Muzikantai

PradžiaKriminalai

'Moderni vergystė' Manchesteryje

24/06/2013

Taip pat skaitykite

Už trylikametės išžaginimą ir nužudymą kalėti dešimt metų nuteistas paauglys prašo švelnesnės bausmės Berniukas numarintas badu Kontrabandines cigaretes slėpęs Rusijos pilietis bandė papirkti muitininkus Nuteistųjų konfliktus sukelia ir griežtas lygtinis paleidimas - Kalinių globos draugijos vadovas

Britanijos spaudoje nuskambėjo dar viena byla susijusi su lietuviais. Dviems lietuviams - Romui Simkevičiui (48 m.) ir Gedui Giedraičiui (49 m.) -  Lietuvoje buvo pasiūlyti darbai Britanijojos statybose 2011 m. Jiems buvo pažadėtas 150 svarų dieninis uždarbis. Deja, vyrams atvykus į Manchester, viskas buvo kitaip: vietoje statybinių darbų buvo verčiami dirbti skrajučių platintojais nelegalioje rūbų labdaros organizacijoje. Teko dirbti net 16 valandų per dieną be jokio užmokesčio, gyventi mažame kambarėlyje su viengule lova bei badauti.

Pasak vyrų, su jais buvo elgiamasi blogiau nei su gyvūnais. Pabandžius skųstis, jie buvo sumušti ir netgi buvo grasinama mirtimi.

Galiausiai vyrai išdrįso kreiptis į policiją ir nusikaltėlius pavyko sulaikyti. Teismas išaiškino, kad vyrus į vergiją įtraukė lietuvis Jonas Stankevičius ir baltarusis Arseni Arlovich, kurie užsiiminėjo nelegaliu rūbų labdarai rinkimu Manchesteryje. J. Stankevičius buvo nuteistas kalėti dviems metams, o A. Arlovich pripažintas pagrindiniu nusikaltimo organizatoriumi, tad kalės trejus metus.

Daugiau galite rasti:

http://mancunianmatters.co.uk/content/240611197-modern-slavery-manchester-pair-lured-britain-promise-riches-worked-beaten-and-star

Nuotr. Jonas Stankevičius

Source: Mancunian Matters