Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaŠeima

Atsisakė aborto ir susilaukė penkių mergaičių

18/07/2015

Taip pat skaitykite

Ar teisingai elgiamės padėdami vaikams susirasti darbą? Kovo 8-oji – tarptautinė moterų solidarumo diena Ar vaikai padaro mus laimingus? Kai bijo vaikai

Pasaulio gimdymų istorijoje vienos lyties penketukas – retas atvejis. Balandžio 8 d. pirmojo tokio atvejo - mergaičių penketuko - sulaukė ir JAV. Danielle ir Adamas Busby iš Hjustono savo vienturtėlei dukrytei Blayke liepos pradžioje iš ligoninės parvežė penkias sesutes.  

Iki tol paskutinį kartą penkių iš karto mergaičių gimimas užfiksuotas 1969 metais.

Pirmasis JAV mergaičių penketukas gimė po jų mamai atliktos cezario pjūvio operacijos. Mergaitės gimė gerokai anksčiau laiko, kuomet nėštumui buvo 28 savaitės ir 2 dienos. Tėvai neslepia, kad penketukas gimė po pagalbinio apvaisinimo procedūros. 

 Per vieną dieną tapę iš karto šešių vaikų tėvais, Adamas ir Danielle prisiminė, kad nėštumo pradžioje medikai jiems primygtinai siūlė atlikti kelių vaisių abortą, esą išnešioti du ar tris vaikučius būtų buvę daugiau galimybių, negu visas 5 užsimezgusias gyvybes.

Nepaisant galimos rizikos, Danielle su Adamu atsisakė šio siūlymo ir ryžosi išsaugoti visas gyvybes. Ir jiems tai pavyko. Mergaičių penketukas gimė neišnešiotos, tačiau be ilgalaikių sveikatos problemų. Kiekviena naujagimė gimdama buvo nuo 900 gramų iki 1077 gramų svorio. 

Cezario pjūvio metu gydytojui talkino didžiulė medikų komanda, vien gydytojų neonatologų joje buvo septyni!

Operacijai vadovavęs gydytojas Alexander Reiter sakė, kad mažylių išgyvenimo ir sveikatos prognozės yra geros. Jis negailėjo komplimentų daugiavaike mama tapusiai Danielle, kuri, pasak mediko, ir nėštumo metu, ir dabar yra pozityviai nusiteikusi, o tai labai svarbu tokiu ypatingu atveju. 

Kelis mėnesius po gimimo penketukas turėjo praleisti ligoninėje, kur buvo prižiūrimas medikų. Sustiprėjusios mažylės buvo išleidžiamos į namus. Ne visos iš karto. Paskutinioji iš penketuko namo parkeliavo liepos pradžioje, praleidusi ligoninėje beveik 3 mėnesius.

Pamiršusi mėgavimąsi ramiu gyvenimu, jauna šeima neužsidarė tarp keturių sienų ir ėmė rašyti tinklaraštį http://itsabuzzworld.com. Taip pat savo gyvenimo akimirkomis daugiavaikė šeima mielai dalijasi ir socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram sukurtose tokio paties pavadinimo paskyrose.

Padėkoję iš karto po gimdymo, ir vėliau besišypsantys penketuko tėvai dėkoja visam medikų kolektyvui, kuris prižiūrėjo mamą nėštumo metu, padėjo ateiti į pasaulį, padeda stiprėti bei augti  penketukui.

Likimo apdovanoti jauni tėvai savo mažylėms suteikė dvigubus vardus: Parker Kate, Hazel Grace, Olivia Marie, Ava Lane ir Riley Paige. 

AP/Scanpix nuotrauka

europlius.com. inf.