Muzikantai

PradžiaŠventės

Balandžio 29d. - tarptautinė šokio diena

29/04/2013

Taip pat skaitykite

Lietuvos karių pasirengimas budėti ES kovinėje grupėje bus vertinamas Jungtinėje Karalystėje Joninių foto projektas Lietuvos scenos grandai: ačiū Dievui, Lietuvos moterys vis dar puošiasi Vasaros sezonas Londone su ryškiausiomis Lietuvos žvaigždėmis atidarytas!

Šiandien pasaulis mini tarptautinę šokio dieną. Ši šventė UNESCO sprendimu švenčiama nuo 1982 metų bei tapatinama su prancūzų baletmeisterio Žano Žoržo Noverio gimtadieniu (1727-1810m.).

Šokio menas kilo iš liaudiškų apeigų - šokių, skirtų padėkoti ir pagarbinti dievus. Vėliau - tapo tiesiog malonumu, pramoga bei scenos menu, kuris jungia emociją, kūno plastiką ir lankstumą. Šokis ilgą laiką tebuvo operos ar vaidinimo dalis, o savarankiška scenos meno šaka baletas tapo tik XVIII a. antroje pusėje, kai „šiuolaikinio baleto tėvas“  Ž.Ž. Noveras įgyvendino reformas: jis atskyrė baletą nuo operos ir sujungė su antikine pantomima. Choreografinio meno reformatorius ir teoretikas stengėsi sujungti dailę, muziką, choreografiją, technikos ir šviesos efektus į vientisą dramatišką spektaklį. 
Šiandien gyvuoja be galo daug atskirų šokio krypčių, stilių ir visų jų ištakos neabejotinai susijusios su klasikiniu šokiu. Bene didžiausio populiariumo visame pasaulyje sulaukė  Lotynų Amerikos šokiai.

Su tarptautine šokio diena!