Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDidžioji Britanija

Kokainą iš Peru bandžiusios išvežti merginos gali būti išteisintos

15/08/2013

Taip pat skaitykite

Lordų rūmuose buvo pristatyta Lietuvos pirmininkavimo ES Jungtinėje Karalystėje programa Perki picą? Tesco tave įspės apie gręsiantį antsvorį Būsimasis britų karalius Williamas "turi indiškų genų", rodo tyrimas Londono Sičio lietuvių klubui šiemet vadovaus Viktorija Vasiliauskaitė

EuroPlius vos prieš kelias dienas rašė apie dvi merginas, kurios iš Peru bandė išvežti 11kg kokaino.

Išsamią istoriją galite peržvelgti čia- http://europlius.com/straipsnis/11kg-kokaino-is-peru-ketino-isvezti-dvi-jaunos-merginos/1872

Praėjus vos daugiau nei savaitei, policijai pavyko išaiškinti nusikaltėlių grupuotę. Pasirodo, gaujos vadas- garsaus dainininko Phil Collins sūnėnas- Philip Austin Collins (38).

Policijai vyras yra gerai žinomas- dar pernai jis buvo sučiuptas už £3mln. vertės kokaino kontrabandą. Tą kartą vyras kartu su dviem britais privačia jachta bandė perplaukti Atlanto vandenyną.

Vakar turėjo vykti pirmoji oficiali merginų apklausa, tačiau policijos pareigūnams pokalbį teko atidėti, nes nepavyko rasti vertėjo.

Vienam populiariausių D.Britanijos dienraščiui „Daily Mail“ pavyko gauti išsamų interviu su kaltinamosioms.

19-metė Melissa Reid pasakojo, kad nusikaltėliai jau turėjo informacijos apie jų šeimos narius, tad buvo grasinama, kad jiems grėstų pavojus jei merginos nesutiktų dalyvauti nusikaltime.  Abiems buvo įremti ginklai į galvas ir buvo verčiamos kartu su savimi oro uoste turėti lagaminus. Mergina taip pat atskleidė, kad pirmą kartą savo bendrę sutiko po to, kai buvo pagrobta ir nugabenta į grupuotės namą Maljorkoje.

Rugpjūčio 1d. ji išsiųsta į Peru sostinę Lima, kur jau kitą dieną buvo atvežta ir 20-metė Michaella McCollum Connolly. Merginos pasakojo, jog ištisas valandas nusikaltėliai joms pasakoję ką turėtų sakyti oro uosto darbuotojams, ir apsimetinėti neva yra geriausios draugės, keliaujančios po pasaulį. Viename didžiausių sostinės viešbučių merginos susitiko su grupuotės nariu, kuris davė joms dvejus lagaminus. Abi merginos teigia, tąkart nežinoję ar gabena ginklus, ar narkotines medžiagas.

Peru įstatymai itin griežti siekiant užkirsti narkotinių medžiagų kontrabandą. Už tokią veiklą pagal šalies įstatymus merginoms gresia iki 25m. laisvės atėmimo. Šalies įstatymai nurodo, jog net jei asmuo nepriklauso nusikaltėlių gaujai, tačiau dalyvauja narkotikų kontrabandos procese, gresia laisvės atėmimas iki 8-ių metų. Tad jei merginos prisipažins, joms grės šešeri metai laisvės atėmimo, tačiau bausmė gali būti sušvelninta (iki 2m.) jei kalėjime elgesys neprieštaraus taisyklėms.

Merginos apgailestauja, kad buvo priverstos dalyvauti nusikaltime, tačiau bandys įodyti, jog jos buvo verčiamos ir grasinamos gyvybės atėmimu.

Nors gaujos vadas P.Collins įkalintas laukiant teismo nuosprendžio, neabejojama, jog jo suburta grupuotė ir šiuo metu sėkmingai užsiima kontrabandos verslu.

Philip Austin Collins Michaella McCollum Connolly Lima