Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Malaizijos katalikų laikraštis pralaimėjo teisinę kovą dėl žodžio "Alachas" vartojimo

14/10/2013

Taip pat skaitykite

Lady Gaga koncerto Sankt Peterburge organizatoriai nubausti už "homoseksualumo propagavimą" Dvigubas džiaugsmas Jennifer Love Hewitt - ji tapo mama ir žmona Čilės dalmatinų gelbėtojas gali būti iškeldintas iš savo namų Venesuelos opozicijos lyderis Caprilesas neiga esąs "gėjus"

Putradžaja, Malaizija, spalio 14 d. (AFP-BNS). Malaizijos katalikų laikraštis negali vartoti žodžio "Alachas" krikščionių Dievui pavadinti, pirmadienį nusprendė apeliacinis teismas byloje, kuri prieš trejus metus buvo išprovokavusi išpuolius prieš garbinimo vietas.

"Herald" leidėjai, kurie įrodinėja, kad 2009 metais priimtas vyriausybės draudimas laikraščio versijoje malajų kalba vartoti žodį "Alachas" yra nekonstitucinis, po apeliacinio teismo sprendimo sakė, jog dabar ketina kreiptis į Federalinį Teismą.

"Mūsų nuomone, nėra jokių konstitucinių teisių pažeidimų", - sakė trijų teisėjų komisijos pirmininkas Apandi Ali (Apandis Alis).

"Mūsų bendra išvada ta, kad vardo "Alachas" vartojimas nėra neatsiejama krikščioniškojo tikėjimo ir praktikos dalis", - sakė jis.

Šis ginčas kilo 2009 metų pradžioje, kai Vidaus reikalų ministerija pagrasino dėl šio žodžio vartojimo atšaukti "Herald" leidybos leidimą.

Katalikų Bažnyčia iškėlė bylą ir teigia, kad pažeidžiamos jos konstitucinės teisės. Vėliau tais pačiais metais teismas palaikė Bažnyčios argumentą ir panaikino draudimą iki šį klausimą išstudijuos teismai.

Draudimo panaikinimas 2010 metų pradžioje išprovokavo virtinę išpuolių prieš garbinimo vietas, daugiausia - bažnyčias, panaudojant Molotovo kokteilius, akmenis ir dažus. Tie išpuoliai sukėlė nuogąstavimus dėl platesnio religinio konflikto daugiakonfesinėje valstybėje.

"Herald" redaktorius tėvas Lawrence'as Andrew (Lorensas Endrius) sakė, kad pirmadienio sprendimas turi trūkumų, ir pažymėjo, kad žodis "Alachas" daug dešimtmečių be jokių problemų vartojamas Biblijos vertimuose į malajų kalbą.

"Tai taip pat yra regresinis žingsnis plėtojant įstatymą dėl religinių mažumų pagrindinių laisvių šioje šalyje", - sakė jis žurnalistams.

L.Andrew tvirtino, kad Bažnyčia nenusileis ir teiks tolesnę apeliaciją.

Kai kurie stebėtojai nuogąstavo, kad sprendimas malajų dominuojamos vyriausybės naudai potencialiai gali būti naudojamas kaip precedentas siekiant žodį "Alachas" išbraukti ir iš Biblijos vertimų.

Musulmonai sudaro 60 proc. iš 28 mln. šalies gyventojų, o krikščionys - maždaug 9 procentus.

Po pradinio vyriausybės draudimo šį klausimą pasigavo musulmonų organizacijos, kurios teigia, kad arabiškas žodis "Alachas" yra skirtas tik islamui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS