Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

H.Daktaras nuo savo bylos nori nušalinti Generalinės prokuratūros prokurorą

27/11/2013

Taip pat skaitykite

Suimtas Klaipėdos laidojimo ir kremavimo centro vadovas, įtariamas užsakęs konkurentų automobilio padegimą Muitininkai pas kyšį siūliusį ukrainietį rado 21 tūkst. dolerių Ukmergės rajone žuvo dviratininkė Vilkaviškio rajone avarijoje žuvo vyras

Vilnius, lapkričio 27 d. (BNS). Už sunkius nusikaltimus iki gyvos galvos nuteistas kaunietis Henrikas Daktaras Apeliaciniame teisme nuo savo bylos nori nušalinti Generalinės prokuratūros prokurorą Zdzislavą Tuliševskį.

"Šis prokuroras dirba komunistiniais metodais, prašau paskirti mums civilizuotą prokurorą", - teismui pareiškė H.Daktaras.

Jis teigė, kad Z.Tuliševskis nedalyvavo reikšminguose Klaipėdos apygardos teismo posėdžiuose.

"Kai kalbėjo mūsų penkiolika advokatų, šio prokuroro nebuvo, jis nepagerbė teismo, jis dirba sovietiniais metodais, jam svarbu pasodinti į kalėjimą. Atėjęs pas G.Ježerį (vieną iš teisiamųjų - BNS), jam davė kumščiu į veidą, nes netenkino jo parodymai", - aiškino nuteistasis.

Prokuroras prašė teisėjų atmesti jam pareikštą nušalinimą.

Teisėjai išėjo spręsti pareikšto nušalinimo prokurorui.

Generalinė prokuratūra apeliaciniu skundu siekia, kad iki gyvos galvos nuteistas H.Daktaras būtų nuteistas ir dėl nusikaltimų, dėl kurių jis buvo išteisintas. Kitą grupuotės kūrėją ir vadovą Egidijų Abarių prašoma, kaip ir H.Daktarą, įkalinti iki gyvos galvos.

Birželio viduryje H.Daktaras, E.Abarius ir dar būrys asmų išgirdo nuosprendį Klaipėdos apygardos teisme.

H.Daktaras dėl aštuonių nusikaltimų, iš kurių du kaltinimai nužudymu, padarymo išteisintas, nenustačius, kad jis dalyvavo padarant šias veikas.

E.Abariui teismas skyrė laisvės atėmimą pataisos namuose 20 metų, iki nuosprendžio įsiteisėjimo ir įvykdymo paliko suimtą. Teisėjų kolegija E.Abarių pripažino vienu iš nusikalstamo susivienijimo kūrėjų ir vadovų, padariusiu tris labai sunkius ir keturis mažiau visuomenei pavojingus nusikaltimus. Pats kaltinamasis tiesiogiai žmonių nežudė.

E.Abarius dėl dvylikos nusikaltimų, iš kurių trys kaltinimai nužudymu ir du pasikėsinimu nužudyti, padarymo išteisintas, nenustačius, kad jis dalyvavo padarant šias veikas.

Tuo pačiu apeliaciniu skundu Generalinė prokuratūra prašo skirti su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę su teisėsauga bendradarbiaujančiam buvusiam nusikalstamo susivienijimo dalyviui Rimvydui Žilinskui. Teismas jam skyrė realią laisvės atėmimo bausmę. Tuo metu prokuratūra mano, kad kaltę pripažinusiam ir tyrimui padėjusiam R.Žilinskui turi būti skirta švelnesnė bausmė.

Prokuratūra skunde taip pat rašo, kad nuteistieji turi atlyginti tūkstantines proceso - lavonų paieškos, atgabenimo iš užsienio - išlaidas.

Birželio 14 dieną nusprendį H.Daktaro ir kitų kaltinamųjų byloje paskelbė Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija.

Nuosprendį be prokuratūros taip pat apskundė E.Abarius, Audrius Gudomskas, Nikolajus Archipovas, Rolandas Zaveckas, R.Žilinskas ir H.Daktaro gynėjas.

Klaipėdos apygardos teismas nuosprendžiu konstatavo, kad 1993-2000 metais veikė vienvaldžio lyderio H.Daktaro vadovaujamas nusikalstamas susivienijimas, jo dalyviai buvo ginkluoti šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis, naudotais ir planuotais panaudoti daromuose nusikaltimuose (nužudymuose, turto prievartavimuose, plėšimuose ir kt.).

Teisėjų kolegija, skirdama bausmes 15 kaltinamųjų, atsižvelgė į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumo laipsnį, kaltinamųjų vaidmenis padarant konkrečius nusikaltimus, padarytų nusikaltimų kiekį, jų padarymo motyvus ir tikslus, kaltinamųjų atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes, kaltinamųjų asmenybes.

