Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaFutbolas

Lietuvos futbolo čempionai išbandė neįprastus treniruočių metodus

22/11/2013

Taip pat skaitykite

FIFA moterų futbolo rinktinių reitinge Lietuvos nacionalinė vienuolikė pakilo į 78-ąją vietą Lietuvos septyniolikmečių merginų futbolo rinktinė turnyro sostinėje starte pralaimėjo Velsui Lietuvių komandų pralaimėjimai UEFA Europos lygos futbolo turnyre Pasaulio futbolo čempionato Afrikos zonos atrankos turnyro pirmosiose atkrintamųjų varžybų rungtynėse šeimininkai iškovojo pergales

Vilnius, lapkričio 21 d. (BNS). Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" - 2013 metų A lygos čempionų -komandos žaidėjai ir "Lietuvos ryto" krepšinio klubo šokėjos išmėgino jėgas sporto salėje.

Iš aikščių į "Gemma" sporto terapijos klubą persikėlusius futbolininkus ir šokėjas nustebino treniruočių pobūdis.

Įprastus treniruoklius pakeitė įvairūs pratimai, kurie atliekami pasitelkiant savo kūno svorį.

Suskirstyti į grupes, sportininkai lavino silpnąsias raumenų grupes, dalyvavo pilvo preso, viršutinės ir apatinės kūno dalies treniruotėse.

Futbolininkus ir šokėjas nustebino, jog pratybas vedė kineziterapeutai, prižiūrėję, kad visi sportuotų taisyklingai.

"Neįprasta sporto klube treniruotis vadovaujant medicinos specialistams. Dėl šios priežasties atlikome nestandartinius pratimus", - pažymėjo "Žalgirio" gynėjas Georgas Freidgeimas.

"Kineziterapeutų pagalbos profesionaliems sportininkams reikia nuolat. Jų patarimai ir konsultacijos vertingos visiems sportuojantiems", - pabrėžė "Lietuvos ryto" šokėjų vadovė Natalija Devyžienė.

"Treniruočių metu naudodamas tik savo kūno svorį žmogus stiprėja fiziškai, išmoksta labiau pažinti ir valdyti savo kūną. Visame pasaulyje vis labiau populiarėja tokios fizinio aktyvumo kryptys, kaip kineziterapija, joga ar pilatesas, kur judesiai atliekami be papildomo svorio.

Kiekvieno pratimo metu, dėl įvairovės, tai pačiai raumenų grupei galima parinkti skirtingus pratimus, ar pritaikyti skirtingas pagalbines priemones - gumas, kamuolius, kamuoliukus, svarelius", - futbolininkų ir šokėjų išbandytos treniruočių specifikos subtilybes aiškino "Gemma" sporto terapijos klubo vadovas bei Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" komandos kineziterapeutas Tadas Puzara.

Sportininkai ne tik liejo prakaitą treniruočių salėse, bet ir įvertino savo fizines galimybes.

Specialistai, atlikę raumenų diagnostiką, pastebėjo, jog kai kurių sportininkų silpni kaklo lenkiamieji raumenys, ryškus disbalansas tarp kaklo tiesiamųjų ir lenkiamųjų raumenų grupių, tarp nugaros ir pilvo preso raumenų.

"Kiekvienas organizmas yra unikalus. Norint jį prižiūrėti, nepakanka atlikti standartinius pratimus. Norėdami, kad sportas būtų naudingas, o ne žalingas, pirmiausia turėtume įvertinti savo organizmo silpnąsias bei stipriąsias vietas, suprasti problemas ir teisingai užsibrėžti tikslus, kurių siekiame vykdydami treniruočių programą", - savo įžvalgomis su profesionalais dalinosi T. Puzara.

 

BNS informacija

Nuotrauka:http://www.morguefile.com