Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAutomoto sportas

Keturių žiedų istorija

09/05/2013

Taip pat skaitykite

„Range Rover Sport“ debiutavo Niujorke S.Vettelis nepanikuoja dėl prarastos pergalės „Volvo Trucks“ bendradarbiaus su „Shell“ Automobilių pardavimai JAV gegužę padidėjo 8,2 proc.

Tikriausiai daugelis pastebite, kad bene visos kompanijos, gaminančios automobilius, dalyvauja ir sporte. Taip pat, tikriausiai pastebite, kad automobiliai, skirti sportui, smarkiai skiriasi nuo tų, kurie pardavinėjami įprastai, t.y. nuo serijinių modelių ir, gana retai pasitaiko, kad sportiniai variantai turėtų ką nors bendro su gatvėms skirtais „bolidais“. Bet, vienas automobilių gamintojas išsiskiria iš kitų. Taip, kalbame apie „Audi“! Nors ši kompanija ir yra didžiulės „VAG“ grupės dalis, tačiau nuolatos visus stebina savo sugebėjimu labai operatyviai technologijas, skirtas sportui, pritaikyti savo serijiniams automobilių modeliams.

 Apie „Audi“ girdėti jau buvo galima ir apie 1909 metus, tačiau koncernas veiklą auto sporte pradėjo tik 1932-aisiais. Tuo metu iš keturių įmonių buvo suformuota grupė, pasivadinusi „Auto Union“. Būtent tada ir atsirado keturių žiedų logotipas, kuris iki šių dienų puošia kiekvieną „Audi“ automobilį. Istorija prasideda nuo 1933-iųjų, kai tais metais keturi kompanijonai nusprendė mesti iššūkį „Mercedes-Benz“, sudalyvaudami „Grand Prix“ varžybose. Pabrėžti galima tai, kad ir vieno, ir kito gamintojo automobiliai neretai būdavo vadinami „sidabrinių strėlių“ vardu.

„Auto Union“ automobiliai pasižymėjo pavydėtinai didele galia, o ypač šešiolika cilindrų turėjęs modelis „Type C“. Neįprastai didelė galia reiškė vieną - nenuspėjamą valdymą. Vos keletas to meto vairuotojų sugebėjo valdyti itin galingas mašinas, o visus kitus dažniausiai valdė mašinos, trumpai tariant, jos važiavo ten  ir taip, kaip pačios norėjo. Žmonės, gebantys kontroliuoti tuometinius monstrus daugeliui gerbėjų atrodė tarsi super herojai. Gaila, nesmagu, bet Antrasis pasaulinis karas nutraukė to meto gerąja prasme bauginančių bolidų viešpatavimą. Neveltui yra sakoma: „Visi geri dalykai baigiasi.“. Karo metu „Auto Union“ buvo tiesiogine to žodžio prasme nušluota nuo žemės paviršiaus. Po karo kompanija buvo atkurta, tačiau ji sunkiai kvėpavo iki kol ją įsigijo buvę konkurentai - „Mercedes-Benz“, kurie gamyklą vos po kelių metų pardavė dabartiniams savininkams.

Gamintojo pastangų rezultatų teko palaukti. Jie pasirodė 1980 metais, kai Ženevos automobilių parodoje buvo pristatyta visus sužavėjusi, o dabar jau ir legendinė „Audi Quattro“. Šiek tiek patobulintas ir, ralio reikalavimams atitikti pritaikytas bolidas laimėjo 1982 ir 1984 metų „WRC“ čempionatus. Atkeliavus devintajam dešimtmečiui, ralio etapus valdė „Group B“ bolidai, o šlovės viršūnėje skrajoje būtent „Audi“. Negana to, šis automobilis pasauliui parodė visų varančiųjų ratų sistemos privalumus, o beveik identiška ralio mašinai sistema buvo montuojame ir daugelyje įprastam naudojimui skirtų modelių.

Kai „Group B“ klasė buvo panaikinta, „Audi“ keliai atsigręžė žiedinių lenktynių link. Jau 1988 metais gamyklinė komanda startavo „DTM“ ir „Trans-AM“ čempionatuose. Didesnių pergalių vokiečiams pasiekti nepavyko iki 1999 metų, kai išaušo „Le Mano“ lenktynių diena. Nors tikrų tikriausias begalinės ištvermės reikalaujančias varžybas tą kartą ir laimėjo „Toyota“, tačiau visi stebėjosi, kaip gi naujieji dalyviai, tai būtent „Audi“, sugebėjo užimti trečią vietą. Sekančiais metais jiems jau nebebuvo lygių ir pergalių skonį „Audi“ ragauja iki šiol. Inžinieriai tam, kad pasiekti pergalių, nuolatos naudoja pažangiausias visų varančiųjų ratų bei variklių technologijas, pastoviai stengiasi jas patobulinti dar ir dar, o artimiausiu metu žada, kad visa tai pasieks ir serijinius modelius.

„Audi“ filosofiją galima apibūdinti taip: lenktynėse ištobulintos technologijos turi būti prieinamos kiekvienam. Tokiam teiginiui pritaria ir „VAG“ grupės auto sporto padalinio vadovas, kuris paklaustas apie mintis sudalyvauti „Formula-1“ varžybose tiesiai šviesiai išrėžė, jog šis sportas yra pilstymas iš tuščio į kiaurą, o „Audi“ bolidas „Le Mano“ lenktynėse nuvažiuoja daug daugiau negu „F1“ bolidas per visą sezoną. Tokia trumpa „Audi“ istorija. Apibendrinus, galima pasakyti, kad vokiečius vilioja tokios lenktynės, kurios reikalauja ištvermės, ypatingai kokybiškos technikos, patikimų technologijų ir trunka kuo ilgiau. Būtent tada „keturi žiedai“ parodo savo sugebėjimus ir priverčia visus stebėtis kartais sunkiai įtikimais pasiekimais.

Ramūnas Preikšas UAB „Euro Press Service“