Pasak teismo, anksčiau teistas H.Daktaras padarė septynis labai sunkius, su kėsinimusi į žmogaus gyvybę susijusius nusikaltimus bei šešis lengvesnius nusikaltimus. Pats tiesiogiai dalyvavo nužudant du žmones, nusikalstamas veikas darė siekdamas savanaudiškų tikslų ir išsaugoti savo įtaką nusikalstamame pasaulyje.

"Iš grupuotės lyderio veiksmų matyti, kad nusikalstama veikla buvo jo gyvenimo būdas. H.Daktaras - labai pavojingas visuomenei ir jo nusikalstamų polinkių pakeisti įprasta kriminaline bausme neįmanoma. Nagrinėtu laikotarpiu nusikalstama veikla taip pat buvo šio vyro gyvenimo būdas", - paskelbė teismas.

Byloje dėl itin sunkių nusikaltimų buvo 16 kaltinamųjų, tačiau vienam pasislėpus, jo byla išskirta į atskirą ir nuosprendis paskelbtas 15-kai asmenų.

Teismas konfiskavo kaltinamųjų turto už 550 tūkst. litų, nukentėjusiesiems priteisė 205,5 tūkst. litų turtinės ir 450 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo. Teismas pabrėžė, kad kaltinamųjų H.Daktaro ir E.Abariaus turto konfiskavimo klausimas turėtų būti išspręstas kitoje byloje, kurioje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nepagrįsto praturtėjimo.

R.Zaveckui skirta 14 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad jau anksčiau teistas kaltinamasis buvo aktyvus nusikalstamo susivienijimo narys, smurtinių nusikaltimų vykdytojas, susivienijimo hierarchijoje turėjęs aukštesnę padėtį ir nusikalstamo susivienijimo vadovų vertinamas kaip patikimas dalyvis. Jis padarė du labai sunkius ir kelis lengvesnius nusikaltimus.

Rimgaudas Lantuchas nuteistas 13 metų laisvės atėmimo bausme, Gyčiui Ježeriui skirta 11 metų laisvės atėmimo.

Teismas nustatė, kad anksčiau teisti R.Lantuchas ir G.Ježerys buvo aktyvūs nusikalstamo susivienijimo nariai, smurtinių ir turtinio pobūdžio nusikaltimų vykdytojai, padarę atitinkamai du labai sunkius ir penkis lengvesnius nusikaltimus bei vieną labai sunkų ir šešis lengvesnius nusikaltimus. G.Ježerys šiuo metu kituose teismuose yra teisiamas už nusikalstamų veikų po šio nusikalstamo susivienijimo iširimo padarymą, o tai, teismo manymu, rodo didesnį šio asmens pavojingumą visuomenei. Vyrai laisvės atėmimo bausmes atliks pataisos namuose, iki nuosprendžio įsiteisėjimo ir įvykdymo jiems taikyta kardomoji priemonė - suėmimas.

Virginijų Silvestravičių teismas nuteisė devynerių metų laisvės atėmimo bausme, Vaidą Vansevičių - aštuonerių metų laisvės atėmimo bausme, jas nuteistieji taip pat privalės atlikti pataisos namuose. Kol šis nuosprendis įsiteisės ir bus pradėtas vykdyti, jiems skirta kardomoji priemonė - suėmimas.

Pasak teismo, V.Silvestravičius padarė trylika nusikalstamų veikų, o V.Vansevičius - dešimt, abu kaltais prisipažino visiškai, aktyviai padėjo išaiškinti nusikaltimus ir juose dalyvavusius asmenis.

Kitiems kaltinamiesiems - N.Archipovui, R.Žilinskui, Sauliui Vaitukaičiui, Vidmantui Gudzinskui, Ramūnui Stanioniui, A.Gudomskui - teismas skyrė bausmes nuo dvejų iki aštuonerių metų. Jie jas privalės atlikti pataisos namuose. Kazimieras Petronis nuteistas 45 paromis arešto, o R.Stončiui baudžiamoji byla nutraukta suėjus patraukimo baudžiamojon atsakomybėn senaties terminui. Teismas nustatė, kad N.Archipovas, R.Stanionis ir K.Petronis nepriklausė nusikalstamam susivienijimui.

Kaltinamasis Arūnas Šimėnas bylos nagrinėjimo metu nuo teismo pasislėpė, todėl paskelbta jo paieška, o baudžiamoji byla išskirta į atskirą.

H.Daktaro ir jo grupuotės narių byla teisme nagrinėta nuo 2011 metų gegužės.

Pirmąsyk už grotų jis atsidūrė būdamas 19 metų. Suėmimą H.Daktarui teismas skyrė dar 2008 metų gruodžio 24 dieną, tačiau tada "Henytė" pasislėpė. Jis sulaikytas Bulgarijoje, netoli Varnos miesto, 2009 metų rugsėjo 4 dieną. Rudenį suėjo ketveri metai, kai H.Daktaras laikomas už grotų.

BNS informacija

Nuotrauka:.xxiamzius.lt