Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaF1

Geriausių Formula1 lenktynininkų penketukas

09/05/2013

Taip pat skaitykite

P.Maldonado: „Vairuoti „Williams“ bolidą - neįmanoma“ Sebastianas Vettelis laimi F1 lenktynes Malaizijoje J.Buttonas: „Prireiks daug laiko, kol sugrįšime į viršūnę“ „McLaren“ prie praėjusių metų bolido negrįš

Keletą metų atgal, daugiau negu 200 esamų ir buvusių „Formula-1“ lenktynininkų įvertino savo kolegas ir jų pasiekimus varžybose. Šalia to, išrinko ir geriausių F-1 sportininkų keturiasdešimtuką.

Geriausiųjų sąraše atsidūrė ne tik įspūdingų rezultatų pasiekę lenktynininkai, bet ir „su charakteriu“, ar tik trumpai sužibėjusios asmenybės. Balsavimo komisiją sudarė tiek praeityje ir šiuo metu lenktyniaujantys sportininkai, tiek ir lenktynininkai, kurie iki šių dienų tebėra garsūs iš praeities, įskaitant Michaelį Schumacherį, Jensoną Buttoną, seniausią pilotą Paulą Pietschą ir maždaug tik prieš dešimtmetį gimusį Jaime Alguersuarį. Jie vertino griežtai tik „Formula-1“ lenktynininkus, kurie dalyvavo pasaulio čempionatuose nuo 1950 metų, nes apie prieškario lenktynes yra išlikę per mažai informacijos.

Geriausiųjų F-1 lenktynininkų keturiasdešimtukas tarsi veidrodis atspindi pačių lenktynininkų nuomonę apie „Grand Prix“ nugalėtojus, taip pat apie tuos, kurie juos lenkė, buvo komandos draugais, priešais bei konkurentais ir, be abejonės tuos, kuriems sėkmingai prasidėjusi karjera, deja, bet pasibaigė mirtimi.

 

Kad skaityti nepabostų, šiame straipsnyje pateiksime pačių pačiausių lenktyninių dešimtuko penketą, o greitai portale pasirodysiančioje antroje šio straipsnio dalyje – likusius penkis. Tad, patogiai atsisėskite ir prisiminkite pagrindines „Formula-1“ žvaigždes!

1. Ayrtonas Senna

Vienas iš greičiausių praėjusio dešimtmečio lenktynininkų, triskart tapęs pasaulio čempionu A.Senna yra puikiai žinomas ne tik taip bendraamžių, bet ir tarp jaunosios „Formula-1“ gerbėjų kartos. Jis pagarsėjo itin puikia vairavimo technika ir pavydėtinu sugebėjimu valdyti automobilį  šlapioje trasoje.

Ko gero labiausiai įsimintas A.Sennos karjeros atsiminimas – tai nuolatiniai barniai su komandos draugu ir didžiausiu jo varžovu Alainu Prostu. Tarp sportininkų akivaizdžiai matėsi panieka vienas kitam, ypatingai po lenktynių Imoloje, 1989-aisiais. Jas laimėjo A.Senna, nors iki šiol manoma, kad „McLaren“ ekipa buvo paliepusi „dovanoti“ pergalę tuo metu dukart čempionui A.Prostui. Tais pačiais metais per lemiamas lenktynes Suzukoje A.Senna atakavo komandos kolegą ir abu bolidai draugiškai nuskriejo už trasos ribų. Tyčia, ar ne – sunku pasakyti, bet, tikriausiai. Lyg to būtų maža, kitais metais toje pačioje trasoje A.Senna sugalvojo ir vėl pažaisti „spragtuką“ ir pakartojo panašų manevrą prieš A.Prostą, ko pasekoje abu sportininkai vėl išlėkė iš trasos.

A.Senna visada labai pasitiki savimi, tad būtent stiprus pasitikėjimo jausmas jam neleido pagalvoti apie pasidavimą. Tarp kolegų, žiūrovų ir komentatorių kartkartėmis pasigirsdavo klausimas: „Genijus jis, ar chuliganas?“. Šis klausimas, kad ir kaip bebūtų gaila, taip ir liks neatsakytas, nes A.Sennos karjera nutrūko, atrodo, pačioje viršūnėje. 1994 metais per lenktynes Imoloje sportininkas žuvo.

