Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Popiežius emeritas Benediktas XVI laiške ateistui neigia dangstęs lytiniu išnaudojimu kaltinamus kunigus

25/09/2013

Taip pat skaitykite

24 dolerių investiciją į virtualią valiutą užmiršęs norvegas už susikaupusią sumą nusipirko butą Victoria Beckham tapo madų žurnalo "Paris Vogue" kalėdinio numerio redaktore Ispanijos dailininkė uždirbs iš nevykusiai restauruoto Kristaus atvaizdo Girtas kanadietis perplaukė upę ir pateko į Jungtines Valstijas

Vatikanas, rugsėjo 25 d. (AP-BNS). Septyni mėnesiai po to, kai atsisakė popiežiavimo, pontifikas emeritas Benediktas XVI antradienį nutraukė savo paties tada pasirinktą tylą ir paskelbė laišką vienam garsiausių Italijos ateistų, kuriame neigia, kad dangstė lytiniu išnaudojimu kaltinamus kunigus, ir kreipdamasis į netikinčiuosius gina krikščionybę.

Tai pirmasis darbas, kurį Benediktas paskelbia po pasitraukimo, ir apskritai pirmas jo paneigimas, kad jis yra asmeniškai atsakingas už sekso skandalą.

Tačiau laikraštyje "La Repubblica" paskelbtas jo laiškas dar nuostabesnis yra tuo, kad pasirodė vos dvi savaitės po to, kai popiežius Pranciškus parašė panašų laišką šio laikraščio redaktoriui ateistui.

Vatikano atstovas Federico Lombardi (Federikas Lombardis) sakė, kad šių laiškų pasirodymas kone vienu metu yra tik atsitiktinumas. Tačiau jie rodo, kad abu šie baltai vilkintys vyrai, kurių rezidencijas Vatikane skiria tik sodai, vienodai galvoja dėl tokio dialogo būtinybės ir galbūt net bendradarbiauja dėl jo.

Benediktas savo laišką parašė italų ateistui ir matematikui Piergiorgio Odifreddi (Pjerdžordžui Odifredžiui), kuris 2011 metais parašė knygą "Brangus popiežiau, rašau jums" (Caro Papa, ti scrivo).

Ta knyga buvo P.Odifreddi reakcija į Benedikcto XVI "Įvadą į krikščionybę" (Einfuehrung in das Christentum) - 1968 metais pasirodžiusį turbūt labiausiai žinomą jo darbą.

Savo knygoje P.Odifreddi išdėsto virtinę poleminių argumentų apie katalikų tikėjimą, tarp kurių pateikia ir Bažnyčią įtraukusį lytinio išnaudojimo skandalą.

Beveik ketvirtį amžiaus buvęs kardinolas Josephas Ratzingeris (Jozefas Racingeris) vadovavo Vatikano Tikėjimo mokymo kongregacijai, kuri yra atsakingas už lytinio išnaudojimo atvejų sprendimą.

Jis buvo prefektas, kai tas skandalas pirmą kartą sprogo - 2002 metais Jungtinėse Valstijose - ir jau popiežius, kai skandalas 2010-aisiais įgavo pasaulinį mastą - su pranešimais apie tūkstančius aukų Europoje ir kitur, apie vyskupus, kurie dangstė kunigus pedofilus, ir Vatikano pareigūnus, kurie pro pirštus žiūrėjo į šiuos nusikaltimus, o kai kuriais atvejais ir aktyviai trukdė vyskupams, bandžiusiems pranešti apie pedofilus policijai.

Savo laiške Benediktas neigia asmeninę atsakomybę. "Niekada nebandžiau dangstyti tokių dalykų", - rašo jis.

"Tai, kad blogio galia taip toli prasiskverbė į vidinį tikėjimo pasaulį, yra kančia, kurią privalome kęsti, tačiau tuo pačiu metu privalome daryti viską, kad tai nepasikartotų", - rašė jis laiške "La Repubblica". -

"Nepaguodžia ir žinojimas, kad, kaip rodo tyrimai, kunigų, kurie vykdo tokius nusikaltimus, procentas nėra nė kiek didesnis už kitų panašių profesijų procentą. Kad ir kaip būtų, nereikėtų šio nukrypimo pateikti taip, tarsi tai būtų kažkas, kas būdinga katalikybei", - sakoma laiške.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt