Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaŠeima

Teisininko konsultacijos skyrybų klausimu

13/08/2013

Taip pat skaitykite

Velykos – gražiausia pavasario šventė Londono gyvūnėlių šou 2013 Kodėl vaikams būtina žaisti? Ką byloja spalvos vaiko piešiniuose?

EuroPlius redakciją vis dažniau pasiekia įvairaus pobūdžio laiškai. Vieni skaitytojai dėkoja už įdomius straipsnius, kiti klausia kur kreiptis pagalbos ištikus konfliktui darbe. Tačiau visai neseniai mus pasiekė keletas įdomių ir šokiruojančių laiškų. Žmonės, kuriems ištiko bėda, nežino kur kreiptis teisinės pagalbos svečioje šalyje. Negalime likti abejingi tautiečių likimui, tad laiškų istorijomis pasidalinome su vienais geriausių juridines ir teisines paslaugas teikiančiais atstovais Lietuvoje. Ne paslaptis, svečioje šalyje dažnai bijome kreiptis pagalbos, tad kai ištinka rimta bėda- vis labiau pasitikime tėvynėje esančiais specialistais.

Neabejojame, jog sprendimą atliksite viską atidžiai apsvarstę ir pasvėrę. Tačiau mes jaučiame pareigą pasidalinti EuroPlius skiatytojus ištikusiomis bėdomis bei pateikti keletą sprendimo būdų.

Viena skaitytoja mums atsiuntė tokią istoriją:

„Keletą metų gyvenome santuokoje ir susilaukėme dviejų nuostabių vaikų. D.Britanijoje pragyvenę penkerius metus, kartu su visa šeima nusprendėme išvykti gyventi į Lietuvą. D.Britanijoje palikau savo verslą, geriausius draugus, įprastą rutiną. Lietuvoje, labai laimingai, su šeima pragyvenome ketverius metus.

Vieną darganą rudens vakarą grįžusi namo, radau miegančius vaikus ir niekaip negalėjau rasti nei vieno vyrui priklausančio daikto. Akys užkliuvo tik už jo rašyto raštelio. Mano vyras paliko šeimą ir išėjo gyventi su kita moterimi.

Mėnesio laikotarpyje, nusprendžiau kartu su vaikais sugrįžti į D.Britaniją. Tuo metu vyras davė tik žodinį sutikimą. Kaip vėliau paaiškėjo, šoko ištikta, dar blaiviai nemasčiau ir suklydau.

Nepraėjus nei šešiems mėnesiams, vyras, būdamas Lietuvoje, advokatų pagalba padavė mane į teismą, kaltindamas vaikų pagrobimu. Ramiai gyvenau tol, kol vieną naktį į mano duris nepasibeldė policijos pareigūnai.  nakties pareigūnai reikalavo atiduoti mano ir vaikų asmens dokumentus.

Absurdiškiausia paaiškėjo jau kitą dieną- vyrui (kuris dirba Lietuvoje) D.Britanijoje buvo suteiktos nemokamos advokato paslaugos. Tuo tarpu, man apie tai beliko tik pasvajoti,- anot teisėjų- aš čia turiu savo verslą.

Esu visiškai pasimetusi, nenumanau kokių veiksmų imtis, ir juo labiau- kurios šalies advokatų paslaugomis pasikliauti“.

EuroPlius susisiekė su profesionalių teisininkų kompanija „Algos inspekcija“. Štai kaip jie pakomentavo mūsų skaitytojos laišką bei ką patarė visiems, atsidūrusiems panašioje situacijoje:

 „Išvykstant iš Lietuvos, tėvo, nevykstančio kartu su vaikais, sutikimas yra privalomas. Pačiame sutikime reikia nurodyti, kokia tvarka vaikas bendraus ir kaip tėvas, nevykstantis kartu su vaiku, įgyvendins savo teisę ir pareigą dalyvaujant vaiko auklėjime. Rekomenduotina, kad sutikimas būtų ne tik rašytinės formos, bet ir patvirtintas notaro. Siekiant išspręsti šią susidariusią skaitytojos situaciją ir įrodyti, kad motina vaikų negrobė ir, kad susitarimas tarp tėvų buvo tik žodinis galime rekomenduoti keletą veiksmų. Šiuo atveju motina turėtų įrodinėti teisme, kad iš tikrųjų tėvas neprieštaravo ir sutiko, kad vaikai išvažiuotų nuolatinai gyventi į D.Britaniją. Tai galėtų būtų artimųjų parodymai, abiejų tėvų susirašinėjimai, vaikų paaiškinimai. Dar viena svarbi aplinkybė- tai, kad tėvas žinojo apie vaikų išvažiavimą, tačiau pusę metų niekur nesikreipė. Kita svarbi aplinkybė galėtų būti ta, kad tėvas gyvena su kita moterimi, o tuo tarpu vaikams būnant Lietuvoje, su jais nebendravo ir nesirūpino. Taip pat siūlytina atsakingoms užsienio valstybių institucijoms pateikti dokumentus, įrodančius, kad vaikų tėvas yra informuotas apie vaikų gyvenamąją vietą užsienio valstybėje.

Taip pat motina turėtų įrodyti, kad šiuo metu su ja vaikams yra gyventi geriau tiek finansine, tiek ir kitomis prasmėmis. Tuo tarpu vaikų grąžinimas tėvui galėtų padaryti psichologinę žalą. Teismas atsigręš ir į abiejų tėvų darbo pobūdį, darbo laiką, materialinę abiejų tėvų būklę. Darbo pobūdis ir laikas objektyviai nulemia tėvų galimybes dalyvaujant vaiko auklėjime, todėl būtina nustatyti, ar jis yra pastovus ar nepastovus, tėvai dirba dienomis ar nakties metu, kiek laiko kiekvienas iš tėvų galės skirti vaikui.

Atsižvelgiant į tai, kad kilęs tarptautinis ginčas ir yra susijęs su vaikų interesais, kuriuos teisinė sistema ypatingai saugo, motinai turėti advokatą Lietuvoje nėra būtina, tačiau tikrai patartina. Advokatas Lietuvoje patartinas ir dėl skyrybų, kadangi pagal Europos Tarybos Reglamentą, būtent Lietuvos teismai turės jurisdikciją sprendžiant skyrybų klausimą šiuo atveju.

Neabejotina, jog teismo metu gali kilti daug ginčų, tačiau visuomet patartina sukoncentruoti dėmesį į tikslą- atgauti vaikus bei taikiai išsiskirti. Visuomet patariame klientams, jog nesiektų buvusių partnerių kaltinti vis naujais kaltinimais ir susitelktų į svarbiausius bylos aspektus. Šiuo konkrečiu atveju, moteriai patariama sutelkti visą dėmesį įrodant, jog vyras davė žodinį sutikimą išvežti vaikus į D.Britaniją.

Iš pateiktų aplinkybių galima tik abstrakčiai vertinti situaciją, konkretesnius atsakymus galima pateikti tik turint daugiau informacijos. Visgi, siekiant greičiau išspręsti ginčą, manytina, kad geriausias sprendimas būtų motinai grįžti su vaikais į Lietuvą ir situaciją išspręsti skyrybų proceso metu.“

Nuoširdžiai dėkojame teisinių paslaugų specialistams ir tikimės, jog jų atsakymas padės mūsų skaitytojai toliau siekiant atgauti vaikų globą bei taikiai nutraukti santuoką.

Jei ir Jūs susidūrėte su panašia situacija ir nežinote, kur galite kreiptis, susisiekite su mumis. Mes rasime specialistus, galinčius Jums padėti bet kokiu rūpimu klausimu.