Tikriausiai ne vienas Jūsų, po apsilankymo pas medikus esate išgirdę: „Cukraus kiekis Tamstos kraujyje yra per didelis!”. Tokias problemas „pažįsta“ ir jauni, ir pagyvenę žmonės, o kai kurie jų kenčia nuo diabeto. Pasak daktarų, labiausiai paplitęs yra II tipo diabetas, o tai reiškia, kad šis diabeto tipas nepriklauso nuo insulino. Žmonės, kurie serga šia liga, turi akylai ir nuolatos kontroliuoti savo maisto racioną, nes šiuo atveju – tik maistas ir reguliuoja cukraus kiekis kraujyje. Tiems, kurie kovoja su tokiomis problemomis, padėti gali natūrali medicina. Kaip ir kalbant apie daugelį kitų ligų, taip ir diabeto simptomus mažinti gali padėti natūralūs būdai, savotiški vaistai, tam tikri receptai, kurie padeda sumažinti cukraus kiekį ir leidžia ligoniui gyventi pilnavertį gyvenimą. Kaip ir visada, taip ir šiuo atveju, jei nutarsite gydytis natūraliomis priemonėmis, pirmiausia turėtumėte atsisakyti žalingų įpročių. Tuomet natūralūs gydymo metodai nebus bevaisiai ir galės greičiau Jums padėti. Norint iš tiesų veiksmingai kovoti su diabetu, reikia tinkamai maitintis, į savo kasdieninį valgiaraštį įtraukti daugiau vaisių, pieno produktų ir riešutų.
Kokie vaistiniai augalai gelbsti kovojant su diabetu ir gali padėti jį įveikti?
Žmonėms, sergantiems diabetu, žolelių mediciną propaguojantys daktarai siūlo išbandyti tokius vaistinius augalus, kaip drebulės žievę, jonažoles, gysločius, varnalėšos, alyvų pumpurai, graikinių riešutų medžių lapai, mėlynes, braškes, beržų lapai, juoduosius serbentus, gervuoges, spanguolės, dobilai. Kiekvieno iš šių augalų vartojimas skiriasi ir yra normuotas, todėl nepulkite visko valgyti saujomis, ar darytis įvairiausias arbatas. Prieš tai turite pasikonsultuoti su atitinkamos srities specialistu, kuris parinks Jums tuos augalus, kurie Jūsų konkrečiu atveju galės padėti daugiausiai ir nesukels nepageidautinų simptomų.
Produktai, kuriuos turėtų vartoti žmonės, sergantys diabetu
Natūralią mediciną propaguojantys gydytojai, diabetu sergantiems žmonėms rekomenduoja ramia sąžine valgyti kopūstus, gervuoges, kukurūzų duoną, agurkus, mažiau saldžius obuolius bei kriaušes, taip pat vartoti spanguoles, petražolės, burokėlius (jie gerina ir kraują), pupeles, svogūnus, ridikus, salotas, citrusinius vaisius, špinatus, šermukšnių uogas, mėlynes, graikinius riešutus ir nedidelio riebumo pieno produktus.
Be abejo, rekomenduojama tiek vaisius, tiek ir daržoves valgyti tik šviežius, nes tikriausiai niekam nebus naujiena, jog žaliuose, šviežiuose produktuose naudingųjų medžiagų yra gerokai daugiau, nei konservuotuose, keptuose, ar virtuose. Tokia „šviežumo“ taisyklė galioja ir kitiems produktams. Kaip pavyzdys - gaminant grūdų košę, ji turėtų būti gaminama užpilant verdančiu vandeniu, tačiau ne verdant, ko pasekoje iš košės „pabėgs“ daug mažiau naudingų ir reikalingų medžiagų.
Receptai, kurie padės sumažinti cukraus kiekį kraujyje
Pirmas receptas: Susmulkinkite dobilų žiedus ir lapus, užpilkite juos įprasta stikline verdančio vandens. Palaukite 3, rekomenduotina 4 valandas ir gerkite po trečdalį stiklinės tris kartus per dieną, likus maždaug pusei valandos iki valgymo. Visiškai tokiu pačiu būdu galima ruošti antpilą ir iš beržo žievės, dilgėlių, jonažolių, mėlynių lapų ir t.t.
Antras receptas: Pasigaminkite svogūnų sulčių: sutarkuokite, arba susmulkinkite svogūną ir užpilkite jį stikline maloniai šilto, arba kambario temperatūros vandeniu. Viską paruošus, palaikykite skystį ne mažiau, kaip dvi valandas ir tuomet gerkite po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną, likus apie 30 minučių iki valgymo. Nėra skanu, bet veiksminga.
Trečias receptas: Vienodais kiekiais sumaišykite artišokų, kopūstų, bulvių ir raudonųjų burokėlių sultis. Maždaug po trečdalį stiklinės šių sulčių gerkite du kartus per dieną. Rekomenduotina pusę valandos prieš pusryčius ir pusę valandos prieš vakarienę.
Ketvirtas receptas: Įprastą rytinę kavą pakeiskite ganėtinai skania, aromatinga arbata su cikorijos šaknimis. Jei norite, kad arbata turėtų dar daugiau gydomųjų savybių, įberkite į ją jonažolių, juodųjų serbentų lapų, dobilų, liepžiedžių, spanguolių, ar braškių lapų.
Nepamirškite, kad stengiatės sumažinti cukraus kiekį kraujyje, tad mūsų pateiktų receptų jokiu būdu nebandykite pagardinti cukrumi. Sėkmės gydantis!
UAB “Euro Press Service”
Visos teisės saugomos v2. © 2013 europlius.com Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką sutikimą. Sprendimas Onefuzz |
Mus rasite: |