Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

Mirtinas virusas šienauja žmones

10/06/2015

Taip pat skaitykite

Per didelis cukraus kiekis kraujyje - sumažinkime Ar tikrai lietuviškos daržovės sveikesnės, o pieno produktus reikėtų rinktis liesus? Mažo grūdelio didelis poveikis žmogaus imuninei sistemai Sulėtinkite gyvenimo tempą su joga

Oficiali statistika skelbia, kad dėl prasidėjusio MERS (Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromo) viruso  protrūkio Pietų Korėjoje virusu jau užsikrėtė 108 žmonės, aštuoni iš jų mirė, karantino sąlygomis jau laikoma daugiau nei 2300 žmonių. 

Nuogąstaujant dėl šio kvėpavimo takų sindromo keliamo pavojaus, kelioms dienoms uždaryta daugiau nei 1800 mokyklų. Mažiausiai 1255 mokyklos neveikia netoliese Seulo esančioje Gjongio provincijoje, kur ir pastebėtas pirmasis ligos židinys.

Neveikia ir dalis Kangnamo regiono mokyklų, esančių netoliese labiausiai nuo virusu nukentėjusios Seulo „Samsung“ ligoninės. Neveikia 22 universitetai.

Galėjo užsikrėsti nuo gydytojo

Pietų Korėjos sostinės pareigūnai paprašė daugiau nei 1500 žmonių savanoriškai pasirinkti karantino sąlygas – patys to nežinodami, jie visi dalyvavo simpoziume su gydytoju, užsikrėtusiu MERS, teigia Seulo mero atstovai.

Seulo meras Parkas Won Soonas sakė, kad namuose bent kurį laiką turėtų likti visi 1565 simpoziume dalyvavę žmonės ir taip užkirsti kelią galimam viruso plitimui.

Mero teigimu, Pietų Korėjoje sostinėje svarstoma, kokių priemonių imtis, siekiant minėtuosius žmones priversti kurį laiką nekelti kojos iš namų. Pareigūnai taip pat bando išsiaiškinti, kur dar keliavo ir su kuo bendravo MERS simptomus pajutęs gydytojas.

Seulo policijos pajėgų vadovas Kang Shin Myunas teigia, kad visiems įtariamiems MERS viruso nešiotojams bus oficialiai nurodyta laikytis karantino sąlygų.

„Prieš visus, kurie sukels papildomą pavojų žmonių sveikatai, bus imamasi reikiamų priemonių“, – patvirtino policijos vadovas.

MERS mįslė dar neįminta

MERS viruso, apie kurį pirmą kartą sužinota prieš trejus metus, specialistai vis dar neperprato. Šis virusas dar gana naujas, todėl nei medikai, nei mokslininkai negali tiksliai pasakyti, iš kur jis atsirado ir kaip plinta. Skiepų nuo šio viruso dar nerasta.

MERS plinta per artimą kontaktą su sergančiu asmeniu – pavyzdžiui, kartu gyvenant ar rūpinantis sergančiuoju, teigia JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų atstovai.

Pirmasis pastarojo viruso protrūkio atvejis Pietų Korėjos buvo užfiksuotas gegužės 20 dieną. Daugiausia atvejų susiję su ligoninėmis, o praktiškai visus mirties nuo viruso atvejus lėmė turimos ligos.

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai ruošiasi į Pietų Korėją, kur įvertins su MERS susijusią situaciją, riziką ir prevencijos priemones.

MERS protrūkis Pietų Korėjoje – didžiausias toks už Saudo Arabijos, kur ir buvo aptiktas virusas, ribų.

Su šia problema kovoja ne tik Pietų Korėja. Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, nuo birželio 3 dienos, užfiksuoti 1179 MERS atvejai 25 šalyse.

Pietų Korėjoje prasidėjo MERS viruso protrūkis. Reuters/Scanpix nuotr.

europlius.com inf.