Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaF1

Geriausių Formula1 lenktynininkų penketukas

09/05/2013

Taip pat skaitykite

„McLaren“ prie praėjusių metų bolido negrįš "Press ralyje 2013" dalyvaus ir revanšo ištroškę užsieniečiai Australijos GP kvalifikacijoje - įtikinamas „Red Bull“ komandos triumfas Naujajame Rono Howardo filme apie „Formulę 1“ – RUSH – kvapą gniaužiantys veiksmai

KeletÄ… metų atgal, daugiau negu 200 esamų ir buvusių „Formula-1“ lenktynininkų įvertino savo kolegas ir jų pasiekimus varžybose. Šalia to, išrinko ir geriausių F-1 sportininkų keturiasdešimtukÄ….

Geriausiųjų sÄ…raše atsidÅ«rÄ— ne tik įspÅ«dingų rezultatų pasiekÄ™ lenktynininkai, bet ir „su charakteriu“, ar tik trumpai sužibÄ—jusios asmenybÄ—s. Balsavimo komisijÄ… sudarÄ— tiek praeityje ir šiuo metu lenktyniaujantys sportininkai, tiek ir lenktynininkai, kurie iki šių dienų tebÄ—ra garsÅ«s iš praeities, įskaitant Michaelį Schumacherį, JensonÄ… ButtonÄ…, seniausiÄ… pilotÄ… PaulÄ… PietschÄ… ir maždaug tik prieš dešimtmetį gimusį Jaime Alguersuarį. Jie vertino griežtai tik „Formula-1“ lenktynininkus, kurie dalyvavo pasaulio čempionatuose nuo 1950 metų, nes apie prieškario lenktynes yra išlikÄ™ per mažai informacijos.

Geriausiųjų F-1 lenktynininkų keturiasdešimtukas tarsi veidrodis atspindi pačių lenktynininkų nuomonÄ™ apie „Grand Prix“ nugalÄ—tojus, taip pat apie tuos, kurie juos lenkÄ—, buvo komandos draugais, priešais bei konkurentais ir, be abejonÄ—s tuos, kuriems sÄ—kmingai prasidÄ—jusi karjera, deja, bet pasibaigÄ— mirtimi.

 

Kad skaityti nepabostų, šiame straipsnyje pateiksime pačių pačiausių lenktyninių dešimtuko penketÄ…, o greitai portale pasirodysiančioje antroje šio straipsnio dalyje – likusius penkis. Tad, patogiai atsisÄ—skite ir prisiminkite pagrindines „Formula-1“ žvaigždes!

1. Ayrtonas Senna

Vienas iš greičiausių praÄ—jusio dešimtmečio lenktynininkų, triskart tapÄ™s pasaulio čempionu A.Senna yra puikiai žinomas ne tik taip bendraamžių, bet ir tarp jaunosios „Formula-1“ gerbÄ—jų kartos. Jis pagarsÄ—jo itin puikia vairavimo technika ir pavydÄ—tinu sugebÄ—jimu valdyti automobilį  šlapioje trasoje.

Ko gero labiausiai įsimintas A.Sennos karjeros atsiminimas – tai nuolatiniai barniai su komandos draugu ir didžiausiu jo varžovu Alainu Prostu. Tarp sportininkų akivaizdžiai matÄ—si panieka vienas kitam, ypatingai po lenktynių Imoloje, 1989-aisiais. Jas laimÄ—jo A.Senna, nors iki šiol manoma, kad „McLaren“ ekipa buvo paliepusi „dovanoti“ pergalÄ™ tuo metu dukart čempionui A.Prostui. Tais pačiais metais per lemiamas lenktynes Suzukoje A.Senna atakavo komandos kolegÄ… ir abu bolidai draugiškai nuskriejo už trasos ribų. Tyčia, ar ne – sunku pasakyti, bet, tikriausiai. Lyg to bÅ«tų maža, kitais metais toje pačioje trasoje A.Senna sugalvojo ir vÄ—l pažaisti „spragtukÄ…“ ir pakartojo panašÅ³ manevrÄ… prieš A.ProstÄ…, ko pasekoje abu sportininkai vÄ—l išlÄ—kÄ— iš trasos.

A.Senna visada labai pasitiki savimi, tad bÅ«tent stiprus pasitikÄ—jimo jausmas jam neleido pagalvoti apie pasidavimÄ…. Tarp kolegų, žiÅ«rovų ir komentatorių kartkartÄ—mis pasigirsdavo klausimas: „Genijus jis, ar chuliganas?“. Šis klausimas, kad ir kaip bebÅ«tų gaila, taip ir liks neatsakytas, nes A.Sennos karjera nutrÅ«ko, atrodo, pačioje viršÅ«nÄ—je. 1994 metais per lenktynes Imoloje sportininkas žuvo.