2. Michaelis Schumacheris

“Statistikos lentelių karalius“ – taip ir panašiai „Formula-1“ gerbėjai apibūdina septyniskart pasaulio čempioną M.Schumacherį, kuris dominuoja „Formula-1“ ir gąsdina konkurentus iki pat dabar. Šis lenktynininkas garsėja ištverme ir pavydėtinu sugebėjimu reikiamu metu išspausti iš bolido viską, ką jis gali. M.Schumacheris tarp daugelio yra laikomas visapusiškiausiu F-1 lenktynininku. Kartais kontraversiškai besielgiantis, bet niekam ir niekada nenusileidžiantis vokietis taip aukštai iškilti sugebėjo tik dėl itin rimto požiūrio į darbą, pagirtino fizinio pasirengimo ir sugebėjimo aplink save suburti bei nepaleisti tvirtą geriausių ir visada darbą patikimai atliekančių specialistų komandą. 1994 ir 1995 metais pelnęs pirmuosius F-1 pasaulio čempiono titulus „Benneton“ ekipoje Schumacheris kartu su „išrinktaisiais“ inžinieriais perėjo į „Ferrari“ ir bene iš karto prikėlė legendinę, tačiau merdinčią ekipą. Atstovaudamas „Ferrari", 2000-2004 metais jis pelnė net penkis čempiono titulus iš eilės, ir tai pasak paties sportininko – ne pabaiga.

3. Juanas Manuelis Fangio

J.M. Dangio - "Formula-1“ eros pradžios žvaigždė, kuris pelnė penkis pasaulio čempiono titulus ir laimėjo beveik pusę lenktynių, kuriose teko startuoti. „El Maestro“ vadintas J.M.Fangio visuomet atrasdavo vietą pačiose geriausiose komandose ir bendromis pastangomis tapdavo pagrindine ekipos sėkmės priežastimi. Jis vairavo „Alfa Romeo", „Maserati", „Mercedes“ ir „Ferrari", su visomis jomis sportininkas laimėjo čempionatus.

Amžininkai prisimena, kad J.M.Fangio turėjo tokį didelį pranašumą prieš varžovus, kad niekuomet nevažiuodavo ant savo galimybių ribos. Jam to tiesiog nereikėjo.

4. Alainas Prostas

Keturis kartus F-1 pasaulio čempionu tapęs, garsėjęs tiksliu bolido valdymu ir išmintingai apskaičiuota lenktynių taktika, šis lenktynininkas kolegų buvo vadinamas profesoriumi.

A.Prostui pergalės „saldumą“ paragauti leido tuo metu nepatikimu buvęs „Renault", o atėjęs į „McLaren“ suprato, kad komandos draugui Niki Laudai nugalėti vien greičio tikrai nepakaks -  prireiks ir sumanumo. Jo karjerą „pamargino“ kovos su A.Senna, kuris prisijungė prie „McLaren“ ekipos 1988-aisiais.

Vėliau, tikriausiai likimas, A.Prostą nuvedė į „Ferrari" komandą, o karjeros pabaigoje, po metų pertraukos, jis vienam sezonui grįžo į „Formula-1“ ir buvo „Williams“ ekipos sudėtyje. Grįžimas buvo ne šiaip sau - A.Prostas ir vėl tapo čempionu.

5. Jimas Clarkas

Tai ko gero vienas talentingiausių „Formula-1“ pilotų, kuris pats negalėjo suprasti, kodėl yra toks greitas, nes trasoje dažniausiai lygių jam nebuvo.

J.Clarkas palaikė gerus santykius su savo vadovu, „Lotus“ ekipos direktoriumi Colinu Chapmanu ir tai sportininkui buvo tarsi privilegija, kurios dėka jis visada gaudavo greičiausią bolidą. J. Klarkui nuolatos pagalius į ratus kišo be paliovos gedusi technika. Jei ne pastovūs gedimai – sportininkui ko gero būtų pavykę pelnyti daugiau nei du „Formula-1“ čempiono titulus. Jis turėjo pavydėtiną savybę - sugebėdavo greitai perprasti net ir ne paties geriausio automobilio rikiuotėje valdymą ir būtų galėjęs siekti daug daugiau pergalių, jei ne tragiškai pasibaigusi avarija, kuri 1968 metais Hockenheime nusinešė J.Clarko gyvybę.

Kaip jau minėjome, tai ne pabaiga! Sekančioje straipsnio dalyje leisime Jums prisiminti ir Jackie Stewartą, Niki Laudą, Stirlingas Mossą, Fernando Alonsą bei Gilles Villeneuve'ą.

 

UAB “Euro Press Service”