Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiÅ¡kos naujienos

Katalikų maištininkas Kuengas galvoja apie savižudybę su pagalba

06/10/2013

Taip pat skaitykite

Vokiečių meilės tvarkai šaknys glūdi chaotiškoje istorijoje Dešimt įdomių faktų apie sporto rėmimą Honkongo aukcione retas fotoaparatas "Leica" parduotas už 620 tūkst. dolerių PayPal vyrui pervedė $92 233 720 368 547 800

Paryžius, spalio 5 d. ("Reuters"-BNS). Garsiausias katalikų teologas maištininkas Hansas Kuengas (Hansas Kiungas) svarsto galimybÄ™ užbaigti iššÅ«kių Vatikanui kupinÄ… savo gyvenimÄ… galutiniu nesutikimo aktu - savižudybe su pagalba.

H.Kuengas, kuriam dabar - 85-eri ir kuris serga Parkinsono liga, paskutiniame savo memuarų tome rašo, jog žmonÄ—s turi teisÄ™ savanoriškai "atiduoti" savo gyvybÄ™ Dievui, jeigu tolesnis gyvenimas dÄ—l ligos, skausmo ar silpnaprotystÄ—s tampa nebepakeliamas.

Katalikų Bažnyčia atmeta savižudybÄ™ su pagalba, kuri yra leidžiama H.Kuengo gimtojoje Šveicarijoje, taip pat - Belgijoje, Nyderlanduose, Liuksemburge ir keturiose Amerikos valstijose.

"Nenoriu toliau gyventi kaip savo paties šešÄ—lis, - aiškina kunigas šiÄ… savaitÄ™ išleistoje knygoje. - Taip pat nenoriu bÅ«ti išsiųstas į senelių namus ... Jei turiu sprÄ™sti pats, prašom laikytis mano noro".

H.Kuengas Katalikų Bažnyčios reformÄ… propagavo nuo pat 1962-1965 metais vykusio jos Vatikano II Susirinkimo, kurio metu buvo jaunas patarÄ—jas ir ragino decentralizuoti BažnyčiÄ…, leisti kunigams tuoktis ir sutikti su dirbtinÄ—mis gimstamumo kontrolÄ—s priemonÄ—mis. Susirinkimas šių idÄ—jų nepriÄ—mÄ—.

Iš H.Kuengo, kuris nuo 1960 metų yra Vokietijos Tiubingeno universiteto profesorius, Vatikanas 1979-aisiais atÄ—mÄ— licencijÄ… dÄ—styti katalikiškÄ… teologijÄ… - po to, kai jis suabejojo popiežiaus neklaidingumo doktrina ir ignoravo Vatikano spaudimÄ… to išsižadÄ—ti.

Universitetas reagavo padarydamas jį ekumeninÄ—s teologijos profesoriumi. Dirbdamas šiame poste jis parašÄ— dešimtis knygų, tarp jų - bestselerių, ir daugybÄ™ straipsnių.

Trečiame ir paskutiniame savo memuarų vokiečių kalba "Išgyventas žmogiškumas" (Erlebte Menschlichkeit) tome H.Kuengas rašo, kad staigi mirtis jam tiktų, nes tokiu atvejų jis neturÄ—tų sprÄ™sti dÄ—l savo gyvybÄ—s atÄ—mimo.

Tačiau jei sprÄ™sti vis dÄ—lto tektų, jis sakÄ— nenorintis vykti į kokį nors "liÅ«dnÄ… ir niÅ«rų" savižudybių su pagalba centrÄ… ir veikiau norÄ—tų bÅ«ti apsuptas artimiausių kolegų savo namuose Tiubingene ar gimtajame Šveicarijos mieste ZurzÄ—je.

"Joks asmuo nÄ—ra įpareigotas kentÄ—ti nepakeliamų kančių kaip kažko, kÄ… siunčia Dievas, - rašo jis. - ŽmonÄ—s patys gali tai nusprÄ™sti ir joks kunigas, gydytojas ar teisÄ—jas negali jų sustabdyti".

Tokia laisvai pasirinkta mirtis yra ne žmogžudystė, įrodinėja jis, o "gyvybės atidavimas" arba "gyvybės grąžinimas į Kūrėjo rankas".

H.Kuengas, kuris atvirai rašo apie savo parkinsonizmÄ… ir kitas medicinines senatvÄ—s problemas, sako, kad tokia mirtis suderinama su jo krikšÄionišku tikÄ—jimu, nes jis mano, kad ji veda į JÄ—zaus pažadÄ—tÄ… amžinÄ…jį gyvenimÄ….

Velionio popiežiaus Jono Pauliaus II viešÄ… kovÄ… su parkinsonizmu ir tyliÄ… ta pačia liga sergančio boksininko Muhammedo Ali (Muhamedo Alio) kančiÄ… jis pateikÄ— kaip pavyzdžius, kuriais nenori sekti.

"Kiek dar mano gyvenimÄ… bus galima gyventi oriai?", - klausia H.Kuengas, kuris sako, kad vis dar kasdien plaukioja, bet praranda regÄ—jimÄ… ir gebÄ—jimÄ… ranka, kaip įpratÄ™s, rašyti knygas.

"Mokslininkas, kuris nebegali skaityti ir rašyti, - kas toliau?", - klausia jis.

H.Kuengas, kuris popiežiaujant dabar emeritui Benediktui XVI ne kartÄ… jį kritikavo, popiežių Pranciškų vadina "vilties spinduliu". Jis atskleidÄ—, kad naujasis pontifikas atsiuntÄ— jam ranka rašytÄ… laiškÄ…, kuriame dÄ—koja už knygas, atsiųstas H.Kuengo po jo išrinkimo popiežiumi šių metų kovÄ….

 

Naujienų agentÅ«ros BNS informacijÄ… atgaminti visuomenÄ—s informavimo priemonÄ—se bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.l