Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Vilniuje pristatomas Renesanso tapytojo L.Cranacho paveikslas "Madona su kūdikiu po obelimi"

04/06/2013

Taip pat skaitykite

VAE ateitis - premjerų susitikime Jūrmaloje Teismo paslaugomis jau galima naudotis elektroniniame portale „Ignalinos enervizija“- statybos darbų startas, paženklintas Premjero vizitu Lietuva turi sparčiau įgyvendinti esmines reformas

Vilnius, birželio 4 d. (BNS). Vilniuje antradienį bus pristatytas garsaus Renesanso laikotarpio vokiečių tapytojo Luco Cranacho (Luko Kranacho) vyresniojo paveikslas "Madona su kūdikiu po obelimi", atgabentas iš Ermitažo muziejaus Sankt Peterburge.

Parodos atidaryme Paveikslų galerijoje dalyvaus ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Vokiečių dailininkas L.Cranachas paveikslą "Madona su kūdikiu po obelimi" nutapė 1525-1530 metais.

Parodos kuratorės Dalios Tarandaitės teigimu, vaizduodamas mergelę Mariją su kūdikiu Jėzumi ant kelių, dailininkas perteikė tuometinį moters grožio idealą.

Figūros pavaizduotos peizažo fone. Dunojaus pakrančių kraštovaizdžio įkvėptas L.Cranachas laikomas Dunojaus tapybos mokyklos, didelį dėmesį skyrusios peizažui, pradininku, taip pat vienu iš peizažo žanro pradininkų Vakarų Europos tapyboje apskritai.

L.Cranachas buvo Saksonijos kurfiurstų dvaro dailininkas, bet galėdavo priimti ir kitus užsakymus.

Saksonijos kurfiurstams jis dekoravo rūmų interjerus, tapė portretus, altorių paveikslus, mitologines kompozicijas, medžioklės scenas, kūrė medžio raižinius ir vario graviūras, piešė monetų projektus ir kostiumų modelius, buvo atsakingas už vestuvių, turnyrų, švenčių apipavidalinimą. Kad atliktų visus užsakymus, tapytojas įkūrė dirbtuvę.

Vitenberge L.Cranachas tapo vienu turtingiausių ir įtakingiausių žmonių- įsigijo daug nekilnojamojo turto, vadovavo didžiulei dailės dirbtuvei, turėjo spaustuvę, vaistinę. Dailininkas buvo Vitenbergo miesto tarybos narys, tris kartus rinktas burmistru. Jis taip pat buvo artimas Martyno Liuterio draugas, rūpinosi M.Liuterio Naujojo Testamento vertimo į vokiečių kalbą išleidimu, sukūrė iliustracijas.

Dailininkas sukūrė daug religinės tematikos kompozicijų- altorių paveikslų ir asmeniniam pamaldumui skirtų devocinių atvaizdų. Nors jis buvo susijęs su reformacijos judėjimu, tačiau atliko ir meną vertinusių katalikų užsakymus.

L.Kranachas taip pat buvo talentingas portretistas, savo kūriniuose įamžino žymiausias savo meto asmenybes.

Paroda veiks iki rugsėjo 8 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS