Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaF1

Sebastianas Vettelis laimi F1 lenktynes Malaizijoje

24/03/2013

Taip pat skaitykite

Naujajame Rono Howardo filme apie „Formulę 1“ – RUSH – kvapą gniaužiantys veiksmai „McLaren“ prie praėjusių metų bolido negrįš 2014 metais "Formulės 1" pasaulio čempionate gali vykti 22-ejos lenktynės L.Hamiltonas: „Penktoji vieta viršijo lūkesčius“

„Red Bull“ ekipa Malaizijoje pelnė dublį, 27-ąją pergalę karjeroje po atkaklios kovos su komandos draugu iškovojo Sebastianas Vettelis.

Puikiai startavęs Markas Webberis iš penktosios pakilo į antrąją vietą. Po sustojimų jis aplenkė S.Vettelį ir didžiąją lenktynių dalį praleido lyderio pozicijoje.

Fernando Alonso lenktynės susiklostė labai nesėkmingai, jis pirmajame rate pažeidė priekinį sparną prilietęs S.Vettelio bolido galą. Ispanas nepasuko į garažą pasikeisti sparno ir šis nulūžo starto finišo tiesiojoje, F.Alonso lenktynės buvo baigtos.

Po antrųjų sustojimų S.Vettelis važiuodamas kietomis padangomis prisivijo M.Webberį, tačiau negalėjo jo aplenkti. Lenktynių viduryje pasaulio čempionas paprašė, kad M.Webberis jį praleistų į priekį, tačiau jo inžinierius liepė jam neskubėti.

Neįtikėtina kova lenktynių pabaigoje užvirė tarp S.Vettelio ir M.Webberio. Vokietis lenkė komandos draugą, o šis agresyviai gynėsi. Abu pilotai beveik lietėsi ratais, kol pagaliau S.Vetteliui pavyko užimti lyderio poziciją. Iki kontakto trūko labai nedaug.

Christianas Horneris akivaizdžiai nebuvo patenkintas tokiu elgesiu. S.Vettelis lenktyniaudamas su komandos draugu gavo pranešimą: „Nagi Sebai, tai kvaila.“ Atrodo, kad „Red Bull“ pergalę norėjo atiduoti M.Webberiui, tačiau toks sprendimas netenkino S.Vettelio ir jis nepaklausė komandos nurodymų.

Į incidentą įsivėlė Jeanas-Ericas Vergnas, kuris išvažiuodamas iš boksų nepraleido „Caterham“ bolido ir nulaužė jo priekinį sparną. Teisėjai šį įvykį ištirs po lenktynių, jam greičiausiai bus skirta piniginė bauda.

Sunkiai šiandien sekėsi Kimi Raikkonenui. Jis įsivėlė į dvikovas su Sergio Perezu ir Nico Hulkenbergu, tačiau Australijos GP nugalėtojas rikiuotės priekyje nekovojo. Jis liko septintas, suomio komandos draugas Romainas Grosjeanas finišavo šeštas.

Felipe Massa jau starte nusirito žemyn ir daugiau nebeatsigavo. Jis finišavo penktoje vietoje.

Abu „Force India“ pilotai pasitraukė iš lenktynių. Komanda visas lenktynes kankinosi sustojimų metu, jie negalėjo greitai pakeisti padangų. Problemų sukėlė naujos ratų veržlės, Paulas di Resta buvo priverstas ilgai stovėti boksuose, dėl to perkaito kiti bolido komponentai.  

Nesėkmingai lenktynės susiklostė Jensonui Buttonui. Jis trumpai pabuvo lenktynių lyderių, tačiau pasikeitęs padangas pavažiavo vos kelis metrus ir sustojo dėl nepriveržtos veržlės. Mechanikai jį įstūmė atgal į garažą, tačiau jis prarado per daug laiko ir į dešimtuką nebepretendavo. Likus keliems ratams jis pasuko į garažą ir užbaigė lenktynes.

Dėl lyderio pozicijos bandė kovoti „Mercedes“ pilotai, tačiau lenktynių pabaigoje „Red Bull“ sugebėjo atsiplėšti nuo varžovų.

Besibaigiant lenktynėms tarpusavyje kovojo „Mercedes“ pilotai. L.Hamiltonas ir N.Rosbergas ne kartą apsikeitė pozicijomis. Galų gale trečią vietą užsitikrino L.Hamiltonas. Likus penkiems ratams N.Rosbergas vėl priartėjo prie brito, tačiau komanda jam uždraudė atlikti lenkimo manevrą. Lenktynininkas smarkiai susiginčijo su Rossu Brawnu. N.Rosbergas ilgai tikino esantis greitesnis, tačiau R.Brawnas liepė jam nieko nedaryti, pasak jo, L.Hamiltonas galėjo važiuoti greičiau, tiesiog jis tausojo bolidą. Vokietis liko labai nepatenkintas tokiu komandos sprendimu. 
 

1. Sebastianas Vettelis
2. Markas Webberis +4.2
3. Lewisas Hamiltonas +12.1
4. Nico Rosbergas +12.6
5. Felipe Massa +25.6
6. RomainasGrosjeanas +35.5
7. Kimi Raikkonenas +48.4
8. Nico Hulkenbergas +53.0
9. Sergio Perezas +1:12.3
10. Jenas-Ericas Vergne +1:27.1
11. Valtteri Bottas +1:28.6
12. Estebanas Gutierrezas +1 ratas
13. Jules Bianchi +1 ratas
14. Charlesas Picas +1 ratas
15. Giedo van der Garde +1 ratas
16. Maxas Chiltonas +2 ratai

Nefinišavo:
17. Jensonas  Buttonas
18. Danielis Ricciardo
19. Pastoras Maldonado
20. Adrianas Sutilas
21. Paulis di Resta
22. Fernando Alonso