Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

Maisto netoleravimo testas padės pažinti savo organizmą

13/08/2013

Taip pat skaitykite

Depresija sergančių žmonių skaičius per dešimtmetį Lietuvoje padidėjo dvigubai Ar tikrai lietuviškos daržovės sveikesnės, o pieno produktus reikėtų rinktis liesus? Per didelis cukraus kiekis kraujyje - sumažinkime Sulėtinkite gyvenimo tempą su joga

Ne paslaptis, jog bene didžiausią įtaką mūsų gerai savijautai daro mityba. Tačiau gaunamos informacijos kiekis vis didėja, tad neretai sunku atsirinkti, kas tinkamiausia būtent Jums. Tikriausiai sutiksite, jog rūpindamiesi savo bei šeimos gerove, ir stengdamiesi į maisto racioną įtraukti kuo daugiau įvairių produktų, neretai suabejojate ką pasirinkti ir ko nederėtų.

Tačiau net manydami, jog valgote tinkamą maistą, galite negauti trūkstamų vitaminų, o neretai ir pakenkti savo kūnui bei sveikatai. Ilgainiui nepastebėsite, kaip imsite skųstis vis dažniau varginančiais galvos skausmais, nuotaikų kaita, nuolatiniu mieguistumu ir nuovargiu, virškinimo sutrikimais, pilvo pūtimu ar nekontroliuojamu antsvoriu.

Sunegalavus- griebiamės vaistų, priaugus svorio- puolame laikytis griežtos dietos, tačiau retai susimąstome kaip paprasta yra gyventi taip, kad nekamuotų šios problemos. Puikiausias ir patikimiausias būdas- tiesiog įsiklausyti savo organizmo- suvalgius netinkamus produktus, organizmas būtinai Jums atsiųs signalą. Šiandien būtų sunku rasti žmogų, kuris džiaugtųsi puikia sveikata, gera savijauta. Dėl nesibaigiančių negalavimų kaltiname nusilpusią imuninę sistemą, aplinkos užterštumą, net genetinį polinkį neatsparumui ligoms, tačiau nepagalvojame, kad sveikatos sutrikimai gali būti tiesiogiai susiję su maistu, kurį vartojame.

Tad jei dabartinė Jūsų savijauta nebetenkina, ir stabtelėjote bent minutei susimąstyti- nedvejokite. Šiandien galite pradėti gyventi kitaip- ir tai kur kas paprasčiau nei galvojote. Jums tereiks susidraugauti su savo organizmu, bei įsiklausyti jo užuot toliau kenkiant bei alinant. Neabejojame, jog noro ir ryžto Jums netrūksta, tačiau kartais viskas klostosi lengviau, kai šalia yra patariantys specialistai. Tad šiandien norime Jums pristatyti vis labiau populiarėjantį būdą, padėsiantį išsiaiškinti kas labiausiai tinka būtent Jums. Maisto netoleravimo testas- tai alternatyvios medicinos maisto produktų tinkamumo tyrimas. Net patys to nežinodami, dažnas mūsų netoleruojame tam tikrų maisto produktų, ir toliau juos vartojant, organizmas kaupia netinkamas atsargas.

Kas yra maisto netoleravimas? 

Dietologai maisto netoleravimą apibūdina kaip neigiamą organizmo reakciją į produktus, kuriuos valgome, pasireiškiančią lėtiniais užslėptais uždegiminiais ir imuniniais sutrikimais. Kiekvienas renkamės tokius maisto produktus ir gėrimus, kurie labiausiai patinka, tačiau gali būti, kad kai kurių produktų organizmas netoleruoja- nesugeba įsisavinti produkte esančių maisto medžiagų ar pernelyg jautriai į tokias medžiagas reaguoja.

Ar maisto netoleravimas ir alergija yra tas pats?

Maisto netoleravimo nereikia painioti su alergija maistui. Maisto netoleravimas, priešingai nei alergija, iš karto nepasireiškia- jo požymiai gali išryškėti po kelių dienų ar dar vėliau. Tačiau ar tikrai norite, jog bloga savijauta kankintų keletą dienų per savaitę, o priaugtas kilogramas nejučiom pavirstų visu dešimčia?

Kokie yra maisto netoleravimo požymiai?

Netinkamai maitinantis, organizmui yra daroma žala- neigiamą poveikį greičiau pajunta silpnesni organai, kyla grėsmė išsivystyti lėtinio pobūdžio negalavimams, tokiems kaip:  

• bronchinė astma,

• reumatas,

• migrena, galvos skausmai,

• vaikų hiperaktyvumas,

• antsvoris,

• virškinimo sistemos sutrikimai,

• lėtinis nuovargis, miego sutrikimai,

• depresija, padidėjęs jautrumas,

• artritas,

• įvairios alergijos,

• bėrimai,

• peršalimo ligos ir t. t.

