Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

"Pagrobtos" "Femen" aktyvistės naktį praleido policijos areštinėje, praneša grupė

29/07/2013

Taip pat skaitykite

Mirė amerikiečių rašytojas Tomas Clancy Britų karalienės priimta Malala nesulaikė kikenimo, princui Philipui pajuokavus Argentinos prezidentė mėnesį ilsėsis dėl kraujo išsiliejimo smegenų dangaluose Lady Gaga koncerto Sankt Peterburge organizatoriai nubausti už "homoseksualumo propagavimą"

Kijevas, liepos 28 d. (AFP-BNS). Fotografas ir trys feministinio judėjimo "Femen", kuris garsėja protestais apnuoginant krūtis, narės per naktį buvo neteisėtai laikomos policijos areštinėje - po to, kai jas per Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą Ukrainoje pagrobė nežinomi užpuolikai, sekmadienį paskelbė grupė.

Policija paneigė, kad tas ketvertas šeštadienio dieną buvo sučiuptas Ukranos sostinės Kijevo gatvėse.

Policijos atstovas sakė, kad tie asmenys buvo sulaikyti, kai iki pusės nuogos moterys su ant kūnų užrašytais šūkiais pažeidė tvarką pozuodamos fotografui viešoje vietoje.

Šioms ukrainiečių aktyvistėms dabar gresia kaltinimai smulkiu chuliganizmu, o fotografas yra kaltinamas policijos nurodymų nepaisymu.

Visi keturi sulaikytieji, kuriems gresia bauda ir iki 15 parų kalėjime, sekmadienį buvo nuvežti į teismo posėdį už uždarų durų.

"Femen" paskelbė, kad Oksana Šačko, Oleksandra Ševčenko, Jana Ždanova ir Dmitrijus Kostiukovas buvo sumušti, įgrūsti į automobilį ir išvežti nežinomų vyrų, prieš planuotą protestą dėl V.Putino vizito.

V.Putiną ir Rusijos ortodoksų patriarchą Kirilą, kuris atlydėjo jį į Ukrainą, "Femen" vadina "demokratijos ir laisvės priešais" ir praeityje rengė protesto akcijas prieš juos abu.

"Femen" teisininkas Jaroslavas Jacenka sakė, kad tos trys aktyvistės ir fotografas buvo nuvežti į policijos nuovadą iš gatvės ir turėjo praleisti naktį areštinėje.

Pasak jo, D.Kostiukovas ir O.Šačko buvo taip smarkiai sumušti, kad trumpam atsidūrė ligoninėje.

"Dmitrijui buvo spirta, jis patyrė galvos sužeidimą", - sakė jis. D.Kostiukovas, kuris anksčiau dirbo AFP fotografu, turi Rusijos pasą.

Pasak J.Jacenkos, ketvertas per naktį areštinėje buvo laikomas neteisėtai.

Viena "Femen" aktyvistė, kuri matė jų užpuolimą iš savo buto lango, sakė, kad jie ėjo iš daugiabučio, kai juos užpuolė penki ar šeši vyrai.

"Jie vilkėjo civilius drabužius", - pasakojo Jevhenija Kraizman.

Anksčiau šeštadienį buvo užpulta grupės lyderė Ana Hutsol, kuri sakė, kad tai tikriausiai buvo Ukrainos specialiųjų tarnybų perspėjimas nerengti jokių protestų per V.Putino dviejų dienų vizitą.

V.Putinas šeštadienį drauge su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi dalyvavo politiškai opiose iškilmėse 1025-osioms krikščionybės atėjimo į Rusiją ir Ukrainą metinėms paminėti.

Šeštadienį ryte A.Hutsol jos daugiabutyje į veidą smogė nepažįstamas vyras, kuris pačiupo jos šunį ir nubėgo.

Dingus minėtiems aktyvistams, šeštadienį vakare A.Hutsol vėl užpuolė nepažįstamasis, kuris, pasak jos, kavinėje smogė jai į veidą ir pabėgo pasičiupęs jos užrašų knygelę.

Trečiadienį buvo žiauriai sumuštas vienas pagrindinių "Femen" aktyvistų vyrų Viktoras Sviatskijus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS