Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaMokslas

Vokietijos mokslininkai atrado būdą, kaip pasikasyti neliečiant kūno

28/01/2014

Taip pat skaitykite

Šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentracija atmosferoje pasiekė naują rekordą Kinijos mokslininkai išims vertingus dirbinius iš nuskendusio senovinio laivo nuolaužų VU mokslininkai patvirtino: palydovas „LituanicaSAT-1“ skrydžiui pasirengęs KTU mokslininkai kuria naują mokomąją įrangą Lietuvos kariuomenei

Sukandžiojo uodai? IšbÄ—rÄ—? Anot kelių vokiečių mokslininkų, užteks kentÄ—ti, nes palengvÄ—jimui gali padÄ—ti labai paprasta gudrybÄ—. Pasirodo, žmogus gali visai nesunkiai „apgauti“ savo kÅ«nÄ…, naudodamas tam tikras manipuliacijas.

Vokietis Christophas Helmchenas ir jo kolegos iš Liubeko universiteto nustatÄ—, kad veidrodis gali padÄ—ti pergudrauti net niežulį. Jeigu žiÅ«rÄ—dami į veidrodį vaizduosite, kad kasote niežtinčiÄ… vietÄ…, gali bÅ«ti, kad niežulys praeis. Net neprisilietus prie kÅ«no!

Mokslininkai 26 vyrams savanoriams į kairįjį dilbį suleido niežulį sukeliančio chemikalo histamino. Kadangi dÅ«rio vietoje liko raudona dÄ—melÄ—, mokslininkai lygiai tokiÄ… pačiÄ… nupiešÄ— ir ant dešiniojo dilbio. Tuomet buvo liepta kasyti abi dÄ—melÄ—s. Žinoma, kasant tikrÄ…jÄ… dÅ«rio vietÄ… niežulys praÄ—jo, o nupieštÄ…jÄ… – ne.

Tuomet prieš savanorius buvo pastatytas didelis vertikalus veidrodis. Ä® jį liepta atsukti kairįjį dilbį, į kurį suleistas histaminas. Savanoriai nežinojo, kad veidrodyje iš tiesų atsispindÄ—jo dešinysis dilbis su nupiešta dÄ—mele. Vyrams vÄ—l buvo liepta kasytis. Mokslininkai nustebo, nes niežulys palengvÄ—jo, rašo newscientist.com.

Nors palengvÄ—jimas yra kur kas silpnesnis – maždaug tik ketvirtadalį to, kurį sukelia kasymas ne prieš veidrodį, šis eksperimentas parodÄ—, kad smegenys gali ignoruoti kÅ«no signalus. Taigi niežulį nuraminti galite ne tik veidrodyje kasydami, pavyzdžiui, uodo įkandimÄ…, bet ir visai kitÄ… kÅ«no vietÄ….

Liverpulio Johno Mooreso universiteto profesorius Francis McGlone`as teigė, kad gauti rezultatai padės surasti gydymo būdą žmonėms, kenčiantiems niežulį. Ypač tiems, kuriems jis sukeltas dėl psichologinių problemų. Antai nervinis kasymasis. Tuomet pacientams atrodo, kad jų oda niežti ir ją kaso iki tol, kol pasirodo kraujas.

LRT.lt