Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaVirtuvė

Lietuviškas skonis „Taste of London“ mugėje

11/07/2013

Taip pat skaitykite

Kulinarinė kelionė Maroke: dar kartą apie tadžiną Neįmenamoji „Napoleono“ torto kilmės istorija Kaip nepersivalgyti per šventes? Ruošiame žuvį

Jungtinės Karalystės sostinė Londonas birželio 20-23d ir vėl pakvipo gardžiausiais maisto bei gėrimų kvapais. Londono miesto centre vykstantis festivalis Taste of London, šiemet minintis jau dešimtąsias metines, pramogomis, išskirtiniu maisto ir gėrimų asortimentu spėjo išgarsėti visame pasaulyje. Maisto ir gėrimų gurmanai būtent čia kasmet atvyksta paskanauti Michelin žvaigždėmis įvertintų restoranų virtuvių šefų šedevrų.

Taste of London – tai  kasmetinis renginys, vykstantis didžiajame Regent Park. Ne tik D.Britanijos, bet ir viso pasaulio virtuvės turi unikalią galimybę pristatyti savo produkciją bei maisto gaminius gausiai auditorijai. Vos per kelias dienas renginyje apsilanko kelios dešimtys tūkstančių žmonių.

Šiemet nuo festivalio dalyvių neatsiliko ir lietuviai, kurie pirmą kartą šalies virtuvę pristatė visiems dalyvavusiems. Kasmetinio festivalio Taste of London svečiai galėjo paragauti ir lietuviškų produktų, gėrimų bei pažinti lietuviškąją kultūrą.

Lietuvai atstovavo daugiau nei dešimt lietuviškų įmonių, kurios sėkmingai savo veiklą D.Britanijoje vykdo jau keletą metų. Lietuviškąją kultūrą bei maisto produktus renginio dalyviai galėjo išvysti ir paragauti dideliame lietuviškajame pavilijone Taste of Lithuania, kuris buvo visai šalia pagrindinio įėjimo.

Lietuvos atstovai džiūgavo pirmuoju bandymu- neliko abejingų paragauti bei įsigyti lietuviškuosius sūrius, duonos, rūkytos mėsos gaminius bei šokolado gardėsius.

Maisto gurmanai galėjo iš arti išvysti geriausius šalies ir visos Europos virtuvių šefus. Renginio metu buvo apdovanojami labiausiai nusipelnę virtuvių virtuozai. Tarp jų- geriausias Taste of London apdovanojimas atiteko Londone esančiam restoranui L’Autre Pied. Restoranas pateikė virtuvę pristatantį patiekalą (angl. signature dish)- Ceviche (tai jūrų gėrybių patiekalas, itin populiarus Amerikoje), kuriame puikavosi rankomis rinktos šukutės (angl. scallops) su juodosiomis quinoa kruopomis, grietine, ridikais, krapais bei pankoliais (saldžiaisiais kmynais).

Lietuviai, užuot pretendavę į apdovanojimus, džiaugėsi, jog buvo pakviesti pristatyti maisto kultūrą tokiame gausiai lankomame renginyje. Kaip juokavo Lietuvos Respublikos ambasadorė D.Britanijoje A.Skaisgirytė-  „Kelias į širdį- per skonį“. Tad lietuvaičiai džiaugėsi, jog pirmasis bandymas pavyko itin sėkmingai- praeiviai noriai ragavo lietuviškųjų produktų, o neretas jų gardumynų įsigijo ir namiškiams. Užkandžiai ne vienam britui atrodė dar skanesni stebint ansamblio „Saduto“ šokius, klausant folklorines dainas bei neatsistebint tautinių rūbų puošnumu. Lietuvos atstovai patikino, kad sėkmingas debiutas vers siekti daugiau- šiemet  pristatytas Lietuvos vardas galbūt jau kitiemet bus nominuotas Taste of London apdovanojimams. Tuo tarpu šiemet belieka tik pasidžiaugti, kad lietuviškųjų maisto produktų gerbėjų gretos pasipildė dar keliais šimtais ar tūkstančiais Londono svečių.