Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

Kolumbijoje sudužus kokamedžių plantaciją naikinusiam lėktuvui žuvo amerikietis pilotas

28/09/2013

Taip pat skaitykite

Salvadore gydytojai atliko cezario pjūvį moteriai su itin rizikingu nėštumu JAV pagrobimo auka stebėjo, kaip nugriaunamas jos siaubo namas Kanadietis, ieškojęs marihuanos per "Twitter", sulaukė sarkastiško policijos atsako Bolivijos prezidentas Moralesas atvyko į Vieną, tačiau jo lėktuve nebuvo Snowdeno

Bogota, rugsėjo 28 d. ("Reuters"-BNS). Vienas amerikietis pilotas žuvo, o jo porininkas buvo sunkiai sužeistas penktadienį, kai jų lėktuvas sudužo pietų Kolumbijoje per kokamedžių plantacijų naikinimo reidą pranešė policija.

Reidai, kai kokamedžių plantacijos naikinamos purškiant jas chemikalais iš lėktuvų, Kolumbijoje suintensyvėjo nuo 2000 metų, padedant Jungtinėms Valstijoms. Vašingtonas taip pat skyrė Bogotai milijardus dolerių, padėdamas kovoti su marksistais partizanais, kurių veikla iš dalies finansuojama lėšomis, gautomis iš prekybos kokainu.

"Mūsų turima preliminari informacija rodo, kad įvyko mechaninis gedimas. Žuvo amerikietis, pilotavęs tą lėktuvą, dar vienas skridęs su juo buvo sužeistas", - sakė naujienų agentūrai "Reuters" vienas policijos pareigūnas, prašęs neminėti jo vardo.

Pasak jo, šie JAV piliečiai buvo kontraktininkai, dirbę bendrovėse, kurias Kolumbijos vyriausybė yra nusamdžiusi purkšti kokamedžių plantacijas. Dauguma tų bendrovių yra įsikūrusios Jungtinėse Valstijose, tačiau kol kas nežinoma, kurioje iš jų dirbo minėti pilotai.

Jų lėktuvas sudužo Kaketos provincijoje netoli Montanjitos miestelio, kuriame aktyviai veikia sukilėlių Kolumbijos revoliucinės ginkluotosios pajėgos (FARC).

Ši grupuotė jau penkis dešimtmečius kaunasi su vyriausybe - konfliktas prasidėjo kaip žemės reformos siekusių valstiečių judėjimas. Per tas kovas žuvo jau daugiau nei 200 tūkst. žmonių.

Kaketa yra vienas pagrindinių kokaino gamybos regionų Kolumbijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS