Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaŠeima

Kūdikis ir šuo

04/10/2013

Taip pat skaitykite

Kodėl vieniems viskas, o kitiems nieko Kai bijo vaikai Aiškios politikos leidybos srityje nebuvimas - tiesioginė grėsmė skaitymo kultūrai Ką miego poza pasako apie Jūsų poros santykius?

Kūdikio besilaukiančios šeimos pagrįstai susiduria su klausimais apie galimas keturkojo reakcijas į namuose netrukus atsirasiantį mažylį.  Joms tenka apsispręsti: ar ir toliau auginti keturkojį , o gal vis dėlto jį išsiųsti giminaičiams į sodybą? Problemos, kurios gali iškilti tarp vaiko ir šuns dažnai atrodo grėsmingesnės nei yra iš tiesų, nors visiškai ignoruoti jų nevertėtų. Kartais net ramiausiai šeimos šunys pakeičia savo charakterį, kai mažylis apsigyvena su juo po vienu stogu.

Dėl savo pažeidžiamumo ir bejėgiškumo kūdikiai reikalauja ypatingo daug dėmesio. Psichologų nuomone, namuose augantis keturkojis vaiko auklėjimui yra ne mažiau svarbus, nei patys tėvai. Būtent šuns pagalba ugdoma meilė. Maždaug nuo šešių mėnesių mažyliui pradeda reikštis noras būti nepriklausomu, tuomet šuo tampa geriausiu jo draugu, kuris mielai žaidžia neprimesdamas savų taisyklių. Žinoma, šuo reikalauja dėmesio, jam būtina priežiūra. Apklausa rodo, jog namuose gyvūnus laikantys vaikai gerokai anksčiau išsiugdo atsakomybės jausmą, bendraamžių kompanijose dažniau tampa lyderiais ir greičiau įgyja gebėjimą vadovauti.

Kaip žinia, kūdikio atsiradimas gali sukelti net ir stiprios psichikos šuns pavydą. Pasitaiko situacijų, kai kūdikio ir šuns buvimas kartu yra pavojingas. kita vertus apstu atvejų, kai šuo besąlygiškai priima mažylį nuo pačių pirmųjų jo dienų, nepaisant savo aikšingo charakterio ir suaugusiųjų būgštavimų.

Stenkitės, jog pirmasis kūdikio ir mažylio susitikimas praeitų ramiai. Neslėpkite kūdikio, o priešingai suteikite šuniui galimybę apuostyti mažylį ir tokiu būdu susipažinti.

Draugystės mokykla

Ne paslaptis, jog maži vaikai šunis tampo, peša ir kitaip žaisdami juos erzina. Prie to nepripratęs šuo gali išsigąsti ir pasielgti neadekvačiai. Tad būtų labai tikslinga pratinti augintinį prie tokio elgesio patiems: pakvailioti, pasistumdyti ir paropoti kartu su juo, o kūdikį savo ruožtu auklėti elgtis atsargiau. Vaikui vėl ir vėl kartokite, jog augintinio negalima skriausi, jo erzinti ar versti valandų valandas žaisti. Labai svarbu augintinį pratinti prie supratimo, jog apkabinimas nėra agresija, o meilės išraiška. Stenkitės kiekvieną keturkojui adresuotą pagyrimą papildyti apkabinimu ar netgi kartkartėmis šunį apkabinti staiga ir visiškai netikėtai. Šuniui išlikus ramiam entuziastinagi pagirkite už tokią savitvardą.

Šeimyniniai pasivaikščiojimai

Vienas veiksmingiausių būdų išvaduoti keturkojį nuo streso- ėjimas pasivaijkščioti visiems kartu. Psichologų nuomone, bendri pasivaikščiojimai net ir pavydžiausią augintinį nuramisn ir leis greičiaus susidraugauti su nauju šeimos nariu.

Sudėtingesnė situacija šeimose, kur keturkojis visokeripai lepinamas ir laikomas dėmesio centru. Tokiu atveju apsaugoti šunį nuo depresijos prireiks didesnių pastangų, o kartais netgi profesinės dresūros.

Kaip jiems susidraugauti? 

Norėdami, jog vaikas ir šuo taptų geriausiais draugais, pasirūpinkitr šuns saugumu iš anksto. Juk ne paslaptis, jog maži vaikai rodo agresyvų elgesį, yra linkę muštis. Agresijos užuomazgas verta naikinti nuolat stengiantis užbėgti už akių vaiko blogiems ketinimams. Suaugęs keturkojis 99 atvejais iš 100 bus kantrus ir atlaidus vaiko elgesui, tačiau jaunesnis šuo gali gintis vengiant kontakto su mažamečiu.

Vaikui susibendrauti su šuniu kur kas paprasčiau nei su kitu vaiku, tad tiesiogk netrukdykite jiems bendrauti. Draugystė atsiranda visam laikui, tad ir šią draugystę vaikas atsimins visam gyvenimui.

Nepergyvenkite dėl bakterijų, vaikai itin retai užsikrečia nuo gyvūnų, kur kas pavojingesni šiuo atvžvilgiu kiti žmonės, o Jūs tiesiog pamokinkite vaiką dažniau plautis rankas. Leiskite jiems dūkti į valias, jie puikiausiai supras vienas kitą be žodžių, o  šuo apsaugos vaiką nuo pavojų.

Sutikite, tokia draugystė- didžiulė laimė.
 

Gintarė

"EuroPlius"