Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaIstorija

Tuskulėnų memorialiniame komplekse bus pristatytas dokumentinis filmas „Afganų sindromas“

18/03/2013

Taip pat skaitykite

Odontologijos istorija Liepos 15d - Žalgirio mūšio diena! Egipte aptikta daugiau kaip 3 tūkst. metų senumo piramidė Valentino dienos istorija

2013 m. kovo 20 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyks režisieriaus Juozo Koreivos dokumentinio filmo „Afganų sindromas“ pristatymas.

Trisdešimties minučių filme stengiamasi subtiliai atskleisti Lietuvos piliečių, 1979–1989 metais dalyvavusių Sovietų Sąjungos–Afganistano kare, psichologinę būseną. Pasak filmo režisieriaus Juozo Koreivos, nors karas jau seniai pasibaigė, jo pasekmės giliai slypi karo dalyvių pasąmonėje: vieni vis dar kariauja sapnuose, kiti prisitaikė, treti – tyliai išėjo.

Filmo herojai – stiprūs žmonės, kurie, nepaisydami skirtingų tautybių, susivieniję į Afganistano karo kraujo broliją, siekia kartu įveikti karo sukelto potrauminio streso sindromą. Niekieno neįpareigoti jie rūpinasi savo likimo broliais, gyvaisiais šio karo dalyviais, ir daro viską, kad nebūtų užmiršti žuvusieji. Šitaip bus, kol Anapus išeis paskutinis šio karo dalyvis, išsilaisvindamas iš savo sindromo.

Filmo pristatyme dalyvaus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, filmo autorius Juozas Koreiva, paminklo žuvusiems Afganistano kare autorius Antanas Kmieliauskas, Vilniaus karo Afganistane veteranų sąjungos pirmininkas Dalius Didika ir šios sąjungos narys Vytas Lukšys, kurie pasidalins savo atsiminimais ir įspūdžiais iš praeities įvykių tolimoje ir atšiaurioje Afganistano žemėje.

Sovietų Sąjungos intervencija į Afganistaną tęsėsi nuo 1979 m. gruodžio 27 d. iki 1989 m. vasario 15 d. Iš Lietuvos Afganistane tarnavo apie 5000 šauktinių, žuvo 96 jaunuoliai, 98 tapo neįgaliais. Visi jie buvo kariai, ne savo noru priversti ginti svetimus, nieko bendro su jų Tėvyne neturėjusius interesus.

Režisierius ir filmo prodiuseris Juozas Koreiva – taip pat Afganistano karo dalyvis. Grįžęs baigė solinio dainavimo specialybę tuometinėje Lietuvos konservatorijoje, studijavo aukštuosiuose scenaristų ir režisierių kursuose Maskvoje. Jam dėstė pripažinti meistrai Andrejus Gerasimovas, Andrejus Dobrovolskis, Tonino Guerra, Kšyštofas Zanussis, Nikita Michalkovas, Andrejus Končialovskis ir daugelis kitų. Dokumentinis filmas „Afganų sindromas“ – jo debiutas kine.

bns.lt