Sergant lėtinėmis ir periodiškai pasikartojančiomis ligomis nepakanka vien tik vartoti vaistus, mažinančius ligos simptomus. Norint pasveikti, reikia nustatyti tikrąsias ligos priežastis, o viena iš galimų priežasčių- maisto netoleravimas. Kurie maisto produktai mūsų organizmui tinka, o kurių reikėtų vengti, nustatoma maisto netoleravimo testu.

   

Nebekontroliuojate savo svorio? Dieta – be vargo

Jeigu laikotės dietų, renkatės nekaloringą maistą, stengiatės valgyti mažomis porcijomis, vengiate užkandžiauti vakarais, o svoris vis tiek nekrenta, labiausiai tikėtina, kad vartojate netinkamą maistą. Tokiais atvejais, kai pasibaigus dietai pasireiškia ,,jo- jo“ efektas t. y. sugrįžta visi numesti kilogramai arba priaugate dar daugiau svorio, vėlgi kaltas netinkamas maistas. Netikėkite stereotipais, jog tik greitas maistas tukina- Jūsų organizmas yra individualus, ir jam daugiau žalos gali teikti duonos gaminiai nei riebus padažas.

Maisto netoleravimo testo išvados kartais gali būti gan netikėtos. Pavyzdžiui, Jūs labai mėgstate paukštieną, o testas parodo, kad organizmas jos netoleruoja; arba nė dienos nepraleidžiate be balintos kavos, o ir kava, ir pienas organizmui nepriimtini. Dėl maisto netoleravimo kartais tenka atsisakyti net savo sode augintų obuolių ar daržovių. Tačiau nemanykite, jog tai bausmė Jums! Atsirinkus, ko nevalia valgyti, ilgainiui pastebėsite, kad jaučiatės geriau ir be didelių pastangų pasieksite geresnių rezultatų nei laikantis griežčiausių dietų.

Specialistai pateiks Jums individualias rekomendacijas

Pakeisti nusistovėjusius mitybos įpročius, be abejo, nėra lengva. Tačiau jei kada nors gyvenime laikėtės dietos, suprasite, jog pakeisti keletą mitybos principų kur kas lengviau nei laikytis griežtos dietos. Todėl kartu su testo išvadomis pateikiamos ir rekomendacijos, kad būtų kuo lengviau pereiti prie kito režimo. Pasitaiko, kad nustojus vartoti netinkamą produktą, organizmas išsivalo ir maisto toleravimas pasikeičia, tad draustą produktą vėl galima pradėti saikingai vartoti.

Kodėl verta rinktis Maisto Netoleravimo Testą Dermatron CLS 3D aparatu:

  • Greitas ir išsamus tyrimas- ištiriama net 200 maisto produktų ir gėrimų vos per 1- 1.5 val.,
  • Jokių alinančių dietų,
  • Individualios mitybos rekomendacijos,
  • Dailesnės kūno formos, spindinti oda, sveikesni plaukai ir nagai, geresnė savijauta ir sugrįžusi energija,
  • Vienintelis aparatas Baltijos šalyse,
  • Vokiška kokybė ir ilgametė gydytojų patirtis.

BIOFIRST klinikoje maisto netoleravimo testas atliekamas naudojant modernų vienintelį Baltijos šalyse ,,Dermatron CLS 3D“ aparatą. Paslaugos kaina- tik 390Lt.

Tai greita ir neskausminga procedūra, nereikalaujanti  jokio išankstinio pasiruošimo. Tyrimo metu specialiu jutikliu liečiami rankose esantys aktyvūs taškai, o informacija iškart matoma kompiuterio monitoriuje. Į programą yra įvesta 200 skirtingų rūšių maisto produktų ir gėrimų, kurie vienas paskui kitą „įjungiami į grandinę“. Taip dirbtinai sukuriama būsena, tarsi to produkto būtumėte ką tik valgę. Kaip organizmas į kiekvieną produktą reaguoja, iškart rodo skalės duomenys. Taigi, atlikus išsamų 1- 1,5 val. trukmės 200 maisto produktų ir gėrimų apimantį tyrimą ir analizę yra nustatoma, kuriuos produktus galima vartoti, o kurių derėtų atsisakyti.

„Norintiems sulieknėti klinikos dietologai gali parengti specialų mitybos planą, kad Jums būtų paprasčiau laikytis naujo režimo,- sako 26-erių metų darbo patirtį turinti gydytoja Jadvyga Kolaitienė.- Laikantis šių rekomendacijų  nesitikėkite, kad prarastas svoris sugrįš.“.

BIOFIRST klinika yra įsikūrusi Kaune, Studentų g. 37. Bet kokiais Jums rūpimais klausimais galite susisiekti su klinikos personalu tel. (+370-37)750 866 arba +370 686 40 115. Daugiau informacijos apie klinikoje siūlomas paslaugas bei procedūras galite rasti www.bioklinika.lt.