Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Prieštaringai vertinamos kanapės: B. Obama teigimu - tai mažesnė žala nei sukeliama alkoholio

20/01/2014

Taip pat skaitykite

Švedijos princesė Madeleine teka už Niujorko bankininko Snowdenas nesikreipė dėl Rusijos pilietybės, sako šaltinis 64 metų amerikietė pateko į istoriją nuplaukusi iš Kubos į Floridą Japonijos policija išardė apkūnių prostitučių tinklą

JAV prezidentas Barackas Obama „The New Yorker“ išsakė nuomonę, kad marihuanos rūkymas nėra nė kiek pavojingiau nei alkoholinių gėrimų vartojimas. Anot prezidento - marihuana netgi padaro mažiau žalos.

Šio mėnesio pradžioje Prancūzijoje pirmą kartą įregistruoti vaistai iš kanapių – receptinis Britų kompanijos „GW Pharmaceuticals“ gaminamas „Sativex“ burnos purškalas išsėtinės sklerozės simptomų gydymui. Šis preparatas jau yra įregistruotas keliose Europos valstybėse. 

Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo šio mėnesio pradžioje taip pat paskelbė leisiantis naudoti marihuaną gydymo tikslams, o ši valstija tapo 21-ąja, žengusia tokį žingsnį JAV.

Sciencenordic.com pranešė, kad Danijos mokslininkų tyrimai parodė, kad kanapės gali sumažinti pykinimo skausmus, kovoti su spazmais ar  naikinti vėžines ląsteles. Kopenhagos universiteto Vaistų kūrimo ir farmakologijos instituto profesorius Haraldas S. Hansenas teigia, kad kanapės turi 60 kanabinoidų – chemikalų, kurie veikia smegenis patekę į kraujotaką. Profesorius atliko tyrimą, kuriame bandoma įrodyti kanapių poveikį tokioms ligoms kaip sklerozė, epilepsija, Parkinsono, Alzhaimerio ir virškinamojo trakto ligos. Tačiau pasak jo, tyrimai apie teigiamą kanapių poveikį retai kada palieka mokslines laboratorijas ir pasiekia mokslinius žurnalus, nes farmacijos industrija jas naudoti vengia. Kanapės turi euforinį poveikį, todėl gerokai sunkiau gauti leidimą vaistams iš jų gaminti.

Marihuana, gaminama iš džiovintų kanapių žiedų bei lapų, yra dažniausiai vartojama nelegali svaiginamoji medžiaga pasaulyje. Tyrimais nustatyta, kad marihuanos ir hašišo vartojimas labiausiai kenkia trumpalaikei atminčiai ir mokymosi procesui. Kanapės taip pat žudo ir imuninės sistemos ląsteles.

 

Parengta paal užsienio spaudą.

EuroPlius.com

Nuotrauka: morguefile.com