandijoje tikrai turėtų patikti Aliaskos haskių ir elnių safaris, apsilankymas jų fermose, medžioklė, važinėjimas sniegomobiliais. Organizuojamos naktinės išvykos stebėti šiaurės pašvaistės. Kaip bebūtų, ne visiems ją pavyksta pamatyti. Apskritai šios ekskursijos nėra iš pigiųjų, tačiau ko nepadarysi vardan malonumo.

Dažnai siūloma aplankyti Levi slidinėjimo kurortą. Tai apie apie 180 kilometrų už poliarinio rato įsikūręs miestelis turbūt labiausiai žinomas savo trasomis ir kitomis aktyviomis pramogomis. Jame gyvena apie 6 tūkstančiai gyventojų. Kainos panašios į Italijos, Prancūzijos ar Austrijos  slidinėjimo kurortų kainas. Čia nėra aukštų kalnų, tačiau visuomet yra sniego ir sudarytos puikios slidinėjimo sąlygos.

Kultūros pažinimas

Keliauninkams, mėgstantiems susipažinti su lankomos šalies kultūra vertėtų apsilankyti Arktikum muziejuje. Čia pasakojama apie gyvenimą Šiaurėje. Muziejus yra įkurtas netoli Suomijos Laplandijos sostinės Rovaniemio ant Ounasjokio upės krantų. Muziejuje galima apsilankyti jurtose, stebėti tikras arba virtualias Šiaurės pašvaistes. Suteikiama galimybė paklausyti gyvų ir mirusių Šiurės tautų kalbų. Taip pat galima apsilankyti mokslinių tyrimų stotyje.

Kelionių organizatorių komentaras

„Gold Holidays“ atstovė Agnė mielai pasidalijo keliomis detalėmis, kaip jų kelionių agentūra organizuoja išvykas į Laplandiją.

„Manau visiems mums Laplandija asocijuojasi su Seneliu Šalčiu. Turbūt didžiausia atrakcija jį surasti ir pamatyti. Keliaujant iš Jungtinės karalystės pramogos prasideda jau lėktuve. Mažieji keliautojai gauna dovanėlių, groja šventinė muzika. Keleiviai supažindinami su kelionės programa. Dažniausiai į kelionės kainą būna įskaičiuota išvyka į Senio Šalčio miestelį. Jame keliautojai praleidžia gerą pusdienį. Keliaudami po Šiaurės Ašigalį, jie ieško Senio Šalčio namelio. Kai randa, pabendrauja su Seniu, mažieji gauna dovanų. Siūlome gausybę sniego pramogų, pamokėles su elfais. Perkant atostogų paketą, į kainą įeina ne tik apsilankymas pas Seneli, bet ir pasivažinejimai su haskiais, elniais ir sniegomobiliais. Į kainą įskaičiuota ir aprangos nuoma, nes žiemos metu temperatūra gali nukristi iki -30 ir žemiau! Tad rengiamės specialiais kostiumais ir batais. Keliaujant per pačias šventes siūlome vaišes, vakarėlį, fejerverkų šou.“

Anot „Gold Holidays“ atstovės, į Laplandiją organizuojamos ir vienos dienos kelionės, tačiau jos kiek varginančios... Juk skrydis į vieną pusę užtrunka apie 3 valandas! Štai tokia šiaurės pašvaiste nušviesta ir amžinai kalėdinė Laplandija.

 

Straipsnį parengė Gintarė Kaminskienė

Už pagalbą „EuroPlius“ dėkoja „Gold Holidays“ atstovei Agnei