Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Serbijos kaime nušauti 13 žmonių, tarp jų mažametis

09/04/2013

Taip pat skaitykite

Vidurio Europos ministrai perspėja Britaniją dėl migrantų teisių Prancūzijos ministrė apkaltino Barroso "nieko nepadarius" ginče dėl kultūros apsaugos Europos Komisija pablogino euro zonos ūkio plėtros, nedarbo lygio 2014 metais prognozes Angelos Merkel vėliavos spalvų vėrinys jau turi savo paskyrą "Twitter"

Belgradas, balandžio 9 d. (AFP-"Reuters"-BNS). Vienas vyras nušovė 13 žmonių, daugiausiai savo giminaičių ir kaimynų, tarp jų mažametį, siautėdamas viename kaime netoli Serbijos sostinės Belgrado, antradienį pranešė televizija ir pareigūnai.

Vyresnis nei 60 metų vyras nužudė šešis vyrus, šešias moteris ir mažą vaiką Velika Ivančos kaime, esančiame už 50 kilometrų į pietus nuo Belgrado, nurodė televizija RTS, remdamasi policijos informacija.

Vėliau buvo paskelbta, jog dar vienas sužeistasis mirė ligoninėje.

Belgrado greitosios pagalbos ligoninės atstovė Nada Macura sakė, kad 60-metis Liubiša B. nušovė šešis vyrus, šešis moteris ir vaiką. Jokie galimi antradienį įvykusios tragedijos motyvai kol kas nebuvo įvardyti.

Pasak N.Macura, užpuolikas buvo ginkluotas pistoletu ir siautėjo penkiuose namuose.

Atstovę nurodė, kad užpuolikas vėliau mėgino nužudyti savo žmoną ir nusižudyti, tačiau jie liko gyvi, nors ir sunkiai sužeisti. Per šį išpuolį buvo sužeistas dar vienas žmogus.

Vietos žiniasklaida patvirtino, kad per šį išpuolį buvo sužeisti trys žmonės, tarp jų užpuolikas.

"Jie buvo nužudyti penkiuose namuose - daugiausiai (užpuoliko) giminaičiai ir kaimynai", - Serbijos VRM nepaprastųjų atvejų departamento vadovas Miloradas Veliovičius sakė radijui B92.

Pareigūnas pridūrė, kad šių žudynių motyvai nėra aiškūs, tačiau sakė, kad įtariamasis pernai neteko darbo. Jis taip pat yra kovęsis serbų pusėje per karą Kroatijoje 1992 metais.

Pasak N.Macuros, užpuoliko psichika veikiausiai nebuvo sutrikusi.

Kaimo gyventojai sakė, kad iki šios atakos užpuolikas buvo žinomas kaip malonus ir ramaus būdo žmogus.

Liudininkai pasakojo, kad jis pirmiausiai nušovė savo sūnų, tuomet išėjo iš savo namo ir pradėjo šaudyti į kaimynų, dalis kurių dar nebuvo atsikėlę.

"Jis pasibelsdavo į duris, ir kai tik jos atsidarydavo - šaudavo, - sakė vietos gyventojas Radovanas Radosavljevičius. - Jis buvo geras kaimynas, ir bet kas būtų atidaręs jam duris. Nežinau, kas atsitiko."

Nors tokios šaudynės Serbijoje retos, šioje šalyje pasklidę daug šaunamųjų ginklų - daugiausiai likusių po Balkanų karų praeito amžiaus 10-ame dešimtmetyje, taip pat dėl tradicijos laikyti ginklus. Preliminariuose pranešimuose sakoma, kad įtariamasis turėjo leidimą pistoletui, kurį panaudojo per šį išpuolį.

Kaip pranešama, žudikas siautėjo nuo 5 val. iki 5 val. 30 min. vietos (6 val.-6 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

"Visi buvo užklupti netikėtai, - M.Veliovičius sakė žurnalistams. - Dauguma aukų buvo nušautos, kai dar miegojo."

Policija uždarė kaimą, kol bus atliekamas tyrimas.

Paskutinės panašios šaudynės Serbijoje įvyko 2007 metais kai vienas 39 metų vyras nušovė devynis žmones, o dar du sužeidė viename kaime šalies rytuose.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS