Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

Obama ir al Assadas susikaus interviu "dvikovoje"

10/09/2013

Taip pat skaitykite

NSO tyrinėjimai JAV Obama aplankė Viešpaties gimimo bažnyčią Betliejuje Lietuviškų rankinių kūrėja rudens - žiemos kolekciją įamžino per olimpines žaidynes Amerikoje daugiau žmonių nusižudo nei žūsta per automobilių avarijas

Vašingtonas, rugsėjo 9 d. (AFP-BNS). Prezidentai Barackas Obama (Barakas Obama) ir Basharas al Assadas (Bašaras Asadas) pirmadienį susikaus interviu JAV televizijoms dvikovoje - prasidedant svarbiai savaitei dėl JAV lyderio siekio surengti oro atakas prieš Siriją.

B.al Assadas, kaip pranešama, neigs, kad panaudojo cheminius ginklus prieš civilius gyventojus, o B.Obama nepaisydamas nelygių šansų stengsis pakeisti savo šalies nuotaikas ir pelnyti paramą tam, kad Damasko režimas būtų nubaustas už tabu dėl tokių ginklų naudojimo pažeidimo.

B.al Assadas, kuris kariauja propagandinį karą Vašingtonui kankinantis dėl to, ar atakuoti Siriją, davė interviu CBS ir PBS žurnalistui veteranui Charlie Roseui (Čarliui Rouzui). Tas interviu bus parodytas 11 val. Grinvičo (14 val. Lietuvos) laiku.

Jis tvirtins, kad nėra atsakingas už rugpjūčio 21-osios dujų ataką Damasko priemiestyje, ir sakys, jog nežino, ar JAV surengs ataką.

Ch.Roseas CBS sakė, jog B.al Assadas tvirtins: "Nėra įrodymų, kad aš panaudojau cheminius ginklus prieš savo paties žmones".

Be to, interviu jis grasino "tam tikru atpildu", jei Vašingtonas smogs Sirijai, sakė Ch.Roseas.

B.Obama, kurio tikriausiai laukia sunki kova už Kongreso pritarimą smūgiams, pirmadienį duos interviu šešioms JAV televizijoms.

Jis surengė nebūdingo intensyvumo politinį puolimą po to, kai prieš savaitę šokiravo pasaulį atidėjęs oro smūgius ir kreipęsis pritarimo į skeptiškai nusiteikusius Kongreso narius.

Tačiau jo administracijos vadovas Dennisas McDonough (Denisas Makdona) pripažino, kad įrodymai, susiejantys B.al Assadą su minima praėjusio mėnesio ataka, per kurią, kaip teigiama, žuvo 1 429 žmonės, nėra "nepaneigiami".

"Ar turime vaizdą, ar nepaneigiamus, abejonių nekeliančius įrodymus? Tai - ne teismas. Ir žvalgyba taip nedirba", - CNN sakė D.McDonough.

B.Obama sekmadienį vakare užsuko į viceprezidento Joe Bideno (Džo Baideno) surengtą vakarienę dar neapsisprendusiems respublikonų senatoriams jo oficialiojoje rezidencijoje Vašingtone.

Tarp vakarienės, kurios metu buvo patiekta itališko "namų" maisto, dalyvių buvo senatoriai Bobas Corkeris (Bobas Korkeris) ir Lindsey Grahamas (Lindsis Gremas), kurie pritaria JAV kariniams smūgiams, taip pat - Susan Collins (Sjuzan Kolins), Saxby Chamblissas (Saksbis Čamblisas), Kelly Ayotte (Keli Ajot) ir Deb Fischer (Deb Fišer).

Antradienį - prieš galimą Senato balsavimą dėl leidimo panaudoti jėgą Sirijos atžvilgiu - prezidentas iš Baltųjų rūmų kreipsis į amerikiečius.

Baltieji rūmai mano, kad Senato pritarimas yra pasiekiamas, bet B.Obama susiduria su respublikonų ir daugelio demokratų nepritarimo siena Atstovų Rūmuose.

Nuomonių skirtumai buvo ryškūs ir sekmadienį rodytose televizijų politinių pokalbių laidose.

D.McDonough maldavo įstatymų leidėjų prieš balsuojant pasižiūrėti šiurpią vaizdo medžiagą, kurioje matyti tikriausiai dujomis apnuodyti vaikai ir moterys su iš burnos virstančiomis putomis.

"Klausimas Kongresui šią savaitę yra toks: kokios bus pasekmės" B.al Assadui, sakė D.McDonough NBC laidai "Meet the Press".

Tačiau daugelis Kongreso narių, nors pasibaisėję ta ataka ir pasirengę kaltinti B.al Assado režimą, abejoja JAV veiksmų pagrindimu ir po daugiau kaip dešimtmetį trukusių karų baiminasi dar vieno liūno Artimuosiuose Rytuose.

Vienas tvirtas B.Obamos sąjungininkas Kongrese, demokratas Elijah Cummingsas (Elaidža Kamingsas), apibendrino prezidento laukiančią užduotį.

"Jis, visų pirma, turi pademonstruoti, kad tai atitinka mūsų centrinius nacionalinio saugumo interesus", - sakė E.Cummingsas CBS laidai "Face the Nation".

"Jis turi pademonstruoti, kad jeigu mes visiškai nesuardysime Assado pajėgumų, tai kaip užtikrinsime, kad vis tiek atgrasinsime jį nuo šių cheminių ginklų naudojimo?, - sakė jis. - O tada jis turi parodyti mums, kad tai nesibaigs tokiu scenarijumi, kai atsidursime labiau įsitraukę į pilietinį karą ten, Sirijoje".

JAV žiniasklaidos apskaičiavimu, Atstovų Rūmuose abiejų partijų opozicija karinės jėgos panaudojimui jau gali artėti prie kritinės masės.

"Washington Post" apklausa parodė, kad 224 iš 433 dabartinių Atstovų Rūmų, kuriems vadovauja respublikonai, narių balsuos "ne" arba yra linkę balsuoti "ne" dėl karinių veiksmų.

Daug Atstovų Rūmų narių - 184 - dar yra neapsisprendę ir tik 25 pritaria kariniam smūgiui.

Baltieji rūmai atsisakė aiškiai nurodyti, ar B.Obama, kuris 2008-aisiais, kai buvo išrinktas, žadėjo užbaigti užsienio karus, įsakys atakuoti, net jei Kongresas balsuotų "prieš".

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Pasaulis Amerika