Muzikantai

PradžiaŠventės

Baigiamasis tradicinio buriavimo projekto plaukimas. KU škuna "Brabander" ir burlaivis "General Zaruski"

15/09/2013

Taip pat skaitykite

Klaipėdoje prasideda Jūros šventė 2016 metų Pasaulio dienos vyks Krokuvoje, paskelbė popiežius Konservatorė rugsėjo 8-ąją siūlo minėti kaip Tautos dieną Antradienio vakarą Trakai vėl taps pasaulio akademinio irklavimo sostine

Renginio data: 2013-09-14, Šeštadienis  /  Renginio pradžia: 10:00 

Renginio vieta: Klaipėdos kruizinių laivų terminalas

Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“ nuo 2010 metų pabaigos kartu su kitais užsienio partneriais iš Lenkijos, Švedijos, Danijos įgyvendino tarptautinį   projektą M.A.S.T. – „Maritime Education And Sail Training for Young People“. 

14/09/2013 10 val. vyko baigiamasis projekto plaukimas. Škuna „Brabander“ ir lenkų burlaivis „General Zaruski“ išplaukia iš Klaipėdos kruizinių laivų terminalo link jūros vartų. Numatomas plaukimo laikas iki 13 val. 
 
Šio projekto idėja kilo iš Gdansko  (Lenkija) vietinių aktyvistų, siekiančių atstatyti istorinį dvistiebį burlaivį „General Zaruski“, skiriant jį nekomerciniams plaukiojimams ir jaunų žmonių jūriniam švietimui.
Buriuodami burlaiviu „Brabander“ jauni žmonės turėjo galimybę dalyvauti laivo valdyme: budėjo vachtose, vedė laivo žurnalą, dalyvavo visuose laivo priežiūros darbuose. Taip pat buvo mokomi vairuoti laivą, pažinti laivų signalus, šviesas, navigacinius ženklus, rišo jūrinius mazgus, kėlė bures ir mokėsi jas valdyti, buvo  supažindinami su burinio laivo sandara ir jo ypatybėmis.
Projektas buvo įgyvendinamas 3 metus su 290.000,00 EUR biudžetu, skirtu Klaipėdos universiteto burlaiviui „Brabander“.


Edita Valinčienė