2. Michaelis Schumacheris

“Statistikos lentelių karalius“ – taip ir panašiai „Formula-1“ gerbÄ—jai apibÅ«dina septyniskart pasaulio čempionÄ… M.Schumacherį, kuris dominuoja „Formula-1“ ir gÄ…sdina konkurentus iki pat dabar. Šis lenktynininkas garsÄ—ja ištverme ir pavydÄ—tinu sugebÄ—jimu reikiamu metu išspausti iš bolido viskÄ…, kÄ… jis gali. M.Schumacheris tarp daugelio yra laikomas visapusiškiausiu F-1 lenktynininku. Kartais kontraversiškai besielgiantis, bet niekam ir niekada nenusileidžiantis vokietis taip aukštai iškilti sugebÄ—jo tik dÄ—l itin rimto požiÅ«rio į darbÄ…, pagirtino fizinio pasirengimo ir sugebÄ—jimo aplink save suburti bei nepaleisti tvirtÄ… geriausių ir visada darbÄ… patikimai atliekančių specialistų komandÄ…. 1994 ir 1995 metais pelnÄ™s pirmuosius F-1 pasaulio čempiono titulus „Benneton“ ekipoje Schumacheris kartu su „išrinktaisiais“ inžinieriais perÄ—jo į „Ferrari“ ir bene iš karto prikÄ—lÄ— legendinÄ™, tačiau merdinčiÄ… ekipÄ…. Atstovaudamas „Ferrari", 2000-2004 metais jis pelnÄ— net penkis čempiono titulus iš eilÄ—s, ir tai pasak paties sportininko – ne pabaiga.

3. Juanas Manuelis Fangio

J.M. Dangio - "Formula-1“ eros pradžios žvaigždÄ—, kuris pelnÄ— penkis pasaulio čempiono titulus ir laimÄ—jo beveik pusÄ™ lenktynių, kuriose teko startuoti. „El Maestro“ vadintas J.M.Fangio visuomet atrasdavo vietÄ… pačiose geriausiose komandose ir bendromis pastangomis tapdavo pagrindine ekipos sÄ—kmÄ—s priežastimi. Jis vairavo „Alfa Romeo", „Maserati", „Mercedes“ ir „Ferrari", su visomis jomis sportininkas laimÄ—jo čempionatus.

Amžininkai prisimena, kad J.M.Fangio turÄ—jo tokį didelį pranašumÄ… prieš varžovus, kad niekuomet nevažiuodavo ant savo galimybių ribos. Jam to tiesiog nereikÄ—jo.

4. Alainas Prostas

Keturis kartus F-1 pasaulio čempionu tapÄ™s, garsÄ—jÄ™s tiksliu bolido valdymu ir išmintingai apskaičiuota lenktynių taktika, šis lenktynininkas kolegų buvo vadinamas profesoriumi.

A.Prostui pergalÄ—s „saldumÄ…“ paragauti leido tuo metu nepatikimu buvÄ™s „Renault", o atÄ—jÄ™s į „McLaren“ suprato, kad komandos draugui Niki Laudai nugalÄ—ti vien greičio tikrai nepakaks -  prireiks ir sumanumo. Jo karjerÄ… „pamargino“ kovos su A.Senna, kuris prisijungÄ— prie „McLaren“ ekipos 1988-aisiais.

VÄ—liau, tikriausiai likimas, A.ProstÄ… nuvedÄ— į „Ferrari" komandÄ…, o karjeros pabaigoje, po metų pertraukos, jis vienam sezonui grįžo į „Formula-1“ ir buvo „Williams“ ekipos sudÄ—tyje. Grįžimas buvo ne šiaip sau - A.Prostas ir vÄ—l tapo čempionu.

5. Jimas Clarkas

Tai ko gero vienas talentingiausių „Formula-1“ pilotų, kuris pats negalÄ—jo suprasti, kodÄ—l yra toks greitas, nes trasoje dažniausiai lygių jam nebuvo.

J.Clarkas palaikÄ— gerus santykius su savo vadovu, „Lotus“ ekipos direktoriumi Colinu Chapmanu ir tai sportininkui buvo tarsi privilegija, kurios dÄ—ka jis visada gaudavo greičiausiÄ… bolidÄ…. J. Klarkui nuolatos pagalius į ratus kišo be paliovos gedusi technika. Jei ne pastovÅ«s gedimai – sportininkui ko gero bÅ«tų pavykÄ™ pelnyti daugiau nei du „Formula-1“ čempiono titulus. Jis turÄ—jo pavydÄ—tinÄ… savybÄ™ - sugebÄ—davo greitai perprasti net ir ne paties geriausio automobilio rikiuotÄ—je valdymÄ… ir bÅ«tų galÄ—jÄ™s siekti daug daugiau pergalių, jei ne tragiškai pasibaigusi avarija, kuri 1968 metais Hockenheime nusinešÄ— J.Clarko gyvybÄ™.

Kaip jau minėjome, tai ne pabaiga! Sekančioje straipsnio dalyje leisime Jums prisiminti ir Jackie Stewartą, Niki Laudą, Stirlingas Mossą, Fernando Alonsą bei Gilles Villeneuve'ą.

 

UAB “Euro Press Service”