Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Kas atsidurs dėmesio centre Sočio olimpinėse žaidynėse?

03/10/2013

Taip pat skaitykite

Ponia Keihanaikukauakahihuliheekahaunaele pasipiktino nurodymu susitrumpinti pavardę dokumentui Irake per virtinę sproginimų žuvo 24 žmonės, 210 sužeista Rygoje gelbėtojai baigė darbus sugriuvusiame prekybos centre "Maxima", kur žuvo 54 žmonės Kurorto atidarymo šventėje rekordinis šakotis gimė ir išnyko

Jei vasaros olimpinėse žaidynėse futbole yra įvestas amžiaus cenzas, kad nebūtų užgožtas Pasaulio futbolo čempionatas, tai žiemos olimpinės žaidynės vis dar išlieka didžiausios ir svarbiausios varžybos visoms žiemos sporto šakoms. Tad į olimpiadą atvyks geriausi žiemos sporto atstovai iš viso Pasaulio, kurie rungsis 15-oje sporto šakų. Iš tikro, sporto šakas jau yra įprasta skirstyti į prestižines ir neprestižines, į populiarias ir nepopuliarias, tad kyla natūralus klausimas: kuri gi sporto šaka atsidurs dėmesio centre Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse?

Jeigu reiktų prognozuoti, kiek žiūrovų susirinks gyvai stebėti kiekvienos sporto šakos varžybas olimpiadoje, tai išskirti būtų galima tik tas, kurios rungsis „Icebergo“ ir „Balshoy“ sporto rūmuose, mat ten numatyta iki 12000 vietų žiūrovams. Šiose arenose varžysis tik ledo ritulininkai (jie čia kovos tik dėl medalių, kitos varžybos vyks mažesnėje arenoje), greitojo čiuožimo trumpuoju taku bei dailiojo čiuožimo atstovai. Kitose sporto centruose numatyta tik nuo 3000 iki 8000 vietų žiūrovams. Kai kurių žiemos sporto šakų mėgėjams šie skaičiai atrodys absurdiškai. Tiek slidinėjimas, tiek kalnų slidinėjimas, biatlonas ar šuoliai su slidėmis nuo tramplino į savo populiariausias sezono varžybas pritraukia nuo 20 000 iki 100 000 žiūrovų. Sočyje tiek nesusirinktų dėl per didelio atstumo nuo tų regionų, kuriuose žiemos sportas populiariausias – Šiaurės Amerikos ir Europos. Taigi, greičiausiai pagal žiūrovų skaičių išsiskirs tik finalinės ledo ritulio varžybos bei dailiojo čiuožimo sportininkų pasirodymai. Pastaroji sporto šaka yra gana populiari pačioje Rusijoje.

Vis dėl to, pagal žiūrovų skaičių sunku prognozuoti tikrąjį sporto šakos populiarumą olimpinėse žaidynėse, nes svarbūs ir kiti rodikliai, pavyzdžiui, žiniasklaidos dėmesys ar transliacijoms skiriamas laikas. Žinoma, reikėtų įvertinti ir tą faktą, kad žaidynės vyks Rusijoje, kur apskritai sportas yra populiarus. Tad reikėtų atskirai apžvelgti tai, kas bus įdomiausia rusams ir atskirai – likusiam pasauliui.

Pagal populiarumą Rusijoje, be abejo, ledo rutulys yra sporto šaka - numeris vienas. Populiarus jis tiek dėl NHL lygoje žaidžiančių rusų, tiek dėl pačių rusų suskurtos Kontinentinės lygos. Biatlonas ir slidinėjimas taip pat susilaukia daug dėmesio tiek iš televizijos, tiek iš žurnalistų. Šis sporto šakų trejetas ir bus populiariausias Rusijoje. Kas dar galėtų susilaukti nemažai dėmesio? Žinoma, dailusis čiuožimas Rusijoje, kuris čia taip pat turi gana gilais tradicijas. Kitos sporto šakos greičiausiai populiarumu negalės prilygti anksčiau išvardytoms.

Pasaulyje itin populiarios kalnų slidinėjimo ir šuolių su slidėmis sporto šakos greičiausiai nukentės. Aišku, nemažo dėmesio iš užsienio tikrai sulauks, tačiau pačioje Rusijoje - vargu. Taip pat galima būtų paminėti, jog labiau ekstremalios sporto šakos, tokios kaip snieglenčių sportas ar akrobatinis slidinėjimas tampa vis populiaresnis tarp netipinių žiemos sporto šalių, tokių kaip Australija.

Taigi, Sočio olimpinėse žaidynėse sunku būtų išskirti pačią populiariausią sporto šaką, tačiau apžvelgus tam tikrus aspektus ir juos sudėjus į krūvą, galima daryti išvadą, kad Sočio žiemos olimpiadoje karaliaus ledo ritulys. Jam įkandin žengs biatlonas, kalnų slidinėjimas, slidinėjimas ir šuoliai su slidėmis.

 

Rokas Suslavičius

"EuroPlius"